marenostrum
marenostrum (üye)
Antalya / Amatör

Zenit Et

arkadaşlar yeni yeni başlıyorum bende şimdi ipini koparan geliyo diceksiniz

neyse gitti gidiyorda gezinirken şu fotoğraf makinesini gördüm pekte anlamıyorum daha nasıldır iyimidir tavsiye öneri ve isteklerinizi alabilirmiyim

alacağım fotoğraf makinası kolay olmamalı fotoğraf çektiğimi anlamalıyım o yüzden analog tercih edicem.

http://urun.gittigidiyor.com/ZENIT-122-FOTOGRAF-MAKINASI_W0QQidZZ19009176#aciklama

ürün bu başka gözünüze takılan ürün varsa eğer onlarıda değerlendirelim

#marenostrum' tarafından 20.07.2009 18:39:31 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Temmuz 2009, 06:20 - İp: 88.***.**2.115
h.iz
h.iz (üye)
Giresun / Amatör

Canım dijital zamandayız... Film üretimini bile kotaladılar... Siz dijital makina alın... Yok ben analog alıyım çekeyim diyorsanız nikon canon gibi makina tercih edin... o makinanın iyi modellerinde şu anki dijital makinalarda olduğu gibi s ve a modu vardır yani enstentane ve diyaframı makina kendisi otomatik yapar.... Zenitte böyle bir şey yok... pozometre led ışıkları bile tam çalışmıyorsa f ve hızı ne edecen bu bir sorun.... Biraz ucuz diye zenitt demeyin bence analog için tercih çok... Kolay gele...

Tarih: 20 Temmuz 2009, 11:00 - İp: 88.***.**9.93
crazyisko
crazyisko (üye)
Balıkesir / Amatör

marenostrum sen h.iz e bakma, zenit guzel makınadır, bende de var zenıt e, yanı bu bı mrk, dıjıtal guzel ama yanı sen sadece deklansore basıosn, herseyı kendı ayarlıo, analoglarda ole deıl, hersey sana bakar, hatta cekemezsen yarısı yanar fln fılmın eglencelık ve mrk konusu tamamen, ama bu urun bana bıraz pahalı geldı, daha arastır ıstersen, cunku ben benım zenıt e yı 18 lıraya aldım gıttı gıdıyordan, gercı daha eskı model ama olsun, gıttıgıdıyordan, hepsıburadadan fln bakın daha bol bol, hemen alma, benden sana tavsıye hade kolay gelsın

Tarih: 20 Temmuz 2009, 12:35 - İp: 88.***.**7.206
marenostrum
marenostrum (üye)
Antalya / Amatör

almama gerek kalmadı kuzenimde vardı duruyomu hala dedim alıcam bugün ondan zenit et varmış onunla başlıcam makro çekim nasıldır bu alette bilgisi olan varmı

Tarih: 20 Temmuz 2009, 18:03 - İp: 85.***.**4.71
ladomi
ladomi (üye)
Balıkesir / Amatör

siz zeniti alın ve kullanın .. zenit et bende kullanıyorum. çokda memnunum .. fotoğrafın tekniğini bilip uygulamadan , ne zevki var olur çekip kolleksiyon yapmanın .. zenitin çektiği bir fotoğrafı , bir milyarlık bi digital ile çekersiniz ; onada siz çektiniz diyemem ; elinizde tuttuğunuz makinanın sensörü algıladı , işlemcisi yorumladı , bilgisayarı aktardı derim. ama analog varsa elinizde , o fotoğraf size aittir. makinanız yalnızca aracınız olmuştur , onu kullanan siz , görüntüyü başarılı bir şekilde filme aktarmışsınızdır derim. bu sizin beceriniz olmuştur artık , Tebrikler ... Benim şahsi görüşüm bu .. derimki digitale sonraki aşamalarda geçin , tabi niyetiniz gerçekten fotoğraf çekmekdeğil ise, analogda sizin için bomboş olur ..

Tarih: 25 Temmuz 2009, 04:30 - İp: 78.***.**4.210
  • 1