ali abali
ali abali (üye)
İçel / Amatör

Zenit Ttl Hakında Yardım Edin

Herkeze slm Fotograf çekmeye yeni başladım Elimde zenit TTL var makinamı fazla tanımıyorum bana genel bilgilerini yazacak arkadaşlar varsa yardımcı olursanız sevinirim .

#ali abali' tarafından 17.10.2008 11:50:01 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 5 Ekim 2008, 02:17 - İp: 88.***.**3.62
ali abali
ali abali (üye)
İçel / Amatör

Arkadaşlar okuyorsunuz konuyı ama cevap yazmıyorsunuz zenit ttl hakkında bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın

Tarih: 17 Ekim 2008, 11:52 - İp: 88.***.**1.28
songuluslu
songuluslu (üye)
Malatya / Meraklı

valla konu hakkkında bilgmiz olsa sana yardımcı oluruz

Tarih: 20 Ekim 2008, 14:07 - İp: 88.***.**6.8
larmor
larmor (üye)
İstanbul / Amatör

ne yazıcaz abicim genel bilgi olarak.. sen sor ben söyleyeyim de..genel diyince akla gelmiyor.. zaten zenit TTL'nin on'un üzerinde çeşidi var.. üzerinde helios marka modeline göre 44M veya 44-2 model 58/2 lens bulunur.. Carl Zeiss'ın bi serisinin taklididir lensi.. Carl Zeiss Biotar'ların taklidiydi galiba..küçük ihtimalle tessar da olabilir.. ama taklit maklit deyip geçmiycen.. çok güzel lensdir.. netsiz alanlarda çok güzel yumuşak görüntüsü vardır.. ayrıca fiyatına göre keskinliği de iyidir..

adındaki TTL "trough the lens" demek.. ışık ölçümünü objektifden kamera içerisine gelen ışıkla yapar.. yani E serisi gibi dışardan değil.. yani filtre takarsan objektife yine doğru ölçüm yapar..

güzel makinadır.. her zenit gibi onun da en zayıf noktası perdesidir..biraz çabuk yıpranır, bozulur.. ama zaten makinanın fiyatı ne..bozulursa komple yeni makina alırsın..

iyidir güzeldir TTL serisi.. M42 lens kaidesi vardır.. Zenith EM serisinin üzerine bahsettiğim TTL özelliği eklenerek yapılmıştır.. EM ile tek farkı o..

Belki 10 çeşit Zenith TTL gördüm.. benim görmediklerim de vardır.. dış görünüşleri farklı genelde.. bazıları tamamen siyahdır.. bazıları metalik ve siyah..

öyle yani..

Tarih: 21 Ekim 2008, 21:51 - İp: 88.***.**2.186
  • 1