karakuzu
karakuzu (üye)
Niğde / Stüdyo Fotoğrafçısı

Bana Bir Akıl Verecek Var Mı?

ben niğdeden FOTOOBEN den yazıyorum ben ikinci el bir minilab almayı düşünüyorum ama fuji frontier 330 siz ce kararım doğrumu nasıl bir yol izlemem lazım yada başka ne alabilirim benim aklım dan geçen makine bu sizlerin fikirlerini bekliyorum [email protected] bana oraya yazarsanız sevinirim iyi çalışmalar

Tarih: 5 Haziran 2005, 15:42 - İp: yok
ercii
ercii (üye)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

slm öncelikle iyi işler.bence fuji yerine noritsuyu tercih edin.fronteirdan teknik olarak ve üzerindeki aparat bakımın dan daha üstün olduğu kesin ama yinede arastırın baskılarını ve teknik özelliklerini araştırın derim...

Tarih: 12 Haziran 2005, 16:08 - İp: yok
vurgunfoto
vurgunfoto (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

arkadaşım sana hayırlı işler.ben derimki kesinlikle fuji derim.fujinin kalitesi noritsudan yüzde 30 daha kaliteli hazır banyo ilaç canlı fotoğraf hepsi fuji de başka bişey demiye gerek yok.

Tarih: 30 Nisan 2007, 20:23 - İp: 88.***.**9.254
f.berkant
f.berkant (üye)
Almanya / Meraklı

iyi güzelde fuji kimyasal ve kağıt fiyatı bakımından da yüzde 30 daha pahalı.. ve kesinlikle başka bir marka kağıt,kimyasal da kullanamıyorsun. bunuda dipnot olarak geçelim.

Tarih: 5 Mayıs 2007, 15:30 - İp: 88.***.**8.201
liebster
liebster (üye)
Kütahya / Firma

kesinlikle noritso derim meslektasım..hiç birsıkıntı yaşamazsın ve istedigin eczayı kullanırsın.fuji alırsan fujiye baglı yaşamak zorundasın..ve ticaretleri politikaları cok agır...

Tarih: 6 Mayıs 2007, 00:17 - İp: 88.***.**8.92
vurgunfoto
vurgunfoto (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

slm.dostun fronter de fuji ecza kullanıyosun ama illaki fuji nin kendisinden ecza alacaksın diye bişey yok.fuji den daha uyguna satan şirketler firmalar var onlardan alırsın.ve ayrıca onların ticaret politikaları hiç agır değil.tabi ilk önce senkendi alt yapını güzel yapacaksın.lay gelsin.....

Tarih: 26 Mayıs 2007, 10:34 - İp: 88.***.**1.235
eagle82
eagle82 (üye)
Bursa / Özel Gün Fotoğrafçısı

BENCE HİÇ ALMA HEPSİ GEREKSİZ VE BOŞ ŞEYLER GEREK YOK YAKIN YERDE BİR LABORATUVARA BASTIR İŞLERİNİ PİŞMAN OLURSUN SONRA

ÇOK CİDDİYİM

Tarih: 4 Haziran 2007, 21:50 - İp: 88.***.**2.229
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Akıl vermek haddim değil diye yazmaya başlayacaktım.. ancak cevapları okuyunca..

eğer makine ihtiyacı hissediyorsanız.. frontier 330 gibi makineyi ikinci el bulduysanız, tereddüt etmeksizin alın..

sıfır makine için önerim biraz radikal olur.. noritsu nun yeni modelleri içinde pro tabir edilen film tarama ünitesi hariç tutulmuş sadece dijital ortamdan basan modeller var.. bugün, 3300 pro 38 bin € piyasaya çıkacak 35 serisi ile bu rakam daha da aşağıya çekilecek..

fuji ve noritsu arasında ikilem yaşamayın çünkü, yakında iki markada tamamen birbiriyle entegre olacak.. ceyhun79 arkadaşımızın bir konusu vardı arka sayfalara kaymış.. fuji frontier 710 ve noritsu 35 serisi birbirinin aynı makineler..

hayırlı işler dilerim..

Tarih: 12 Haziran 2007, 10:05 - İp: 85.***.**0.66
barış
barış (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

hiçdüşünme al derim ben bir ay önce aldım frontıer 550 fuarda fuji nuritsu kis hepsinide inceledim frontıerlerin baskı kalitesi gercektente en iyibu semtte 3 nirutsu 1 kıs
var gercekten kalite istiyorsan frontıer derim sana hayırlı işler dilerim kolay gelsin

Tarih: 1 Temmuz 2007, 13:32 - İp: 88.***.**0.105
fototemel
fototemel (üye)
İstanbul / Firma

Bence de en doğru seçim Fuji Frontier dir. sarf malzemesinden ve banyosundan korkma uygun ve kaliteli malzemeler olarak Final fotoğrafçılık 'tan temin edebilirsin. CP-48 ve Cp-49 ları çok kaliteli ve hesaplı.

Tarih: 21 Ağustos 2007, 13:48 - İp: 85.***.**6.208
by_kosta
by_kosta (üye)
Edirne / Stüdyo Fotoğrafçısı

Sevgili meslektaşım eski çalıştığım yerde 2 sene frontier 340 kullandım edirnede noritsu var greta var kodak var konica var ama en kaliteli fotograf inan fuji de tek kelimeyle tek geçilicek makina inan müşteriler bile sırf baskı kalitesini bildikleri için fujiyi tercih ediyorlardı sana hayırlı işler bol müşteriler.

Tarih: 21 Ağustos 2007, 15:43 - İp: 78.***.**1.24