wisher
wisher (üye)
Ankara / Amatör

Canon Mp 450 Ve Foto Baskısı

Merhaba,

Aranıza amatör olarak henüz katıldım. Dijital fotoğraf makinasından fotoğraf baskısı almayı düşünüyorum. Çünkü yarım saatte banyosu ve baskısı yapılan stüdyo çıktılarından hiç memnun değilim. Bu nedenle önce Canon Pixma IP4200 e yöneldim ancak ihtiyacım olan tarayıcı eksiğimide karşılaması bakımından çok fonksiyonlu Canon MP 450 yi düşündüm. 500 serisi ise bütçemi oldukça aşıyor. Bu yazıcı ile ilgili tecrübesi veya duyumu olan arkadaşlardan bilgi rica ediyorum.

Ayrıca yukarıda da bahsettiğim gibi Ankarada iyi baskı kalitesi veren stüdyo ismi verebilir misiniz?

Tarih: 21 Temmuz 2006, 11:53 - İp: 213.***.**8.98
e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Canon fotograf yazıcıları 1pl micro nozzle kullanıyor.Mp 450 2pl nozzle kafasına sahip.
Mp450 baskılarınıda ayrıca gördüm kaliteli fazlasıyla.. Ancak renk kartuşları ayrı ayrı olmadığı için eonomik olmayacaktır sizin için.
Bence MP 500 alın aradaki fiyat farkının kartuş tasarrufundan kapatırsınız.
Fotograf basacaksanız renk kartuşlarının ayrı ayrı olmasına dikkat edin.
Canon fotograf baskı kalitesi anlamında en iyisidir piyasada teknolojik olarak.
Ve alacağın modeller de cd yüzeyine baskıda var.
Kartuş fiyatlarıda oldukça uygun.Mürekkepleri silikon bazlı olduğu için anında kuru çıkıyor ve saklama koşullarında 100 yıl dayanıklı olduğu Canonun sitesinde de yazıyor.
Bence bütçenizi zorlayıp MP 500 alın çok memnun kalacaksınız.
İyi günler.

Tarih: 21 Temmuz 2006, 12:41 - İp: 85.***.**3.100
wisher
wisher (üye)
Ankara / Amatör

Teşekkür ederim.

Bütçemi biraz zorlayıp mp 500 almaya çalışacağım.

Tarih: 21 Temmuz 2006, 12:55 - İp: 213.***.**8.98
e0s
e0s (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Fotograf basacaksanız ve MP 450 alırsanız kartuş konusunda çok hayal kırıklığı yaşarsınız.
3 renk tek kartuş içinde olduğu zaman magenta önce bitse Diğer Cyan ve yellow işe yaramaz.AMa Mp500 de ayrı ayrı değiştirirsiniz.
fotogaf basacaksan Mp 500 al sık dişini.

Tarih: 21 Temmuz 2006, 13:18 - İp: 85.***.**3.100
  • 1