ghuller
ghuller (üye)
İstanbul / Amatör

Zenit 122 İle İlgili Bir Soru...

Merhabalar,

İlgili konuların neredeyse tamamını okuyup öyle üye oldum ve cevabını bulamadığım bir konuda yardım rica ediyorum.

Eski konulara bakarak fiyat tahmininde bulunmak biraz zor, çünkü en iyi ihtimalle iki üç yıllık konular.

Sorum şu;

hangisini alayım?

linkler de şunlar;

1. http://urun.gittigidiyor.com/zenit-122-filmli-fotograf-makinasi-cok-temiz_W0QQidZZ26353177

2. http://www.sahibinden.com/zenit_122_cok_temiz_-52WQQaXQQ24463951WQQpXQQdisplayitem

ikisinin lensleri farklı model ama temelde birbirinin aynısı, diye düşünüyorum. her türlü özellikleri çalışıyor(muş). sadece flaş ve biraz daha temizlik bu kadar fiyat farkını da yanında getirir mi?

Ayrıca 1 numaralı ilandaki makinenin alt kısmını gösteren fotoğrafta, dört vidasından biri eksik, sorun yaratır mı?

İlgilenenlere şimdiden teşekkür ederim.

Tarih: 11 Mayıs 2010, 02:24 - İp: 95.***.**7.228
tesfiyeci
tesfiyeci (üye)
Manisa / Amatör

mrb öncelikle hoş geldin. Bence illaki Zenit alıcam diyosan Sahibinden com daki 50 liralık zenit hepsinden daha iyi [ Samsundan verilen ilandaki] Başka marka seçenekleride var İllede RUS olsun istiyosan Zorki, fed, kiev, de olabilir. Bendede bi Zenit E var 80 li yıllarda yapılanlardan Sosyalist rejimde kominist kafasıyla yapıldıgı için merakımdan almışdım. sen yine Zenit lerin en güzeline yeni ayarında 50 lira dan fazla verme

#tesfiyeci' tarafından 14.05.2010 00:01:38 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Mayıs 2010, 23:09 - İp: 78.***.**2.19
molin
molin (üye)
İzmir / Reklam Fotoğrafçısı

Ben 1993'te 122'yi sıfır almıştım. Fotoğraf çekmeyi ondan öğrendim.Netlik yapmak çok zor. Ayrıca pozometresinin ölçümleri tartışmalı. Enstantenesi B-30--500 flaş senkronu 30 bu nedenle flaşlı çekimlerinin bir kısmı net çıkmaz. Bugünkü şartlarda 50 TL anca eder.Bende ki 122'yi 1995'te bir arkadaşıma hediye etmiştim. Yani mümkünse Zenit alma derim.Filmli Minolta'lar çok uygun fiyatlarla satılıyor.

Tarih: 1 Haziran 2010, 20:22 - İp: 178.***.**5.229
  • 1