bersar95
bersar95 (üye)
İzmir / Amatör

Zenit 122 Hakkında Bilgilendirin Lütfen

ben yeni başlamış bir fotorafçıyım digital,merceği değişmeyen herkezin bildiği klasik aile fotograf makinasi kullanıyordum şimdi zenit122 ye geçtim.yeni başlayan biri için iyi midir zenit122 kesin bilinmesi gereken noktaları nelerdir

Tarih: 23 Aralık 2010, 09:52 - İp: 88.***.**9.190
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

http://forum.netfotograf.com/fotograf_makinesi.asp?msg_id=47390

zenit kullanan acemi biri:

1.gözü bozuk olmayacak
2.enstantane, diyafram nedir bilecek
3. sabırlı olacak
4. bir makara filmin yarısını hatta fazlasını gozden cıkarmıs olacak.

varsa imkan otofokuc yapabilen bir analog makine yada manuel ayar imkanı veren bir dijital alman faydana olur.

Tarih: 23 Aralık 2010, 13:12 - İp: 217.***.**1.174
arctic
arctic (üye)
İstanbul / Amatör

Bende maddi olumsuzluklar nedeniyle analogla (canon T70) başlamıştım. Ama olmuyor. Yeni başlayan biri deneyerek öğrenmeli. Bu yüzden dijitale geçtim. Umarım analog kullanabilecek düzeye gelebilirim.

Benim önerim ikinci el bi dijital SLR alıp deneye deneye, teorik bilgini pratiğe dökerek fotoğrafçılığı öğrenmen yönünde olur.

Tarih: 30 Aralık 2010, 22:42 - İp: 85.***.**2.105
senereren
senereren (üye)
Sinop / Meraklı

Zenit 122 var.Hala sapasağlam, pozometresi dahi tıkır tıkır işliyor.Birkaç sene evvel merak sardım fotoğrafçılığa.Şaka bir yana epey uğraştım.Bu siteninde çok faydasını gördüm.Fotoğraf çeker,not alırdım.Öyle ya ancak tab ettirince hatalarımı görebiliyorum madem yaptığım ayarları not almalıyım.En sağlam resimlerimi sitede paylaştım ve gördüm ki epey geriden geliyorum ve o kadar çaba sarf etmeme rağmen gram ilerleme yok.Halbuki işi bilenler ne fotoğraflar çekiyorlar efsaneyle,mükemmel fotoğraflar gördüm zenit 122'den çıkma.Filmi dert,tab ettirmesi dert.Üstelik öğrenciyim tabii altından da kalkamıyorum.İsteğim diz çöktü,zamanla kompleks yaptım biraz da galiba.Kaldırdım makinayı rafa.Şimdi bu işin ciddi ciddi üstüne gitmek istiyorum.Hata yapmaktan korkmadan sağlam adımlarla ilerlemek istiyorum.En büyük hedefimde ALLAH biliyor ya Zenit 122'imle on numara fotoğraflar çekebilmek,bu makinanın hakkını verebilmek.Bunun için de çektiğim resmi anında görebileceğim dijital bir makina almak istiyorum.Piyasadaki 2.elleri inceliyor,burada fikir alıyorum.Nacizane tavsiyem düştüğüm hataya düşmeyiniz.

Tarih: 7 Ocak 2011, 03:01 - İp: 88.***.**0.219
  • 1