cbdemirtas
cbdemirtas (üye)
İstanbul / Meraklı

Epson Stylus Photo Px820 Kağıt Mürekkep

Merhaba bu yazıcıyı kullanmaya başladım ve baskı maliyetlerini düşürmek adına bir kaç sorum var.

Öncelikle kısaca üründen bahsedeyim 6 renkli, Epson Claria Fotoğraf Mürekkep kullanan, 5760 x 1440 DPI'a kadar baskı alınabilen bir ürün.

Bu ürünü doldurulabilir kartuş yada sürekli besleme yöntemi ile kullananlardan en kaliteli baskıları alabileceğim mürekkep markalarını öğrenmek istiyorum. Piyasada oldukça fazla mürekkep üreten firma var. Hangisinin sözlerinin doğru olduğunu malesef test etmeden öğrenme olasılığımız yok. Bu nedenle herkes tecrübelerini paylaşırsa memnun olurum.

Birde fotoğraf kağıdı seçimi konusunda Epson Premium Glossy Photo bildiğim kadarıyla en kaliteli orjinal kağıtlardan biri. Bu kaliteye yaklaşan yada aşan ekonomik çözüm önerilerinizi heyecanla bekliyorum

Özetle her ne kadar ticari amaçla kullanmasamda kalite ve ekonomiden minimum ödün vererek yani en ideal verimi alabilmem için gereken mürekkep ve kağıt markalarını merak ediyorum.

Yanıtlayan herkese şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Tarih: 18 Aralık 2011, 05:37 - İp: 78.***.**7.12
gladiator1155
gladiator1155 (üye)
Bursa / Amatör

bu fotorafların solmasına karşı rahmetli babam eskiden bir kutu içinde bulunan uzunca ve yarı yuvarlak bir viviya batırılmış (ıslak) pembe bir süngerle fotoğrafların üzerine sürerdi.cam gibi parlıyordu fotoraflar.halen 30-40 yıllık fotoğraflar cam gibi duruyor.bu işlen özellikle eski polaroit kamaralarda yani fotorafı çekince makinadan fotoğrafı çikarıyorsun 5-10 dakkika bekleyip fotoğrafta bulunan siyah bir bandı söküp sonra o fotoğrafa sürülüyordu bu losyon.diğer 35lik fotoğrafları studioda banyaocunu yapırıp baskıları alıyordu orada o işlem yapılıyormu yapılmıyormuydu bilmiyorum.almanyadaki fotoğrafçılar buradakinden farklımı çalışın onda bilmiyorum.fakat bu olsyon almanyada vardı burada bilmiyorum varmıydı diye.belki bugünün fotorafları bu gibi losyonlar istemez kimbilir.
eskiden lise yıllarımda komür kalemleri ile boya yapardık.bu resimler solmasın ve silinmesin dıye özel uygulama gerekiyordu.kulağı cinlarsın eğer öldüyse allah rahmet eğlesin hocam daha ekonomik olduğu için saçspeyi sıkardı bu komür kalen çalışmalarıma

Tarih: 3 Şubat 2013, 18:33 - İp: 78.***.**1.218
foto_renk80
foto_renk80 (üye)
Bursa / Stüdyo Fotoğrafçısı

#foto_renk80' tarafından 04.09.2013 12:12:58 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 3 Temmuz 2013, 11:25 - İp: 78.***.**8.78
murtikan
murtikan (üye)
İstanbul / Amatör

sayın foto_renk80 bahsettiğiniz sorun kullandığınız mürekkepten kaynaklanabileceği gibi bence çok daha büyük ihtimalle kullandığınız fotoğraf kağıdının kalitesinin yeterli olmamasından kaynaklanıyor. inkjet foto baskısında kağıdın kalitesi çok önemli bastığınız fotoğrafların solma/uçma direncini suya dayanıklılığını etkileyen en önemli faktör kağıttır bu konuda piyasada bulabileceğiniz en iyi kağıtlar 255 gr epson premium glossyler ve satışınıda yaptığımız 300 gr rovi premium serisi arzu ederseniz size ücretsiz numune gönderelim deneyin memnun kalacağınıza şüphemiz yok.

ERDEM FOTOĞRAF VE DİGİTAL BASKI MALZEMELERİ
İskenderpaşa mah. Sofular cad. 98/A Ftaih-İst
0212 635 35 36
0535 280 93 38

Tarih: 3 Temmuz 2013, 20:27 - İp: 88.***.**7.120
foto_renk80
foto_renk80 (üye)
Bursa / Stüdyo Fotoğrafçısı

#foto_renk80' tarafından 04.09.2013 14:22:18 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 4 Temmuz 2013, 16:21 - İp: 78.***.**8.78