studyo_hayal
studyo_hayal (üye)
Samsun / Stüdyo Fotoğrafçısı

Çok Acil Baskı Mak. Hk.

Mrb arkadaşlar çok acil ve benim için çok önemli bir konuda yardımımıza ihtiyacım var fujifilm ASK 2500 mü yoksa citizen cw 01 mi bu iki termal arasında takıldım kullanan arkadfaşlar lütfen bilgilerini paylaşsınlar benim için temel olan özellik baskı kalitesi hangisi daha kaliteli baskı yapıyor cvplarınızı bekliyor şimdiden teşk. ediyorum.

Tarih: 8 Kasım 2010, 08:58 - İp: 88.***.**7.183
studyo_hayal
studyo_hayal (üye)

20'nin üzerinde okunmuş lakin bir cvp verilmemiş arkadaşlar bir tahmini bilgisi olan yokmu türkiyenein en büyük forumunda en iyi ustaların bulunduğu bir sitede şu konuyu Allah rızası için cevaplayacak biri yok mu yaa??

Tarih: 8 Kasım 2010, 13:19 - İp: 88.***.**7.183
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

citizen hakkında, bazı şikayetler yazılıp çizildi ve duyumlar alındı.. Forumun diğer sayfalarına, eskiye doğru tarama yapmak daha uygun olacaktır.. Hızlı cevap gelmemesi gayet normal bir durum.. selamlar, hayırlı işler...

Tarih: 8 Kasım 2010, 13:28 - İp: 94.***.**3.41
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

ustacım bu işler böyle olmaz. kimse bu vebalin altına girmek istemez. kendiniz araştırıp kendiniz karar vermelşisiniz. benim bildiğim shinko iyidir. kağıdı bulunmasada pahalıyada gelsede neticede kullandığım bir üründür. bir tanıdık stüdyo ise mitsubishi miydi neydi ondan almış diğeri ise minilab kullanır. yani herkesin hesabı kendisine göredir. bu ürünleri kullananlar olabileceği gibi kullanmayanlarda olabilir. kullananların size yardım etme ihtimali üzerinden gidilemez. ayrıca belkide yardım edecek kişiler burda online değildirler. bunları bilemezsiniz. acil konu açmamanızı öneririm. hesabı kitabınızı iyi yapın derim. sadece ucuz diye yada sadece ucuza basıyor diye ürün almamanızı öneririm. hizmette kalite ve devamlılık esas olmalıdır. fiyat her zaman sizi üzmez. çok aşırı kar beklemeyin de derim.

Tarih: 8 Kasım 2010, 13:32 - İp: 81.***.**3.237
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

ayrıca alttaki linktede konu açmışsınız
http://forum.netfotograf.com/scainer_printer.asp?msg_id=46389

hiçbirisi sizi yarı yolda komaz merak etmeyin. bir diğerine göre azcık pahalıya gelir yada daha az kar getirir zarar etme diye bişey olmaz zaten. uzun vadede kullanmayı düşünüyorsan ki öyle olacaktır köklü firmalardan şaşma derim. harp olur darp olur onlar ayakta kalmayı başarır. şinkonun başına gelenleri duymuşsunuzudur umarım. yani diyeceğim şu ki hamama girecekseniz terleyeceksiniz lamicimi yok

Tarih: 8 Kasım 2010, 13:40 - İp: 81.***.**3.237
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

ayrıca piyasadaki bu işi yapan markalarla pazarlık yapmadan fiyat almadan konuşmadan yola çıkmamanızı da öneriyorum ve susuyorum.

Tarih: 8 Kasım 2010, 13:41 - İp: 81.***.**3.237
studyo_hayal
studyo_hayal (üye)

remi bey teşk. ederim ama araştırma konusunda bıkkınlık seviyesine geldim vede getirdim çevremdeki bu işin erbabı dostları benim sarf maliyetinden kaçma gibi b,ir çabam yok varsın pahalı olsun az kananayım lakin müşterimi suratı asık çıkartmayayım bunun peşindeyim ben ucuz maliyet değil kaliteli iş için hangi mak. diyorum, fujifilm 3200 tl ye 1200 adetlik 10-15 rulu 273 adetlik 15-20 rulo yanında notebook 10'inclik stikrler ve duvar saatleri hediyeleriyle sunması bu mak. bu fiyata kafamı kurcalıyor acaba kalitesindemi bir sorun var diye karşı tarafta citizen yaklaşık aynı fiyata sadece 600 adetlik bir 10-15 rulo kağıt hediyesiyle satış yapmakta dediğiniz gibi büyük firma yaygın servis kapıya kadar hizmet her 15 günde bir tabiki cazip hale getiriyor lakin alışmışız iyiyinin pahalı olmasına bunca hediyesiyle bu fiyata fuji kafamı karıştırdı ve citizeni öven arkadaşlarda karşıma çıkınca çıkmazda kaldım bilgi almak maksatlı yazdım yorum yapma zahmetine girdiğiniz için 2'nizede teşk. ediyorum bilgiye aç olmak insana napcanı şaşırtıyor saygılar sevgiler

Tarih: 8 Kasım 2010, 13:54 - İp: 88.***.**7.183
digitekfoto
digitekfoto (üye)
İstanbul / Firma

merhaba kolay gelsin citizen fuji mi kararsız kalmışsınız citizenle ilgili şikayetler varmış biz distribütörü olarak şikayet almazken nasıl başkaları alıyor anlamadım 4 senedir citizen türkiyede makine , kagıdı ve servisiyle ilgili tüm müşterilerimizi arayıp sıkıntısı olan varsa bu sitede yazabilir bizde yardımcı oluruz büyük firma derken büyüklük nedir para mı ,hizmet mi kalitemi,isim mi
1 sene önce fuji nerdeydi ne kagıdı ne satıcısı ortada yoktu bize göre büyüklük hizmetdir onuda bizim makinelerimizi kullanan müşterilerimize soracaksınız.bir başka konuda kodak 7000 makine ile ilgili forum da yine bu makinenin baskı fiatları öne çıkıyor arkadaşlar artık akıllanmadınızmı makine fiatı yüksek 10x15 baskı maliyetinde pek fiat farkı yok 15x21 fiat farkı var onuda diger baskı makineleriyle fiat farkı çok onuda fazlasıyla sizden alıyorlar.bu satış sratejisine aldanmayın artı ne kadar süre sonra kagıt fiatı degişir bilemezsiniz.sonuç olarak herkes kendi firmasını ve cihazını över mühim olan bu firmalarla çalışan insanlarla diyalog kurup dogru yazanları (firmaların kalemşörlerini degil )cidiye alın.cihazı alırken öncelikle bunlara dikkat edin 2 yada 3 sene içinde kagıdına zam yapmış mı hizmet sadece makineyi satana kadar mı

Tarih: 10 Kasım 2010, 11:01 - İp: 85.***.**8.128
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Firma kalemşöründen bahsedilmiş.. Şu linke tıklayın:.... http://forum.netfotograf.com/scainer_printer.asp?msg_id=30640

Orada, role nickli kimsenin yazım karakteri ve buradaki cevap yazan kimsenin cümle kurma biçimi, bayağı ilginç...

bir link daha ekleyelim;

Buraya tıklayarak göreceğiniz konuyu açan, benim.. http://forum.netfotograf.com/scainer_printer.asp?msg_id=31929&syf=1

Aynı şekilde role nickli üyeyi görüyoruz...

satış amaçlı cevapdan başka birşey okuyamadığımız konulardan örnekler:

http://forum.netfotograf.com/scainer_printer.asp?msg_id=32796

http://forum.netfotograf.com/scainer_printer.asp?msg_id=46169

Tarih: 10 Kasım 2010, 17:30 - İp: 94.***.**3.41
digitekfoto
digitekfoto (üye)
İstanbul / Firma

verdiginiz linkteki role firma olarak geçiyor firmaların amacı nedir satış yapmak tabiki bir markayı övecek satış amaçlı benim kastettigim fotografçı adı altında insanları yanıltanlar.yazı karakterinden ve cümlelerden tahlil yapmanızada bravo

Tarih: 11 Kasım 2010, 08:58 - İp: 85.***.**2.88
fotohayat46
fotohayat46 (üye)
Kahramanmaraş / Stüdyo Fotoğrafçısı

bunların ikisiide alma maddi durumun iyiyse baskıda yapmak istiyosan fuji al yada konica al 541 894 44 34 ara görüşelim

Tarih: 10 Aralık 2010, 10:59 - İp: 78.***.**9.25