kafkas066
kafkas066 (üye)
İçel / Firma

Agfa D-lab. 1 İçin Acil Yardım

Emniyet Müdürlüğümüze AGFA d-lab.1 baskı cihazı alındı

ilk kurulumda normal çalıştı yaklaşık 1 ay
Daha sonra kart yüzeyleri kirli çıkmaya başladı.
Banyoyu değiştirdim fakat bir türlü temiz sonuç alamadım.

AGFA d-lab.1 baskı cihazının kullandığı banyolarının ismi ve mümkünse hazırlanış ölçeklerini bu forma veya [email protected] adresine mail atan olursa sevinirim.

ithalatçı firma ile 2 ayda toplam 90 YTL lik telefon görüşmesi yaptım yinede sonuç alamadım.

BANA BU KONUDA YARDIM EDEN OLURSA MEMNUN KALIRIM.

SAYGILAR..

Tarih: 14 Aralık 2006, 13:51 - İp: 85.***.**8.67
musty67z
musty67z (üye)
Zonguldak / Firma

merhaba baskı konusunda biraz bilği sahihibiyim ilk kurulduğunda iyi dediniz şimdi ise kart yüzeylerinde lekeler var diyorsunuz bu bence sizin banyodan değildir banyodan olması için renk analizi yani renkler tam anlamıyla oturmamış olması lazım egerki bu lekeler kart çıktığında kolanyalı pamukla çıkıyorsa makinanızın mardene üzerinden gelebilir . Siz en iyisiilk olraak merdana leri temizleyin daha sonra kazanları temizleyeyip bir daha deneyin saygılar durmuş özkan .

Tarih: 14 Aralık 2006, 14:42 - İp: 88.***.**4.73
kafkas066
kafkas066 (üye)
İçel / Firma

durmuş özkan bey ilgilendiğin için teşekkürler

Tarih: 15 Aralık 2006, 14:40 - İp: 85.***.**8.67
fotoibrahi
fotoibrahi (üye)
Kocaeli / Stüdyo Fotoğrafçısı

Sorununuzu çözdünüzmü bilmyiroum ama musty67z'in dedikleri doğru fakat merdaneleri ilaçları her değiştirmenizde iyi bir temizlik yapmanız gerek ben bir oto fırçası ile sürekli temizliyorum... kolay gele iyi çalışmalar......

Tarih: 20 Ocak 2007, 11:00 - İp: 88.***.**9.42
doli2300
doli2300 (üye)
Yozgat / Stüdyo Fotoğrafçısı

Biraz geç cevap yazıyorum ama. Üstadım bizde agfa dlab 1 kullanıyoruz. Banyo olarak ne kullanıyorsunuz siz? kullandığınız banyodan kaynaklanabilir. orjinal agfa box banyo kullanırsanız bu sorun olmaz sanırım. çünkü diğer banyolar çökeltiye sebeb oluyor. açılış banyosu miktarları:developer tanka bir miktar su 400 gram agfa lor banyo üzerini suyla doldur ve 400 gram starter ekle.bleach fixer için 5 litre bleach fixer koy üzerini suyla doldur.

Tarih: 9 Eylül 2007, 10:19 - İp: 85.***.**1.11
  • 1