fotocan
fotocan (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Kimyasal Olayı Gerçekmi

arkadaşlar hepimiz bu konunun önemini biliyoruz kimse yanlış yatırım yapmak istemez eminim benim gibi kimyasal üretimiyle ilgili kafası karmakarışık meslektaşlarımız vardır benim tek isteğim bu konu ile ilgili bir internet adresi bilen varmı allah için ingilizcesi iyi olan arkadaşlarımız internette lütfen bir araştıma yapsınlar dijital minilabmı alacaz termalmi alacaz carıermi takacaz bu konuya birileri el atsın ben termal makina aldığım kişiden öğrenmiştim tabi yanlış yönlendirmede olabilir hepinize bol çekimli hayırlı işler [>:D

Tarih: 27 Nisan 2006, 22:30 - İp: yok
gantry
gantry (üye)
Aydın / Amatör

cevre bakanlığı ve belediyeler kimyasalların artıklarının imhasıyla çok yakından ilgileniyorlar.sebebide avrupa birliğinin baskıları.Bu konu hastanelerdeki röntgen banyo solüsyonları içinde gecerli.hemen hemen çok az fark var arada.atık fikserin kanalizasyona gitmesi istenmiyor.bunun yerine geri dönüşüm yapılması(gümüş olayı)şartı koşuldu.ama üretilen atık hastaneyle boy ölçüşemez.bu konuda fotoğraf basımı yapan sütüdyolara nasıl bir prosedür getirildi bilmiyorum.eğer kimyasalların kalkması üsteki nedenlere bağlıysa hastaneler için bunun külfeti fazla olacaktır.

Tarih: 27 Nisan 2006, 23:15 - İp: 85.***.**9.44
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Termal makine aldığınız kimse, herhalde bizim forumda pahalı minilab almayın başlıklı konuda anlattığım duruma cevap veremez.. tıklayın

büyük firmaların, bu konunun geleceği için yaptığı işbirliği anlaşmasının özeti için (ingilizceniz az buçuk iyiyse) tıklayın

yeni minilablarda, atığın azaltılmasına dikkat ediliyor.. ve teorik açıdan son derece ezici üstünlüğü olan RGB baskı prensibi, profesyonel işlerde ilelebet devam edecek.. amatör baskı konusunda... yorum yapmamak daha iyi 5 seneye kadar neler değişir, neler...

Tarih: 28 Nisan 2006, 15:02 - İp: 85.***.**2.159
doli2300
doli2300 (üye)
Yozgat / Stüdyo Fotoğrafçısı

Arkadaşlar Çevre Bakanlığı kimyasal konusunda Yozgat'ta iki yıl önce bir anket göndermişti bizlere. Atık banyoların ne yapıldığı konusunda. Yani bu çalışma yeni değil. Geri dönüşüm için satıldığı zaman bir sorun yok sanırım. Bu arada arkadaşlar atık banyoları verebilicegimiz bir firma biliyormusunuz?

Tarih: 30 Nisan 2006, 10:22 - İp: 85.***.**1.216
fotoasli09
fotoasli09 (üye)
Aydın / Stüdyo Fotoğrafçısı

Arkadaşlar biz aydınlı Laboratuvarlar olarak Aydın Belediyesi çevre mühendisi adil beyin de araştırmasıyla Ankara'dan Serdar Mühandislik le sözleşme yaptık.Ruhsatlarımızı da daha sonra verecekler.Evlatlarımıza temiz bir çevre bırakmak için herkese düşen görevden payımıza düşeni üstleniyoruz.Hepinize hayırlı işler dileğiyle.Yaşar uğur foto aslı aydın. FİRMANIN ADRESİ : SERDAR MÜHENDİSLİK MÜŞAVİRLİK İNŞ.SAM.VE TİC.LTD.ŞTİ ANKARA firmanın telefonu şu anda yok elimde belirtemedim özür

Tarih: 30 Nisan 2006, 19:12 - İp: 85.***.**5.168
  • 1