ysfxx
ysfxx (üye)
İstanbul / Amatör

Fotograf Yazıcıları Hakkında.. Ve Tavsiye

merhaba arkadaşlar. amatör olarak fotografçılıkla ilgileniyorum 350d slr ile.

fotografları bilg.da saklamayı sevmiyorum ve baskıya veriyorum. senede hiç olmasa 200 fotograf bastırıyorum.

fotografçılar adetini 30-50 krş arasında basıyorlar gördüğün kadarıyla.

ben diyorum ki bir fotograf yazıcısı alsam, daha mı hesaplı olur yoksa tonerdi kağıttı astarı yüzünü geçer mi?

derseniz ki yusuf git bir yazıcı al daha iyidir diye bikaç farklı model yazıcı tavsiyesi vermenizi rica ediyorum..

İyi günler

Tarih: 3 Ocak 2011, 12:26 - İp: 78.***.**9.87
glorfindel
glorfindel (üye)
İstanbul / Amatör

Yılda 200 fotoğraf için kesinlikle değmez. En kötü 50 krş desek yılda 100 TL yapar baskı maliyetin. Printer alsan, kağıda para vereceksin, kartuşa para vereceksin....

Bu arada İstanbul'da 25 krş'a baskı yapan yerler de var.

Yok ben illa evde basacam diyorsan pek çok markanın fotoğraf basan yazıcısı var. Ama dediğim gibi yılda 2-3 bin adetlere çıkmadığın sürece hiç anlamı yok bence.

Tarih: 3 Ocak 2011, 15:32 - İp: 193.***.**7.122
kerempekin
kerempekin (üye)
İstanbul / Amatör

Ayrıca elde edeceğiniz kalite hiç de tatmin edici olmayabilir.
Bir kaç defa teknoloji marketlerdeki yazıcılarda fotoğraf bastıramaya kalktım bin pişman oldum.
Minilab dan şaşmayın, mecareya atılmayın. Hele hele küçük yazıcılar ile 10x15 baskı maliyeti 1 TL buluyor.
Sirkecide 0,25 TL e baskı yapan yerler var. Kristal fotoğraf bir tanesi, ben çok memnunum. E-Mail ile fotoğraf yollarsanız kargo ile yolluyorlar baskıları.

Tarih: 3 Ocak 2011, 17:05 - İp: 85.***.**3.173
ysfxx
ysfxx (üye)
İstanbul / Amatör

sağolun arkadaşlar galiba haklısınız. bende değmez diye düşünüyorum. sirkecide 25 krşa basan bir yer buldum. orayla hallederim baskıları artık.

Tarih: 5 Ocak 2011, 14:49 - İp: 81.***.**2.186
  • 1