tutunajans
tutunajans (üye)
İzmir / Firma

Baskı Sistemleri Ve Carrierler

arkadaşlar elbette teknoloji bombardımanına uğramak ve hergün değişen teknolojiye ayak uydurmak hepimizin aklını ister istemez karıştırıyor.bu anlamda bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim.elbette lazer baskı sistemi en iyilerden biridir.bunun yanında lcd baskılarda tatminkarama her biri bir servet. Gelelim ekonomik çözümlere; analog minilablara carrier takmak iki şekilde oluyor birincisi lcd ki bu sistem pekçok kablo bağlamayı ve gri ayarı gibi meşakkatli bir uğraşıyı gerektirir ikincisi ise lcos yani ilki likid christal display ikincisi ise likid christal on silicon. lcd 1.9 megapixel lcos ise 3.9 megapixeldir.ancak boyut olarak baktığımızda lcd 24x36 mm ye yakın oysa lcos 15x25 mm boyutundadır.lcd analog makinanın objektifini kullanırken lcos kendi optik sistemini kullanmak zorundadır her ikisinde de baskı kalitesi yaklaşık aynıdır.çinde yapılan minilablar ise maalesef yeterli kalitede değildir zaten çinde yapılan tek şey taklittir ama kötü taklit. bu yetkin bir çinli fabrika müdürünün sözleridir.ama kedi olalı bir fare yakalama misali lcos taşıyıcı yani bilinen adıyla JİNCHENG carrier için uygun çözüm görünüyor.ama sizlere söylendiği gibi 420 dpi değil 220 dpi baskı yapar Ne yazıkki çinde bizim ulaştığımız uygarlık düzeyine henüz ulaşamadıkları için istedikleri yalanı söyleyebiliyorlar ve akabinde yalanlıyorlar 2006 yılı aralık ayında çin'deydim ve gözlemlerim bunlar. biz onlara göre avrupa'lıyız Bu onların sözü. Ama gerçek. tavsiyem şudurki çin malı digital baskı makinası almayın başınız ağrır Ama şimdilik lcos carrier uygun çözüm gibi görünüyor hepinize hayırlı işler

Tarih: 19 Şubat 2007, 22:06 - İp: 81.***.**8.69
tarum
tarum (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

bencede bu arkadaşın söylediklerine kulak verin.bir kez çin malından darbe yedim ama bir daha tövbe

Tarih: 20 Şubat 2007, 09:54 - İp: 85.***.**7.75
musty67z
musty67z (üye)
Zonguldak / Firma

BENİM SİZE TEK KELİMEYLE DİYECEK BİR ŞEY BULAMIYORUM GENELLİKLE DOĞRU SÖZLER AMA BU SİSTEMİ KULLANIPTA DAHA GÜZEL NETİCELER ALAN GÖRDÜM . BENCE BİZ BU PARALARI NEDEN DIŞARI VERİYORUZ ANLAMIŞ DEĞİLİM NEDEN TÜRKİYE DE BU İŞİ YAPANA SAYGI DUYULMUYOR BENDE AFOSANIN ÜRETTİĞİ PLUS 2011 MODELİ VAR BU MAKİNADA LCD ÜZERİNDEN LED BASKI YAPIYOR VEDE GAYET GÜZEL BASKI ALMAKTAYIM . ELİMİZDEKİ İMKANLAR DOĞRULTUSUNDA BİR CARRİERE VERECEGİMİZ PARAYI DAHA ORJİNAL BİR MAKİNA SAHİBİ OLABİLİRİZ 15*21 MODELİ BİLE 13000 AURE BU MAKİNA KÜÇÜK FOTOĞRAF STÜDYOLARINI KURTARACAK KADAR MARİFETLİ HATTA VE HATTA OTEL FOTOĞRAFCILARINI BİLE UYGUN BİR ÇÖZÜM BUNUDA GÖZ ARDA ETMEMEK LAZIM SAYGILARIMLA

Tarih: 27 Şubat 2007, 17:37 - İp: 88.***.**5.240
aslanali07
aslanali07 (üye)
Antalya / Firma

kimsiniz neden kötülüyorsunuz makinalaı ve carrierleri

Tarih: 1 Mart 2007, 18:23 - İp: 85.***.**6.235
liebster
liebster (üye)
Kütahya / Firma

bencede haklısın arkadaşım bende tövbeliyim yerli ve cin malı almaktan.sokaga atacak kadar param yok..yerli ve cin mallarına

Tarih: 1 Mart 2007, 21:47 - İp: 85.***.**8.77
tutunajans
tutunajans (üye)
İzmir / Firma

sanırım bir yanlış anlaşılma var düzeltmek istedim ben jincheng carrierin alınmasını tavsiye ediyorum ama minilablarını tavsiye etmiyorum. çünkü bu carrierdeki yüksek teknoloji ürünü çin malı değildir. çinde sadece kutusu ve objektifleri yapılıyor.oysa minilablar çin imalatı ve dizaynıdır ve kalite tatmin edici değildir dolayısıyla eğer minilab alacaksanız ve işiniz buna müsaitse bilinen markaları tercih edin derim yok carrierse en mantıklı çözüm jinchengdir

Tarih: 9 Mart 2007, 18:53 - İp: 88.***.**7.208
fesmetov
fesmetov (üye)
Yurtdışı / Amatör

iyi Gunler, tutunajans arkadasimiz izmirliymis, ben gerci yabanciyim ama izmirde cok kaldim.
benim sormak istedigim ben fotograf baski cihazi almak istiyom. ama kendim fotografci degilim yalniz ilcemizde 10-15 fotograf isiyle ugrasanlar varsa da hicbirinde baski cihazi yok, hepsi sehire gidip bastiriyor. ben 1 cihaz koysam diyom, yaklasik gunde 2-4000 fotograf baskisi olabilir. yalniz ekonomok cozum ariyorum, bu bahsettiginiz sistem ne kadara mal oluyor acaba? kalite ve kolaylik yonunde kaybedermiyiz? otomatik ayar var mi? densitometr varmi? gerci cine komsuyuz. bu yuzden de Jincheng'den super 8 miydi oyle 1 digital minilab icin fiyat istemistim 12 bin dolar dediler, yalniz gumruk falan derken o daha da yukselir. analog makineler ne kadara alinir? belki carrier dediginiz cinden siparis ederim. tesekkurler.

Tarih: 13 Mart 2007, 05:57 - İp: 146.***.**2.22
tutunajans
tutunajans (üye)
İzmir / Firma

eğer beni ararsanız ve detaylı konumunuzu bildirirseniz sizin için çözüm üretebilirim tel no aşağıda var iyi çalışmalar

Tarih: 15 Mart 2007, 15:47 - İp: 85.***.**7.107
yolgiden71
yolgiden71 (üye)
Aydın / Stüdyo Fotoğrafçısı

TUTUNAJANS ilk önce bizleri bilgilendirdiğiniz için size çok teşekkür etmek istiyorum az ağzımız yanmadı çin mallarından ama benim anlayamadığım ASLANALİ07 nin sizin aydınlatmalarınızdan dolayı olsa gerek size siz kimsiniz diye hitap etmesi.ASLANALİ07 burası yorum yuvası kimlik araştırma sorma soruşturma platformu değil lütfen konu ile ilgili bizi aydınlatacak bi fikriniz ve bilginiz varsa bizi bilgilendirirseniz sevinirim her türlü fikre açık bi formdasınız çünki

Tarih: 22 Mart 2007, 19:12 - İp: 88.***.**7.213
  • 1