ice_s
ice_s (üye)
Edirne / Stüdyo Fotoğrafçısı

Fuji Frontier 340

merhaba tüm forum üyelerine
frontier 340 kullanıcısı olarak yaşadığım sıkıntıyı sizlerle paylaşmak istedim yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler...
makina özellikle 10x15 baskıda 12.fotoğraftan sonra yaklaşık 5 fotoğrafı hafif üst üste veriyo ve dolayısıyla altta kalan fotoğrafların az bi kısmında nemlilk oluyo fotoğraflar birbirine yapışıyo yani.
tüm rackları kontrol ettim herhangi bi kağıt sıkışmasına karşın ama sıkışan kağıt yok bi önerisi olan var mı?

Tarih: 12 Eylül 2010, 18:31 - İp: 88.***.**3.242
f.berkant
f.berkant (üye)
Almanya / Meraklı

Merhabalar

Muhtemelen raklari döndüren plastik merdanelerden birinde disli erimesi olmustur. tur atmiyordur.

Tarih: 13 Eylül 2010, 22:11 - İp: 88.***.**0.212
ice_s
ice_s (üye)

teşekkürler f.berkant ilginiz için
bu sorunu yazdıktan bi gün sonra normale döndü bende anlamadım şimdilik sorun yok.. teşekkürler tekrar cvp için.

Tarih: 18 Eylül 2010, 14:43 - İp: 88.***.**5.81
f.berkant
f.berkant (üye)
Almanya / Meraklı

Ama tekrar göz atin derim cünkü bu durum gecici olabilir. Meslegi birakmis eski bi fotografci olarak tavsiye

Tarih: 18 Eylül 2010, 15:19 - İp: 88.***.**0.212
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

F.Berkant.. selamlar.. mesleği bıraktığınızı öğrenmek beni üzdü doğrusu.. Bende 2 yıl önce işyerimi kapatmıştım.. Bu sayfalarda siz ve değerli arkadaşların birkaç satırını okumak dahi, sektöre ilgimi canlı tutuyor..

Kartların, üstüste binmesi konusunda; kurutma bölümünü incelemenizi önerebilirim.. kurutma bölümüne çıkış yapan merdane ve devamındaki süngerlerin boşta sallanmadığına emin olmak gerekir.. Orada sorun görünmüyorsa, rack'ların dip bölümlerini incelemeli..

Hayırlı işler diliyorum..

Tarih: 18 Eylül 2010, 21:08 - İp: 94.***.**8.234
f.berkant
f.berkant (üye)
Almanya / Meraklı

Ilginize tessekkür ederim Mete007 malesef günün kosullari tercihleri degistirmek durumunda birakti. Birazda alilevi sebeblerde bunda rol oynadi. Simdi Almanya"dayim artik farkli bir isler yapmayi planliyorum bakalim hayirlis diyelim. Bende cevaplarinizi ve bilgilendiren msj"larinizi ilgile takip ettim konular hakkinda oldukca bilgi sahibi ve ii gözlemcisiniz. Artik arada bir bakiyorum bu siteye neler oluyor diye belki birgün yine ve yeniden dönüs yapabilirim bu tamamen heyecanima ve istegime bagli olucaktir..

Tarih: 19 Eylül 2010, 23:53 - İp: 88.***.**0.212
ice_s
ice_s (üye)

burada siz değerli üstadlardan yardımlar almak inanın beni de onure etti
teşekkür ederim sizlere...
Sizin bu aydınlatıcı yorumlarınız bizim yolumuzdaki engellerin kalkmasında etken oluyor.Sağolun.

Tarih: 20 Eylül 2010, 21:05 - İp: 88.***.**3.17
tit
tit (üye)
İstanbul / Meraklı

Merhabalar,

Makinenin hızından dolayı muhtemelen Rack ve crossover racktaki dişliler yemiştir.Makinanın yaşına göre crossover racktaki merdanelerdede şişme yapmış olabilir.

Tarih: 29 Eylül 2010, 13:23 - İp: 88.***.**0.214
  • 1