cnr_06
cnr_06 (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

En İyi Minilab?

merhabalar dükanımıza minilab almayı düşünüyoruz. önereceğiniz minilab marka ve modelde yardımcı olursanız sevinirim. 25x30 a kadar baskı yapan marka ve modeleri yazarsanız sevinirim. Fiyatlarınıda belirtirseniz iyi olur. şimdiden teşekürler.

Tarih: 24 Mayıs 2010, 18:46 - İp: 88.***.**6.120
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

"En İyi" yerine size en uygunu aramanız gerekir..

Acaba, en iyi ekipmana sahip olmak ticari avantaj sağlayacakmı ?..

Soruya, soruyla cevap vermemin nedenlerini tahmin edersiniz.. Piyasanın gün geçtikçe daraldığı bir sektörde, yatırımı "en iyi" şartlarına bağlayabilecek kimseler, sadece işi istikrarlı şekilde devam eden stüdyolar olabilir (onların sayısıda azalıyor)

Önünüzdeki denklemlere karşı; "Allah zihin açıklığı versin" diyorum.. Hayırlı işler..

Tarih: 25 Mayıs 2010, 21:02 - İp: 94.***.**2.143
cenkfoto
cenkfoto (üye)
Erzurum / Firma

Afosan mınılab var her parçası türkiyede var oldukça güzel baskı yapıyor sadece söz verdiklerinden geç teslimat yapıyorlar...

Tarih: 28 Mayıs 2010, 17:20 - İp: 88.***.**7.130
f.berkant
f.berkant (üye)
Almanya / Meraklı

merhabalar

mete007 katiliyorum...

Tarih: 28 Mayıs 2010, 22:20 - İp: 88.***.**0.212
transfermatik
transfermatik (üye)
Edirne / Firma

noritsu ve kiss birde agfa minlablar iyi ama siz bence pek yatırım yapmayın bilindiği gibi bu cihazlar şu zamanda parasını çıkarırmı şüpheli termal yazıcı sanki daha iyi

bundan 10 sene önce demiş olsaydınız kiss alın derdim

Tarih: 4 Haziran 2010, 23:16 - İp: 188.***.**2.11
beyatli
beyatli (üye)
İstanbul / Firma

Merhaba

En iyi MİNİLAB hangisi çok zor bir soru

Malzeme kullanım ve eskitme Maliyetini hesaplarsanız-Lazerli minilablar artık sorun.Çünkü ülkemizde Yüksek kiralarla iş yeri kiralayıp ucuza fotoğraf basmakla lazer kullanım maliyetini çok zor karşılarsınız
Bunu hesaplamayanlar üzgünüm ki Hemen Fuji Noritsu ya balıklama atlar.Bu da ekonomimize Balyaz darbesi indirmekle kalmayıp 30-40.gün yeri geldiğinde boş yatmanıza da sebeb olabilir

Sonuç bu dar imkanları düşünerek lazerli Minilablardan uzak durmanız

yeni LED lı KONİCA r2 fotoğ.tap cihazı şu anda en iyi çözüm gibi görünmekte.Çünkü henuz toplam 165.cihaz da LED i bozulmayan Tek cihaz

ayrıca LCD nın değiştirme maliyeti de size ucuza gelmekte (yani-KİS-Gretag-agfa) bu tür çözümler sizi bir gün ansızın yolda bırakmaz

Lazerliler aniden 8.000-euro gibi telafisi çok zor bir tutarı önünüze çıkartabilir

Baskı adediniz ve eğerde ucuza çalışıyorsanız KISACA sı ikinci el lazerli cihazlardan sürpriz yaşamamanız için uzak durmanız lazım
AMA marka haztalğı varsa.birşey diyemem

Fuji 340.lazerli Temiz 18.000-euro
Fuji 330.lazerli Temiz 17.000-euro

Noritsu 3011 lazerli 17.000-euro
Konica R2 LED li 13.500-euro
Konica R1 LED li 11.500-euro

Gretag sanmarco mk-4 LCD li 14.000-euro
Kis 1550 LCD li 9.900-euro

Carrierli minilablar 5.000-6.000-euro arası

aynı günde kurulum.aynı günde teslim

www.beyatlifoto.com

saygılarımla

www.beyatlifoto.com

Tarih: 25 Temmuz 2010, 11:25 - İp: 88.***.**3.185
tutunajans
tutunajans (üye)
İzmir / Firma

merhaba size tavsiye veren mete007 ne berkant fotoğraf sektöründen çıkmış iki eski meslek sahibi bence konu hakkında konuşanların söylediklerine pek kulak asmamak lazım. zaten genellikle biri söyler öteki katılır... sorunuza gelince avrupa'dan hesaplı minilablar(ikinci el) gelmekte eskisi kadar büyük paralar vermeden uygun bir minilab alabilirsinizörneğin kiss 1500 serisi gibi

Tarih: 7 Eylül 2010, 23:07 - İp: 88.***.**7.120
mete007
mete007 (üye)

:D

avatar fotoğrafımın altındaki linke tıklarsanız, aktif durumda bir internet sitesi görürsünüz..

Firma olduğu iddiasındaki kimsenin acaba neden bir internet sayfası yok.. merak ediyorum doğrusu.. F.berkant adlı eski meslekdaşıma hep katılmışımdır.. Çünkü yazdıkları son derece mantıklıdır..

Kimilerinede, katıla katıla katılıyorum.. :D :D

Tarih: 29 Eylül 2010, 01:16 - İp: 94.***.**5.28
tutunajans
tutunajans (üye)
İzmir / Firma

mete 007 efendi firma olmak için internet sitesi olmak değil vergi kaydı olmak yasal çalışmak gerekli. aklı evvelim senin kriterlerin seni bağlar. bu sitede palaşacaksan adam gibi bilgi paylaş . sen bu sitede fotoğrafçılığı bıraktığını yazdın yanılmıyorsam. Ama hala burada kendi kişilik problemlerini tatmin etmeye çalışıyorsun bence psikiyatriste git orda dahaiyi gülersin ama kendi yaptıklarına

Tarih: 8 Ekim 2010, 10:18 - İp: 88.***.**3.225
mete007
mete007 (üye)

http://forum.netfotograf.com/scainer_printer.asp?msg_id=40783

başkasına ait konuyu işgal etmek gibi huyum yok..

bu sitenin bir fotoğraf galerisi var, ve oraya şu anda 11 fotoğraf eklemiş, 243 yorum yazmış olarak görünüyorum.. Eos 20d dSlr makinem var ve fotoğraf çekebiliyorum.. fotoğraf çekemeyenler, değerlendirsin ( ne derece fotoğrafçı olduklarını )

Tarih: 8 Ekim 2010, 10:32 - İp: 83.***.**2.247
  • 1