gencertr
gencertr (üye)
Denizli / Amatör

Zenit 11 - 12 Mi? Canon Ae-1 Mi?

Merhaba Arkadaşlar,

Fotoğraf meraklısı değerli bir arkadaşıma Analog bir fotoğraf makinesi almayı düşünüyorum. Seçme konusunda bana yardımcı olmanızı istiyorum. arkadaşıma karşı madur olmak istemiyorum. fiyat çok problem değil. şimdiden hepinize çok teşekkür ederim. cevaplarınızı bekliyorum saygılar...

[email protected]

Gencer Gençoğlu / Denizli-Muğla

Tarih: 30 Mart 2009, 23:01 - İp: 88.***.**8.57
gencertr
gencertr (üye)
Denizli / Amatör

arkadaşlar gördüğüm kadarıyla net bir şey söylemek mümkün değil. ikisinden birisi olacak o kesin ve benim için farketmez. ama arkadasıma bunların içinden iyi olanı almak istiyorum. mümkünse elden ve kontrol ederek almayı düşünüyorum. sonuçta makineler genelde eski ve yıpranmış olabilir. bu şekilde nasıl sahip olabilirim?

Tarih: 2 Nisan 2009, 20:46 - İp: 88.***.**3.75
mehmetcihan
mehmetcihan (üye)
İstanbul / Amatör

Canon ve Zenit yarışı ha? (hiç yarışamazlarya neyse)
Belliki arkadaşınız sizin için değerli birisi. Bir süredir kayınbiraderime Nikon FM2 almak için Sirkecinin altını üstüne getirdik ve sonunda da aldık. Neyse diyeceğim, arkadaşınızın temel bilgisi varsa Nikon FM, FM2 gibi bir SLR alabilirsiniz. Hem analog hemde kıymetli saklanacak bir hediye olur. Uzun zaman da tepe tepe kullanır.
Bundan başka, Canon AE-1, Minolta 700-x de iyi tercihler. Hepsi sağlam ve zamanının en iyileriydi.

FM2 ler biraz pahalı (350YTL den başlıyor 600 dolara kadar) FM ve daha eskiler 200YTL civarı.

Kolay gelsin

Tarih: 2 Nisan 2009, 23:08 - İp: 85.***.**3.92
turntablism
turntablism (üye)
Yurtdışı / Meraklı

antika meraklisiysa zenit al... degilse.. nikondan sasma! uste arkadasimin dedigi gibi.. nikon cok iyi bi makinedir .. zenitler herkese gore degil : D bazilari var gozu kapali ceker , bazilari ise 36 pozdan 1 tane guzel sonuc alamaz. ben zenitten baska kullanmadim ama siz arkadasinizin sinirlerini yipratmamak istiyorsaniz nikon alin... f301 iflan.. guzel makinedir.. basarilar... sizin verdiginiz seceneklerden ise tabiki canon...

Tarih: 13 Mayıs 2009, 02:04 - İp: 78.***.**1.219
bmatbu
bmatbu (üye)
İstanbul / Amatör

tartışma bu konuyu burda bence bütçen var demekki sorduğuna göre o sebepten canon tabiki.

Tarih: 18 Mayıs 2009, 15:26 - İp: 78.***.**1.116