m@niac
m@niac (üye)
Aydın / Amatör

Yeni Başlayanlar İçin Öneri

Selamlar

Hep bi SLR makinem olsun istemişimdir.Artık almaya karar verdim.250 civarında bir bütcem var.Objektiflerden pek anlamam.Şuan aklımda olanlar Canon AE 1, Canon Eos 300, Nikon F60.Objektifte sıkıntı çektirmeyecek bir makine arıyorum.Daha hiç SLR makine kullanmadım o yüzden neye dikkat etmem gerekiyor onuda bilmiyorum.Piyasada AE 1 ile EOS 300 aynı fiyat aralığında.EOS un ek fonksyonları olmasına rağmen niye daha pahalı değil.Yada AE 1 i özel yapan ne?Başka önerileriniz varsa memnun olurum.Ve objektif konusunda hiçbir bilgim yok

Tarih: 9 Nisan 2010, 00:39 - İp: 78.***.**4.37
nick
nick (üye)
Kayseri / Meraklı

Forumda arama kısmına ae-1 yazın, sizin işinize görecek en az 15-20 tane konu çıkacaktır.

Tarih: 9 Nisan 2010, 00:46 - İp: 62.***.**2.123
m@niac
m@niac (üye)
Aydın / Amatör

sadece AE 1 değil diğerlerinide yorumlayabilirmisiniz?

Tarih: 9 Nisan 2010, 00:50 - İp: 78.***.**4.37
nick
nick (üye)
Kayseri / Meraklı

Antika isimli kullanıcının mesajlarında en az 10 tane kadar mesaj bu konuyu incelemiş durumda. Bence onlara bir göz atın.
Buna ilave larak ta her makineyi elinize alın ve inceleyin, içiniz hangisine atarsa onu alın derim.

Ae-1 eski model slr makineler arasında zamanının en popüler makinelerinden birisi olmuş, kullanımı kolay bir makinedir. Onu farklı kılan en temel neden bu diye bilirim.

Ben bunları nereden mi öğrendim? Okuyorum, sizede öneririm. Forumda arama yapın, istediğinizin çok üstünde bilgi var.

Tarih: 9 Nisan 2010, 23:33 - İp: 62.***.**2.123
m@niac
m@niac (üye)
Aydın / Amatör

forumdaki başlıkları okudum zaten.ondan sonra açtım konuyu.birazda üstadlarla konuştuğumda EOS 300 e karar verdim.Ama aklıma takılan bir soru daha var.EOS 300 ün 3 modeli var EOS 300,EOS 300v,EOS 300x.bunların arasında ne fark var.

Tarih: 11 Nisan 2010, 23:32 - İp: 78.***.**9.155
glorfindel
glorfindel (üye)
İstanbul / Amatör

http://photonotes.org/reviews/500N-300-300V/

http://www.photographyreview.com/mfr/canon/35mm/PRD_83218_3105crx.aspx?TabID=3

http://photo.net/equipment/canon/eos-300

En yeni ve gelişmiş model 300x'tir. Bulması zordur ve pahalıdır. İyi makinedir ve kullananlar pek satmazlar. Sonra 300V gelir. x'ten bir önceki modeldir. Süper makinedir. Bir önceki modeli de 300'dür. O da gayet iyi makinedir. Bulabilirseniz uygun fiyata 300x kaçırmayın. Ama 300V de her türlü işinizi görür. 250 civarı ayırabiliyorsanız bence 300 düşünmeyin. En az 300V almaya çalışın. Dün hayyamda 28-80 lens ile 300V'yi 200'e satan yer gördüm. Pek çok dükkanda da vardı. sahibinden.com ya da gittigidiyor.com da arayabilirsiniz.

Tarih: 12 Nisan 2010, 00:24 - İp: 212.***.**8.200
m@niac
m@niac (üye)
Aydın / Amatör

300x 250 civarı bulmuştum galiba.izmirde elden alabileceğim 2. el makine satan yerler varmı acaba?300x bulamazsam 300v alırım o zaman.yeni başlayan birini bir süre götürür hiç değilse

Tarih: 12 Nisan 2010, 15:45 - İp: 78.***.**9.155
demir_akan
demir_akan (üye)
Bursa / Meraklı

Merhabalar arkadaşlar.Yardım lazım.Ben grafiktasarım işi yapıyorum.Her konuda çekim yapabilmek istiyorum.Okumak araştırmakla olmuyor.Birinin yanın da pişmek lazım diye düşünüyorum.Bana lazım olan şey ( ışık ).Stüdyoda ışıkları nasıl kullana bilirim,gölgeleri nasıl yumuşatabilirim,flaş ortamında en iyi netliği nasıl sağlarım.ve fotoğraf makinaları hakkında herbilgiyi ( makro cekim.portre.Manzara.Sanatsal.Gece çekimi. )Bursada bir gurup varmı.Varsa nasıl ulaşa bilirim yada bu işi iyi bilen biri varsa ondan ders almak isterim. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.............................. msn
Adresim : [email protected]

Tarih: 12 Nisan 2010, 19:19 - İp: 78.***.**9.226
alperkaya1
alperkaya1 (üye)
İçel / Amatör

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 17 Ağustos 2010, 00:46 - İp: 78.***.**7.33
alperkaya1
alperkaya1 (üye)
İçel / Amatör

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 17 Ağustos 2010, 09:36 - İp: 88.***.**9.51
  • 1