levyashin
levyashin (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

Digital Baskı

Gretag 740 baskı makine makinesini dijitale çevirmek istiyoruz. Bunun için ne önerirsiniz? Ayrıca bir broşürde digital carrier diye bir alet gördüm ancak nette bilgi bulamadım, bir fikri olan varsa söylerse sevinirim. Ayrıca elinde bu tür bir ürün olup satmak isteyen varsa tekliflere açığım..

Tarih: 7 Şubat 2005, 20:37 - İp: yok
relax05
relax05 (üye)
Amasya / Stüdyo Fotoğrafçısı

üstadım makinana film şasesi yerine dijital carrier denilen parça takılıyor makina dijital baskı yapıyor tabi buna bağlı bilgisayar ve ünite var yalnız makina tamamen dijital olmuyor mesela layka dan baskı yaparken eski sistemi kullanıyorsun ve cd kayıt olayı yapamıyorsun bunun için ayrı bir scanner almak zorundasın yani sistem sadece elindeki dijital veriyi basmak için kullanıyorsun bence dijital bir minilab alman daha akıllıca bir seçim olur çünkü ilk etabda düşük maliyet gibi gözüksede diğier alacağın ekipmanlarla maliyet yükseliyor karar sizin

KİŞİSEL FİKRİMDİR .

Tarih: 8 Şubat 2005, 11:28 - İp: yok
adopro
adopro (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

GRETAG BLGE BAYİSİNE SORDUNMU İSTANBULDA DİJHİTALE ÇEVİRİYORLAR HATTA FUARDA GÖRMÜŞTÜM.APARATLARI VAR FİYATI KONUSUNDA BİLGİM YOK.

Tarih: 8 Şubat 2005, 13:52 - İp: yok
fotokral
fotokral (üye)
Nevşehir / Stüdyo Fotoğrafçısı

EĞER SADECE ATÖLYE VE DİJİTAL AMATÖR İŞLERİ İÇİN KULLANACAKSAN BENİM SATTIĞIM 35X45 BOYUTUNA KADAR BASKI YAPABİLENSATILIK MAKİNAM VAR DÜŞÜNÜRSEN BENİ ARA FİYAT VE ÖDEME KOŞULLARINI GÖRÜŞELİM MAKİNA HAKKINDA AYRINTILI BİLGİDE VERİRİM BU MAKİNA İLE DIŞARDAN FOTOĞRAFÇI İŞİ BİLE YAPABİLİRSİN 1 ADET 30X45 FOTOĞRAFIN MALİYETİ 1 MİLYONU BİLE BULMUYOR YANİ ÇOK EKONOMİK MAKİNAMDA DAHA YENİ EN BÜYÜK ÖZELLİĞİDE LAZERLE DEĞİL LED İLE ÇALIŞMASI YANİ LAZER BİTECEK DERDİ YOK DÜŞÜNÜRSEN BENİ ARA TEL:0384 341 4183

Tarih: 12 Şubat 2005, 17:34 - İp: yok
ilkerr
ilkerr (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

Merhaba levyashin bendede gretag 740 var. Ve digitale dönüştürmeyi düşünüyorum. Geçen sene fuarda digital dönüşümlerini gördüm pek iç açıcı bulmadım.Fakat henüz 3 gün önce istanbula gidip zafer ticaretin yeni getirdiği dcarrier i görme şansım oldu hemde kendi makinamın aynısına bağlıyken. Ve inanki (noritsu makinası olan arkadaşlar kızmasın ) birebir sonuç aldım gerçekten mükemmel seninde görmeni isterim. Benimle istanbula gelen arkadaşım da da gretag var ve o siperişini verdi. Bende leasing işlemlerini bekliyorum.....
Hergelen müşterin film banyosunu cd ye çek diye diretip dönüp gitmiyorsa carrieri öneririm yeni bir dig,tal minilaba 50-60 bim euro verceğine 17.500 euroya bunu yapmanı öneririm.........Yok ben fotoğrafları şase değiştirmeden film scanner de tarayarak ekranda görmek istiyorum ve müşteriye film leri cd ye kayır etmek istiyorum diyorsan pakon tarayıcı alacaksın o da 3500 dolar civarında.........

Tarih: 15 Mart 2005, 17:48 - İp: yok
ebab
ebab (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

#ebab' tarafından 23.03.2005 11:33:12 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Mart 2005, 11:28 - İp: yok
fotobilen
fotobilen (üye)
Nevşehir / Firma

Sayın Yetkili
biz Nevşehir de bir meslektaşınız olarak ve ikinci el minilab ve dijital carrierlerle uğraşıyoruz. bizdeki ürün bütün makinalara takılabiliyor ve kalitesi iyi bu işe yeni başladığımız için bir kişiyi referans olarak göstere biliriz.
bize firma ismi yetkili kişi adres ve telefon numarasını yazarsanız size detaylarını gönderebiliriz.

Tarih: 4 Ağustos 2005, 19:34 - İp: yok
semi
semi (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

değerli meslektasım yaklaşık 5 yıldır digital baskı yapıyoruz ve şube çıkan bütün cihazları yakından inceliyorum extornal yani elinizdeki analog minilab ınaza kesinlikle harici bi üniteyle digital baskı yapmayı düsünmeyin sonuçta alacağınız fotograflar fazlasıyla kalitesiz iş potansiyeliniz iyi ise biraz cesaret le uygun bi minilab almanızı tavsiye ederim ..

Tarih: 4 Ağustos 2005, 21:50 - İp: yok
  • 1