hakanfoto
hakanfoto (üye)
Bursa / Stüdyo Fotoğrafçısı

Darfilm Yaptığı Doğru Mu Yeter Deyi

Sayın meslektaşlarım bizler bu mesleğin kölelerimiyiz

Evet kölesi olduk neden isteyen istediği gibi işine gelirse dolar işine gelirse euro şimdi de japon yeni çıktı.
100 japon yeni 126 kuruş iken dolar veya euro ile satış yapan ve bizlere makine ve mallarını satan darfilm şimdi japon yeni ile aldığımızdan dolayı artık satışlarımız bu para birimi üzerinde diyor şimdi bu hak mı adalet mi 80 euro olan 2145 10x15 kağıt bilmem kaç japonyeni diyorlar ya arkadaş euro yükselmedi mi evet neden fiyat değiştiriyorsun daha çok kazanmak için mi
makineleri nasılsa köle fotoğrafçılar aldı mı diyorsun

Ya biz fotoğrafçılar neden bunlara hep baş eğiyoruz neden sesimiz çıkmıyor neden tepki koymuyuoruz. Fiyat değiştiriyorsan almayalım bakalım kime ne satacaklar bakalım o zaman kafalarına göre fiyat değiştirecekler mi yada para birimi ama yok biz fotoğrafçılar devekuşu gibi başımızı kuma gömmekten başka bir ley yapmıyoruz. İsteyen istediği gibi at koşturuyor bana dokunmaya yılan bin yaşasın diyoruz. Yazıklar olsun 25 yılımı verdiğim bu meslekte ses kalan meslektaşlarıma tepkinizi koyun yeter diyelim

Tarih: 28 Ekim 2008, 15:08 - İp: 88.***.**8.137
erkanbayir
erkanbayir (üye)
İzmir / Özel Gün Fotoğrafçısı

müstehak kardeşim hepimize müstehak 2002 yılında 12 vesika yı 8 ytl ye çekiyorduk şimdi aradan 6 yıl geçmesine rağmen 7,5 ytl ye çekiyoruz allah hepimize sabır versin 32 ytl ye aldığım shınco 50 li paket 47 tyl olmuş allah beterinden korusun başbakan teğet geçti diyor bide geçmeseydi sonumuz ne olurdu

Tarih: 11 Kasım 2008, 22:52 - İp: 85.***.**4.157
hakanfoto
hakanfoto (üye)

bu konuda bizlerin üzerine düşüen sadece sitem etmek mi
bence değil
aciz değiliz ve buna tepki göstermeliyiz.
Ancak bu bir kaç kişi ile olmaz top yekün olmalı ve saygın olan mesleğimize saygınlığımızı kazandırmalıyız.
Her yerde sözde odalarımız var ama uğramayız işte buralara uğrayacağız tepkimizi koyacağız ki onlarda oturmasın çalışsınlar ve dileklerimizi yerine getirsinler.
ha onlardan bir şey çıkmaz diyorsanız kendimiz yapalım
sürekli ilgili firmaları arayalım mail topuna tutalım ve ürünleri almayalım belli üsre
kime satacaklar o zaman artık dolar euro olmadı japon yeni diyemeyecekler ama önce kendimize dürüst olacaz ve hherkes dürüstce hareket edecek kendi hakkını arayacak arkadaşlar hak alınır tabii istersek

Tarih: 12 Kasım 2008, 09:42 - İp: 88.***.**7.111
larmor
larmor (üye)
İstanbul / Amatör

#larmor' tarafından 13.11.2008 01:31:11 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Kasım 2008, 01:27 - İp: 78.***.**0.132
by_kosta
by_kosta (üye)
Edirne / Stüdyo Fotoğrafçısı

Değerli Meslektaşlarım;

Çok güzel bir konuya deyinmişsiniz yalnız bunu DARFİLM olarak kısıtlamamak gerekiyor ytl bazında sipariş ettiğimiz bir mal anında euroya çevriliyor siz 15 günde bir para verseniz dahi fiyatı hep üstte ödüyorsunuz bende bir shinco kullanıcısıyım kartı 0.24 kuruşa mal ediyorum diyenler sevinmesinler cepten çıkan paranıza bakın benim laboratuara mesafem çok uzak dolayısı ile digitalleri burda basmak zorundayım ve maliyeti 0.30 kuruşu buluyo 0.35 e ben satıyorum 5 kuruş ile dükkan geçinirmi sorarım size ya cebimizde peşin paramız olacak yada bu olaya farklı bir çözüm aranıcak hepinize hayırlı bol kazançlar dilerim...

Tarih: 13 Kasım 2008, 09:52 - İp: 78.***.**0.215
hakanfoto
hakanfoto (üye)

dükkanları kapatmak kimin için kolaydır
Gelin sahip çıkalım mesleğimize dükkanlarımız kapatmadan ama kendi kurallarımızla bu işi bizim yaptığımızı gösterlim
forumu takip ediyorum herkes bir leyden şikayetçi ama şikayet ettiği konuda bile bir şey yapmıyoruz .
Oysa bu mesleği yapan biziz bizim isteklerimizle olacaktır
biz istersek yapılacaktır bu meslek b,z istemezsek işte o zaman terziler gibi kapatırız ve sadece paça yapmak için bekleyen ustalardan oluruz
bana ne demeyelim bir olalım birlik olalım ve tüm türkiyede bu mesleğe sahip çıkalım

Tarih: 18 Kasım 2008, 10:17 - İp: 88.***.**4.24
ceyhun79
ceyhun79 (üye)
İstanbul / Firma

Yapılacak tek şey günde 2 servis atan iyi hizmet veren fotoğraf labratuvarıyla çalışmaktır. Sorarım sizlere termalleri alırken maalesef labratuvarları iş vermeyerek kapattırdık şimdi ise baskı yapacak yer arıyoruz, en başta birbirimizi korumadık ki..... Yapacağımız şey yine eskisi gibi labratuvarlar oluşturmak ve onlarla hep birlikte gül gibi geçinip gitmek hem baskılarımız daha kaliteli hemde böyle şeylere kafa yormamış oluruz.. daha sağlıklı günler geçiririz... Hayırlı işler saygılarımla ,,,,,,

Tarih: 18 Kasım 2008, 10:41 - İp: 88.***.**4.117
ebru_13
ebru_13 (üye)
Bitlis / Reklam Fotoğrafçısı

ben 8 yıl bir inat yüzünden zam yapmadım bu sene zam yaptım öğrendimki boşuna yapmmamışım şimdi kafama vuruyum keşke 8 yıl önce yapsaydım .. birazda suçu kendimizde bulalım

Tarih: 27 Kasım 2008, 12:22 - İp: 88.***.**2.86
hakanfoto
hakanfoto (üye)

sahip çıkmak için emek harcamak gerekir
emeği harcıyoruz ama sahip çıkmıyoruz mesleğimize
fiyatları kendi istekleri doğrultusunda kullanmaya devam ediyorlar
darfilm mail atmış japonyeni 1.45 de sabitledik diye neden
sabitliyorsun çünkü satışların düştü işte yine kendi menfaati için yapıyor oysa bizi dikkate alan yok ama bizler almazsak kime satacak kapatacak değil kardan biraz etmeyi göze almaya başladı ve dahasınıda alacaktır yeter ki bizler haklı olduğumuz konuda devam edelim almayalım baskıda kullanmayalım bakalım ne olacak

Tarih: 1 Aralık 2008, 11:09 - İp: 88.***.**1.97
hakanfoto
hakanfoto (üye)

sayın meslektaşlarım

73 euro olan 2145 10x15 rulo fiyatı bugün 14350 japon yeni
yani 153 ytl olması gereken rulo fiyatı kendi adreslerinde 220 ytl diyor oysa japon yeni ile 243 ytl yapıyor ne oldu fiyat düştü zarar mı ediyor acaba yoksa satışları mı düştü yoksa kardan mı zarar ediyor yorum sizin

ama şu gerçek kazığı yiyen biz oluyoruz bizler malesef fiyatlarımızı artıramıyoruz kime satacam birde anlamsız rekabet var işte mesleğimizin son noktasının geldiğinin bir kanıtıdır

Tarih: 16 Aralık 2008, 11:01 - İp: 88.***.**3.6
atandijita
atandijita (üye)
Zonguldak / Stüdyo Fotoğrafçısı

ARKADAŞLAR BU KONUDA HİÇBİR İLERLEME YOK KART HALA UÇURUMDA.

Tarih: 20 Aralık 2008, 16:01 - İp: 78.***.**1.63