mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Mimaki’nin Yeni Modelleri

http://www.mimaki.co.jp/english/top/index.php

Sayfasında gördüğüm kadarıyla, mimaki boş durmamış.. Özellikle UJV 160 UV Led Hibrid printeri çok önemli bir gelişme olarak görüyorum..

Ayrıca, http://www.mimaki.co.jp/english/sg/inkjet/ujv-160/ujv-160_spec.php

sayfasından teknik değerleri ve Pdf kataloguna ulaşabiliyoruz..

Tarih: 16 Mayıs 2009, 10:19 - İp: 78.***.**8.144
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

türkiyede temsilcisi varmıydı Mimaki'nin?

Tarih: 16 Mayıs 2009, 12:44 - İp: 78.***.**5.164
mete007
mete007 (üye)

İki firma satıcı olarak biliyorum.. Pimms grup ve dağıtıcısı pro digital.. Ayrıca bir mümessil daha vardı, yerleri Beşiktaş'da diye biliyorum, ancak firma adı hatırlayamadım..

Bu tip makineler fotoğraf kalitesi iyi olupda dış mekan uygulamalarına ideal, ancak kalitesi düşük çin malı makineler piyasada çok fazla ve dökme mürekkep kulalnmaları nedeniyle maliyet düşük..

Yukarısı, aşağısı.. sakal- bıyık vs.. hikayesine dönüyor iş..

Hayırlı işler diliyorum.. saygılar..

Tarih: 16 Mayıs 2009, 12:55 - İp: 78.***.**8.144
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.

Bu çinliler iyimi yapıyor kötümü yapıyor anlamadım gittim.

Tarih: 16 Mayıs 2009, 13:04 - İp: 78.***.**5.164
mete007
mete007 (üye)

Mimaki, japon üretimi.. Kartuş sistemli solvent mürekkep kullanıyor.. BAzı markalar buna eko solvent gibi isimler vermişler.. Roland, Mutoh gibi rakipleri var, bunlar kalite makineler..

Çin mallarına gelince.. sürüyle marka var. Dökme mürekkep ve fotoğraf kalitesinden uzak baskılarıyla, tabela piyasasına hitabediyor.. Avrupada dökme solvent mürekkepli makinelerin ithalatı yasaklanacak gibi duyumlar vardı, bilmiyorum ne oldu.. Fakat Almanya vs.. ülkelerde mimaki gibi makinelerin kullanılma yoğunluğu çok daha fazla.. Oranın insanı görüntü kalitesi ve makine dayanıklılığına değer veriyor..

Tarih: 16 Mayıs 2009, 13:25 - İp: 78.***.**8.144
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

Almanyaya gidip gelen ablamın ev sahibi var. hacıdır kendisi. Almanya dendi o geldi aklıma birden.

ne hikmetse

Tarih: 16 Mayıs 2009, 13:51 - İp: 78.***.**5.164
mete007
mete007 (üye)

Doğaçlama yazınca, böyle çağrışımlar çoğalıyo tabi....

Almanya gibi memleketlerin insanı, sağlığına daha bir itina gösteriyor.. Dökme solvent mürekkebin ne derece zararlı olduğunu, bir arkadaşın tabela dükkanına gidince anlamıştım.. Nefes alınmıyordu gerçekten.. Orada çalışan biri elindeki maskeyi yüzüne geçiriyorken benim elim boş olunca, haliyle kendimi dışarı attıydım.. Oysa mimaki, mutoh veya roland gibi kartuşlu solvent kullanan makineler, normal havalandırılan bir işyerinde rahatça kullanılabilecek derecede koku üretiyor..

Tarih: 16 Mayıs 2009, 14:41 - İp: 78.***.**8.144
  • 1