potera
potera (üye)
İstanbul / Meraklı

Zenit-em Buldum Almalı Mıyım?

çok ucuza Zenit-EM moskova 80 olimpiyatları Özel üretim buldum sizce almalı mıyım arada sırada çekim için kullanmak istiyorum zaten 450d sahibiyim nostalji olma amaçlı istiyorum.

Sanıyorum zenitlerin pozometrelerinde bir sorun oluyormuş aynı sorunu bu makinede yaşar mıyım?

VE en fazla ne kadar vermem gerekir.

Fotoğrafını da ekleyeyim.

#potera' tarafından 31.12.2008 00:01:21 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 30 Aralık 2008, 23:54 - İp: 78.***.**9.106
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

10 ytl verebilirsin

Tarih: 31 Aralık 2008, 02:59 - İp: 88.***.**2.196
potera
potera (üye)
İstanbul / Meraklı

o kadar kötü mü bu makinalar burkay bey

Tarih: 31 Aralık 2008, 03:05 - İp: 78.***.**9.106
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

kötü olduğu için değil para etmediği için ...
hiç bir özelliği ve teknolojik üstünlüğü yok..

Tarih: 31 Aralık 2008, 04:54 - İp: 88.***.**2.196
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Bu makinaların pozometreleri genelde çalışmaz ya da doğru çalışmaz, enstantane değerlerini kendiniz hesaplamanız gerekebilir. Eğer kasa ışık filan almıyorsa, lens camı iyiyse bence 40 - 50 YTL filan verilebilir sanki. Ama bu tip makinalarla fotoğraf çekmek çok keyifli olabiliyor. Ben daha eskileriyle fotoğraf çekiyorum, çok da keyif alıyorum.

Tarih: 31 Aralık 2008, 09:23 - İp: 78.***.**5.148
h.iz
h.iz (üye)
Giresun / Amatör

Arka kapağı açıp perdesini kontrol edin çekim yapıp sarın...Sesini dinleyin...Objektifi manuelmi, iğneli otomatik diyafram kısma tetiği varmı bakın...Birde bence pozometreleri iyi çalışır...Objektif üzerindeki o ışık sensörüne elinizi koyup çekin...üstte em yazan tarafın üstten bakışında bir ibre sağa sola gidiyorsa pozometreside sağlam demektir...Olimpiyat için belli sayıda üretilmiş se antik değeri olacaktır ama bence sağlam bir ürün olup, sağlam kalabilen bir makina çalışırsa en az 100 ytl eder 75 e de alınır...... Antika kategorisinde ise fiyat yükselir... Seri numarasının ilk rakamları üretim yılını belirler 80li ise 80 le başlamalıdır... Objektif ve diyafram açıklığı gayet şıktır. Özellikle 1metreden çekilen fotograflarda kendini acaip belli eder...Netice 30 yaşında makina ve hala çalışıyorsa alıp çekimler yapılabilinir yada okulda ders verilebilinir...Tanıtım ve ilk zamanlar diye...

Tarih: 31 Aralık 2008, 11:29 - İp: 79.***.**6.22
cem50
cem50 (üye)
Ankara / Amatör

burkay

bilir kişi
(Firma)
Ankara
56 konu açmış,
1888 cevap yazmış.
2 fotoğraf eklemiş,
70 yorum yapmış.

kötü olduğu için değil para etmediği için ...
hiç bir özelliği ve teknolojik üstünlüğü yok..
Nikon F canon vb makinalar teknoloji harikasıda kaç para ediyoki

Tarih: 31 Aralık 2008, 13:39 - İp: 88.***.**7.151
hpfkl
hpfkl (üye)
İstanbul / Amatör

pozometresi, perdesi calışıyorsa, objektifte mantarlaşma yada blade sıkışması, çizik, çok fazla toz yoksa alın gitsin siyah beyaz çekersiniz keyfinize bakarsınız.

Tarih: 1 Ocak 2009, 01:21 - İp: 85.***.**7.141
  • 1