anaksunamun
anaksunamun (üye)
İstanbul / Amatör

Zenit’i Rusya’dan Almak?

Merhaba arkadaşlar. 1 hafta sonra Rusya'ya gidiyorum. Duyduğum kadarıyla 2.el zenit makineler orada çok uygunmuş. Acaba aranızda bilen varsa tahmini kaç tl'dir? Bir de bu işlere yeni başlıyorum. Önerebileceğiniz bir model olursa çok sevinirim

Tarih: 29 Ağustos 2013, 22:35 - İp: 109.***.**6.234
mustafa_ozdag
mustafa_ozdag (üye)
Antalya / Meraklı

Zaten o makinelerin Türkiye'deki fiyatları 50-100 lira civarı.Rusya'da ucuz olsa ne olacak ki Eğer fotoğrafa yeni başlıyorsanız filmle başlamayın bu saatten sonra.Rusya'dan orta formatolan Kiev 88, Kiev 60,Arax, belki Lubitel 166U alınabilir uygunsa fiyatları.Ama yine söyleyeyim bu saatten sonra filmle uğraşılmaz.Gerçi tercih sizin.

Tarih: 30 Ağustos 2013, 01:42 - İp: 176.***.**2.21
stumer
stumer (üye)
İzmir / Amatör

Bazı arkadaşlar bu Zenit'e niye kafalarını takarlar anlamıyorum. Eskiden olsa anlardım. Bazı kusurlarına rağmen fiyatına göre nispeten kalitesi iyi bir makine idi. Ama şimdi öyle mi? Bugün 200-250 TL'ye bir zamanların en popüler makineleri (Canon AE-1; Minolta; Pentax, Nikon vs. ) satılıyor. Hem de oldukça iyi durumda olan makineler. Bunlar varken niye Zenit? Ama eğer film bulabilmeyi ümit ediyorsanız Sayın Özdağ'ın belirttiği makineleri alabilirsiniz oradan. Bu daha akılcı olur. İstediğiniz analog SLR'i yurt içinden çok uygun fiyatlarla bulabilirsiniz. Bazı web sitelerini araştırın bulacaksınız.

Tarih: 30 Ağustos 2013, 10:46 - İp: 85.***.**7.15
anaksunamun
anaksunamun (üye)
İstanbul / Amatör

Sağolun önerilerinize bakacağım.
Lomolar hakkında ne söylersiniz peki bana?

#anaksunamun' tarafından 30.08.2013 15:40:19 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 30 Ağustos 2013, 15:33 - İp: 109.***.**6.234
baberti
baberti (üye)
İstanbul / Meraklı

yukarıdaki yorumlara aynen katılıyorum, hem de ilk makinası zenit 12xp olan biri olarak...
150 liraya 35-70 ile birlikte japon malı analoglar var kadıköyde, boşverin zeniti...

Tarih: 30 Ağustos 2013, 15:55 - İp: 176.***.**1.69
turntablism
turntablism (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Kiev 88 alirsaniz guzel bir vitrin makinasi olur. Bu makina okadar sik bozuluyorki, ama bu gunlerde tamir edecek biri olmayacagi icin en fazla 1 defa bozulacaktir. orta format alinacaksa ARAX , Kiev almayin sakin... Zenit ise .. ne diyebilirim... bir cuval zenitim var, turkiyede olsam 30ar liraya verirdim isteyenlere..

Lubitel 166U ilginc makine , tamamen plastik, lensi kotu ama degisik calismalar icin belki ise yarar

Tarih: 13 Eylül 2013, 11:20 - İp: 217.***.**3.225
  • 1