hakanfoto
hakanfoto (üye)
Bursa / Stüdyo Fotoğrafçısı

Darfilm Yaptığı Doğru Mu Yeter Deyi

Sayın meslektaşlarım bizler bu mesleğin kölelerimiyiz

Evet kölesi olduk neden isteyen istediği gibi işine gelirse dolar işine gelirse euro şimdi de japon yeni çıktı.
100 japon yeni 126 kuruş iken dolar veya euro ile satış yapan ve bizlere makine ve mallarını satan darfilm şimdi japon yeni ile aldığımızdan dolayı artık satışlarımız bu para birimi üzerinde diyor şimdi bu hak mı adalet mi 80 euro olan 2145 10x15 kağıt bilmem kaç japonyeni diyorlar ya arkadaş euro yükselmedi mi evet neden fiyat değiştiriyorsun daha çok kazanmak için mi
makineleri nasılsa köle fotoğrafçılar aldı mı diyorsun

Ya biz fotoğrafçılar neden bunlara hep baş eğiyoruz neden sesimiz çıkmıyor neden tepki koymuyuoruz. Fiyat değiştiriyorsan almayalım bakalım kime ne satacaklar bakalım o zaman kafalarına göre fiyat değiştirecekler mi yada para birimi ama yok biz fotoğrafçılar devekuşu gibi başımızı kuma gömmekten başka bir ley yapmıyoruz. İsteyen istediği gibi at koşturuyor bana dokunmaya yılan bin yaşasın diyoruz. Yazıklar olsun 25 yılımı verdiğim bu meslekte ses kalan meslektaşlarıma tepkinizi koyun yeter diyelim

Tarih: 28 Ekim 2008, 15:08 - İp: 88.***.**8.137
foto onur
foto onur (üye)
Manisa / Stüdyo Fotoğrafçısı

sevgili hakanfoto görüşlerine aynen katılıyorum.bunlar fotoğrafçıları soymaktan başka birşey yapmıyorlar.işlerine gelince dolar,euro,gelmeyincede japon yeni.anladık kardeşim değişiklik yapabilirsin,ama %100 zam yapmak gerçekten soygundan başka birşey değil.darfilme büyük bir saygım vardı,fakat bu olaydan sonra kesinlikle darfilmden alış veriş yapmıyorum.ayrıca shinko makineyi depoya kaldırdım ve kullanmama kararı aldım.bulunduğum bölgede büyük bir stüdyo ile anlaştım ve fotolorarımı orada basıyorum.kendimi soydurmaya hiç niyetim yok.benim gibi imkanı olan arkadaşlarada tavsiyem budur.darfilm e ait bir ürünü kullanmayın arkadaşlar.darfilm i,şiddetle kınıyorum ve bütün stüdyocu arkadaşlarında bunu yapmasını bekliyorum. herkese saygılar.

Tarih: 29 Ekim 2008, 10:13 - İp: 78.***.**7.111
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

bencede çok fazla...

Tarih: 30 Ekim 2008, 08:46 - İp: 212.***.**9.195
fotoaktuel
fotoaktuel (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

ya kardeşim dövizin arttığını anladık ama neden japon yenine geçildi vede niye bu kadar arttı bu kağıdın fiyatı ? ufak artışı anlarız ama %75 neden? biz çektiğimiz vesikalıklara veya diğer çekimlere zam yapamıyoruzki. aksine rekabet adı altında yok parasına iş yapanlar var.

Tarih: 30 Ekim 2008, 09:13 - İp: 81.***.**0.156
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

dolarda baya düştü zaten.. bugun itibariyl 1490

Tarih: 30 Ekim 2008, 15:37 - İp: 212.***.**9.195
photoant
photoant (üye)
Antalya / Stüdyo Fotoğrafçısı

evet arkadaşlar eftaş a.ş'de mıtsubıshı kağıtlara zam yaptı

Tarih: 31 Ekim 2008, 13:49 - İp: 88.***.**9.118
hakanfoto
hakanfoto (üye)

zam yapılıyor
peki nizler zam yapabiliyormuyuz
hayır hemde kocaman hayır
işte buna tepkimizi koyalım
sağılan hep biz olmayalım

Tarih: 1 Kasım 2008, 10:05 - İp: 78.***.**1.214
foto onur
foto onur (üye)
Manisa / Stüdyo Fotoğrafçısı

demekki herkes bu dertten muzdarip arkadaşlar.bunların yaptığı düpedüz soygun.nediyelim allah gözlerini doyursun.

Tarih: 1 Kasım 2008, 11:01 - İp: 78.***.**4.132
colonel66
colonel66 (üye)
Yozgat / Stüdyo Fotoğrafçısı

vesikalıkğı 4 senedir 5 ytl ye çekenler var artık zam yapmanın vakti gelmedimi peki

Tarih: 9 Kasım 2008, 17:02 - İp: 88.***.**8.0
hakanfoto
hakanfoto (üye)

biz fotoğrafçılar bedavacı olmaktan mutluyuz ama hepte şikayet ederiz medense
ancak hep zarar uğrayan biz olduğumuz göz ardı edilir
bursa da ne komik inat uğruna 70 adet vesika 7 ytl arkadaşlar
bu utanç verici durumu nasıl aşacağız yada amatör baskı 10 ytl
önce kendimize dürüst olacağız sonra meslektaşlarımıza

Tarih: 10 Kasım 2008, 12:18 - İp: 88.***.**9.148
mhmttsksn
mhmttsksn (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

önce kendimize bakalım.

meslektaşının rızkını çalan, yada meslektaşının rızkı çalınırken ses çıkarmayanları ne yapacağız. ?

Bursa ve Eskişehir konusuna gelince; tek kelime ile razalet....

Ama tek rezil olan yer maalesef Bursa ve Eskişehir değil , tüm Türkiyede tablo benzer...

Tarih: 10 Kasım 2008, 15:40 - İp: 88.***.**4.97