kurumali43
kurumali43 (üye)
Kütahya / Stüdyo Fotoğrafçısı

Linemaxs Baskı Sistemi Bilgi?

arkadaşlar konya fotografcılık adı altında satıcılar geldi aşağıdaki linkte verdiğim makinaları tanıttılar. ben tam tatminkar olmadım. bu baskı makinası hakkında bilgisi olan varmı.

LİNK.......

Tarih: 26 Kasım 2008, 13:53 - İp: 88.***.**1.16
vetmemo
vetmemo (üye)
Yurtdışı / Özel Gün Fotoğrafçısı

arkadaslar mürekkepli yazicilara bu ilgi niye? 10 yildan beri dügünlerde hp fotosmart la baslayan ve canon un bildik drukerleri ile devam eden bir fotografcilik durumum var; cok iyi biliyorum ki fotograflar disarida kalinca cok cabuk renk atiyor, hele isik alinca bir ayda bile berbat hale geliyor, son zamanlarda Fotograflari folie ile (laminasyon) kapliyordum...uzun is vede baski cok yavas oldugundan termale gectim; cok hizli, maluiyeti daha düsük vede resimler bozulmuyor...

Tarih: 14 Ocak 2010, 21:15 - İp: 217.***.**3.167
kurumali43
kurumali43 (üye)
Kütahya / Stüdyo Fotoğrafçısı

termal baskı makinam var rafa kaldırdım .. niyemi? dur anlatayım.. cihazın maliyeti önemli değil 1000 euro muş 1500 euro muş mühüm değil. mühüm olan baskı maliyeti. cihazı ilk aldığımda 1 rulo kağıdı 55 euro ya alıyordum şimdi ise 90 euro civarında. tl cinsinden söylersem 100 tlye alıyorum 1 rulo kağıdı şimdi ise 190 tl oldu. 1 rulo kağıttan 500 adet 10x15 çıkıyor. 380 bin tl ye bana geliyor tanesi. müşteriye acil 10x15 leri kaç tl den basacam . piyasası 25 kuruş, birde yakınlarınızdaki fotoğrafcılar rekabet yapıyorsa vay halinize. termal piyasasını türkiye hoş karşılamadı. kağıt bulunmuyor bu birrr, , bulunsada piyasanın üstünde satılıyor.. şimdi biz mürekkep püskürtmeliye dönmeyelimde napalım. mürekkebi kaliteli kullanırsanız hiçbişey olmuyor. maden suyu ile yıkadım fotografı bişey olmadı.

Tarih: 14 Ocak 2010, 21:30 - İp: 88.***.**4.154
vetmemo
vetmemo (üye)
Yurtdışı / Özel Gün Fotoğrafçısı

dostum; bende Schinko termal var; iki rulo kagiti yaklasik 200€ ya aliyorum her rulo dan 700 adet 10-15 ebatinda, yada 350 adet 15-20 ebadinda fotograf cikiyor,, yani 15-20 fotografin maliyeti yaklasik 30 cent... bu fiyata mürekepli yazicilar icin fotograf kagidi bile alamiyoruz malesef...önceden epson un 13-18 ebatinda kagitlarini kullaniyordum 100 tanesi 10€ idi..1-2 yil kullandiktan sonra fiati 3 e katlandi simdi 30 tanesi 11€ hesap edince firf kagit parasi fotograf basi 36 cent... canon un kaliteli fotograf kagitlarinin 20 Tane A4 fiati 15 € civari.....

hesap ortada...Tr de de durum pek farkli olmasa gerek...

Tarih: 14 Ocak 2010, 21:47 - İp: 217.***.**3.167
ali32
ali32 (üye)
Isparta / Stüdyo Fotoğrafçısı

SENNEZAMAN SIKINTI CEKTIN KAGIT KONUSUNDA KI 10 GÜNDÜR KAGIT BEKLIYOM DIYORSUN SEN ALDIGIN 100 YEVA 200 GAGIT SADA SOLDA LAF YAPIYORSUN.. bu mesajı konya foto tarafından aldım lütfen sizde arkadaşlarınıza gönderin .mesaja dikkat edin siz kimsiniz der gibi sen diye hitap ediyor sıkıntımı arkadaşlarımla ve sitede paylaşmam onlara çok dokunmuş anlaşılan sagda solda laf yapıyormuşum demekki bizler ve bu site sag sol oluyoruz arkadaşlar lütfen arkadaşlarınıza bu msj atın saygılar.

Tarih: 15 Ocak 2010, 23:12 - İp: 83.***.**5.148