oberrak
oberrak (üye)
İstanbul / Amatör

Canon Mu ? Epson mı ?

Merhabalar,
Inkjet photo yazıcı almayı düşünüyorum.2 marka/model arasında kararsız kaldım.Canon 'un i990 modeli ile Epson r800 arasında karar veremedim.İncelemelerim sonucunda bütün özellikleri ve farklılıkları hakkında bilgim oldu ancak çıktılarını ve daha önce bu türde printer 'lar kullanmadığımdan tecrübe eksikliğim var.Fiyatları bayağı yüklü olduğundan Epson ve Canon tecrübesi(teknik destek,garanti,dayanıklılık v.s) olan arkadaşlardan almadan önce yardım almak istedim. Bu iki modele alternatif olarak bunlara kıyasla daha ucuz olduğundan Epson R300 'de listemde.Tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevineceğim.Tşk
Notrofesyonel değilim ev kullanıcısıyım ama kaliteli malzeme kullanıp kaliteli baskı almak istiyorum.Aranızda ev için fazla ya da dijital baskı merkezlerine gitsen daha hesaplı olur diyeneler olabilir ama bunları düşünmüyorum.Bu açıdan bakarsanız sevinirim.

Tarih: 18 Ekim 2004, 23:26 - İp: yok
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

R800 ün i990 dan farkı 8 renk olması ve mürekkep damla boyunun 1.5pl olması ancak ev kullanıcısı olarak R300 senin işin rahatlıkla görecektir

Tarih: 21 Ekim 2004, 18:13 - İp: yok
queen
queen (üye)
Ankara / Stüdyo Fotoğrafçısı

eğer bir photo yazıcı alacaksan epson u tercih etmen ve orijinal epson sarf malzme kullanman baskı kaliteni yükseltecektir.

Tarih: 19 Kasım 2004, 12:44 - İp: yok
zaferizmir
zaferizmir (üye)
İzmir / Firma

Bence Epson inkjet yazıcılar içinde en mükemmel sonuç alabileceğimiz bir markadır.Önemli olan orjinal sarf malzemelerini kullanmaktır.

Tarih: 29 Aralık 2004, 12:32 - İp: yok
flassv
flassv (editör)
Afyonkarahisar / Haber Fotoğrafçısı

illlaki inkjet diyorsan epson dah iyi injet foto basan makine görmedim.

Tarih: 17 Ocak 2005, 15:25 - İp: yok
cannas503
cannas503 (üye)
Ordu / Doğa Fotoğrafçısı

arkadaşlar bende nikon d70 narka digital foto makinası var hafıza kartı ile çalışıyor ama bir kişide duydum bu makina kartsız da çalışıyormuş onun ayarını bilen var mı yardımcı olursanız sevinirim

Tarih: 18 Ocak 2005, 12:06 - İp: yok
kobra
kobra (üye)
Sakarya / Meraklı

Kimden duydyusanız size yalan söylemiş şayet içinde entegre hafıza kartı yoksa hiçbir makine hafıza kartı takmadan çalışmaz ayrıca sorunuzu yanlış yere yazmışsınız bu şekilde yazdığınızda cevap almanız çok zorlaşır haberiniz olsun

Tarih: 27 Ocak 2005, 18:13 - İp: yok
foreply
foreply (üye)
Konya / Firma

bence ıkısı de degıl.2 yıldır hi-ti termal baskı kullanıyorum ve her ebata gore cesıtlerı var.renk dagılımı cok guzel ve kalıtelı.bır arastır ıstersen.

Tarih: 4 Ocak 2006, 21:51 - İp: 85.***.**7.117
caglareral
caglareral (üye)
İzmir / Amatör

sevgili foreply
şerit fiyatını ve her şeridin kaç kullanımlık olduğunu söyleyebilirmisin

Tarih: 4 Ocak 2006, 23:25 - İp: 85.***.**4.52
foreply
foreply (üye)
Konya / Firma

her serit 50 baskılık bendekı 10x15.bır kutuda 50 baskılık rıbbon 2 adet 25 er kagıt.700 bın tl malıyet.bence ıyı.

Tarih: 5 Ocak 2006, 21:02 - İp: 85.***.**0.17
lacimert
lacimert (üye)
Aydın / Amatör

Tamirci bir arkadaşın söylediği, "tamire gelen printerların yüzde doksanı Canon. Al bir mobilet, hiç durmadan tamiret sözündeki gibi" sözünü paylaşmak istedim.
Ayrıca, fotoğraf makinelerinde de, Canon'un Türkiye distribütörünün fiyat/kâr anlayışını benimsemediğim için, bu markaya karşı biraz önyargılı sayılırım.

Tarih: 10 Ocak 2006, 04:42 - İp: 81.***.**8.181
  • 1