kamil63
kamil63 (üye)
Balıkesir / Profesyonel Fotoğrafçı

Killenen Bleach

arkadaşlar,doli2300 baskı makınasında baskı yapıyorum.yanlız son zamanlarda bleach de killenme oluyor.kodak banyo kullanıyorum.rakların dibinde ve merdanelerde yoğun kumlanma gibi bişey oluyor.daha önceleri farklı makinelerde çalıştım kristallaşme oludu tamam ama bunu ilk defa ve uzun zamandır yaşıyorum .defalarca banyoyu değiştirdim ama bi süre sonra aynısı tekrarladı.bir türlü sorunu anlayamadım.bilgilendirirseniz sevinirim .

Tarih: 31 Mart 2009, 14:56 - İp: 78.***.**9.172
cem50
cem50 (üye)
Ankara / Amatör

kamil63 arkadaşım bleach teki sorununuzun sebepleri aşagıda sıralıyorum
bahsi geçen olay genelde bleach in zayıflamasından kaynaklıdır tam siyahlarıda genelde bulamassınız killenme başlamadan önce kükürt kokusu ve siyahlarda kızıllık vardır
1,sirkülasyon pompa ve filtresinden kaynaklı sirkülasyon kondisyonunun düşük olması
2,birinci banyodan gereginden fazla banyo taşınması
3,yertersiz takviye
4,en son ihtimalde burla olsun saydam olsun sarf malzemesini depolamayı yıllardır
önemsemedikleri için malzeme depoya giriş sırası ile çıkmadıgından yatık veya kış aylalarında donmuş çözülmüş konsantrelerden kaynaklı olabilir
EP 2 lerde bu sorun için bleach addivler vardı bleach i süzüp ilave ettiginizde sorun çözülüyordu RA 4 lerde sanırım yok veya getirtilmiyor
takviye oranlarınızı set up tan biraz arttırmanız sorunu kısmen çözecektir
hayırlı bereketli bol kazançlı işler dilerim

Tarih: 3 Nisan 2009, 08:21 - İp: 88.***.**7.13
  • 1