hyborians
hyborians (üye)
İstanbul / Amatör

En İyi Baskı Makina Sıralaması ????

Arkadaşlar Şimdiye kadar (Termal olanlar dahil) En İyi Baskı MAkinalar Nelerdir?
Amatör-Profesyonel olanları ve bumların özellikleri hakkında bilgizi paylaşırmısınız?

Baskı Makınası Kullanıcı İseniz; YAzınızın Başında Belirtirseniz Sevinirim..!!!

Saygılarımla
İyi Çalışmalar

Tarih: 17 Temmuz 2006, 16:15 - İp: 85.***.**5.29
fotoaktuel
fotoaktuel (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

shinko 15-21 termal kullanıyordum
konica minilabıma carrier taktırdım . şu an memnunum.shinkonun neticesi çok güzel ama maliyetleri yüksek. [email protected]

Tarih: 17 Temmuz 2006, 18:55 - İp: 85.***.**8.110
ceyhun79
ceyhun79 (üye)
İstanbul / Firma

sevgili meslektaşım bana göre en iyi baskı makinası noritsu onun peşine Fujı dir fakat aldığım bir duyuma göre fujı yi bile noritsu üretecekmiş biz noritsu 3203 kullanıyoruz ve netice 300 stüdyoya, 6 düğün salonu 1 de nikah dairesi herhalde yeterlidir bu cevap sana meslektaşım hem noritsu fujı ye oranla daha uygun fiyatı noritsu müşteri getirir adı yeter bu piyasada ikinci el piyasası da vardır çok da rahat satabilirsin hayırlı işler NORİTSUUUUUUUU

Tarih: 17 Temmuz 2006, 20:16 - İp: 88.***.**4.125
hyborians
hyborians (üye)
İstanbul / Amatör

İlgilenen Arkadaşlara Teşekkürler
Yeni Konum NORİTSU MAkinalar Hk. Olacak Bu Konuda da Göüşlerinizi Bildirirseniz Sevinirim.

Tarih: 1 Ağustos 2006, 06:10 - İp: 85.***.**6.250
ceyhun79
ceyhun79 (üye)
İstanbul / Firma

yeni kuru ilaçla baskı yapan makinalarından bahsediyorsunuz herhalde o konuda benimde bilgim ama eftas.com.tr girerseniz veya o firmayla görüşebilrsiniz sanırım yardımcı olurlar 35 serisi kuru labları şuan için onlar ithal ediyorlarr

Tarih: 4 Ağustos 2006, 16:35 - İp: 85.***.**3.94
tamer974
tamer974 (üye)
İçel / Firma

norıtsu bir numara arkadaşım hiç şaşma burlanın sıstemıde çok iyi sonra fujı başkada bişey kalmadı zaten

Tarih: 10 Ağustos 2006, 15:33 - İp: 85.***.**4.72
fatih3603
fatih3603 (üye)
Sakarya / Stüdyo Fotoğrafçısı

arkadaşım selamlar ben burdaki hiçbir arkadaşa katılmıyorum ben fuji de noritsu da kullandım hepsinin neticesini biliyorum kalite diyosan AGFA D LAB1 diyorum dünyanın ödüllü baskı makinası noritsuda göremediğim deteyları (3201 30x90 basan modeli) agfa d-lab1 de gördüm şimdi bu makinayı kullanıyorum ezberciliği bırakın arkadaşlar araştırmaya yönelin....

Tarih: 26 Ekim 2006, 22:07 - İp: 85.***.**7.126
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Termal konusunda tecrübeli arkadaşlara sözü bırakıp... minilab konusuna girmek istiyorum...

RGB olarak gümüş esaslı fotoğraf kağıdına baskı aldığımız minilablarımızda laser teknolojisinin kalitesi tartışılmaz durumda..

Gerçek Laser sistemlerde, yakut veya grafit kullanılıyor.. (neden pahalı diyenlere cevap gibi) Fakat Laserin en önemli özelliği, güneş'in ışığındaki tüm renkleri üretebilen yegane sistem oluşu... Lcd, Crt vs.. ışık kaynakları son derece yavan kalıyor...

Fujinin tüm minilabları, Noritsu nun 3xxx ve sonrası tüm modelleri ve Agfa Dlab 2 bu özellikte makineler..

arkadaşım kusura bakmasın, Agfa Dlab-1 lcd-multiplex adını verdikleri agfaya ait bir lcd ekran prensibinde baskı yapıyor.. yani iyi kalibre bir carrier le denk sonuçları olacaktır..

ve yakın zamanda çoğunluğumuz, 36 Bit RAW formatını kullanmaya başladığımızda, bu kalitenin hakkını Laser minilabların verdiğini göreceğiz...

Tarih: 28 Ekim 2006, 14:50 - İp: 85.***.**4.253
zaffer
zaffer (üye)
Afyonkarahisar / Amatör

En iyi baskı makinası elbette ki
yerli üreti olan Afosan Afominilab
başka söze gerek yoktur herhalde...

Tarih: 1 Kasım 2006, 15:09 - İp: 85.***.**7.142
ceyhun79
ceyhun79 (üye)
İstanbul / Firma

Yaşasın afosan ne güzel yerli üretimide gördük ya başarılar dilerim yerli ürünümüze tebrikler aynı zamanda

Tarih: 2 Kasım 2006, 19:18 - İp: 81.***.**9.67
eagle82
eagle82 (üye)
Bursa / Özel Gün Fotoğrafçısı

en iyisi para basanı am hangisi bilmiyorum

Tarih: 9 Kasım 2006, 18:01 - İp: 88.***.**6.178
  • 1