last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

Yeni Aşkım Fm2

işyerinde lens takımı (nikkor 24 mm, 55 mm, 35-105 mm ve 200 mm), flaş ve tripodu ile kenarda vitrin süsü gibi duruyordu. Canon 300'den sıkılmıştım iyice biraz değişiklik olsun diye biraz kurcalayayım dedim. elime almamla bir kıvılcım oldu aramızda. biraz kurcaladım elimden bırakmak istemedim herşeyi ile farklı bir duygu click sesi bile yapmacık değil bayıldım resmen bu makineye bi de soğuk sivas şartlarında dijital ile fotoğraf çekemiyorduk -40 dereceye kadar dayanabildiğini öğrenince daha bir sevindirik oldum desem yeridir.

Tarih: 30 Nisan 2008, 20:42 - İp: 78.***.**5.170
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

kullanmayı öğrendikten sonra çektiğim fotoları yüklemeye başlarım artık. öğrenmem biraz zor oalcak gibi hala vizörden baktığımda + ya geçmedi işaret hep - gösteriyor bi kullanma kılavuzu bile yok işin kötü tarafı

Tarih: 30 Nisan 2008, 21:06 - İp: 78.***.**5.170
turntablism
turntablism (üye)
Yurtdışı / Meraklı

hic + ya gecmemmesi biraz garip.. en azindan gunese dogru tuttugunda gecmesi gerekir.. umarim arizali degildir .. basarilar

Tarih: 30 Nisan 2008, 23:00 - İp: 213.***.**4.203
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

arızalı değiller buna eminim çünkü 5 takım olduğu için fazla kullanılmadılar ve hepsi denemiştir. loş ışıklı bir ortamda uğraştım belki ondandır acemilik işte ne yapalım dijital olsa sorunum olmaz da analod bir de herşey mekanik ve manuel olunca bocaladık biraz

Tarih: 30 Nisan 2008, 23:06 - İp: 78.***.**5.170
turntablism
turntablism (üye)
Yurtdışı / Meraklı

analog daha zevkli resmi sen cekiyorsun analodta makinaya kolay alisacagindan eminim ve elinden birakmak istemiceksin ben zenitle cekim yapiyorum ve verdigi hissi annatamam .. aynanin cikartii ses araba kaputu kapatuyormus gibi :D:D

Tarih: 30 Nisan 2008, 23:11 - İp: 213.***.**4.203
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

beni ilk cezbeden o sesti zaten demirbaş malzeme olmasa eve getirip onunla yatardım o derece bir aşk oldu bendeki yıldırım aşkımı derler bilmiyorum

Tarih: 30 Nisan 2008, 23:12 - İp: 78.***.**5.170
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

pilsiz çalışması da ayrı bir avantaj tamamen mekanik bir makine sen çekiyorsun herşeyi ile tam bir fotoğraf oluyor ayrıca nikon scanner de var işyerinde fotoğrafları tarama sıkıntım olmayacak. karanlık oda malzemeleri de var ama onları öğrenmem için biraz erken sanırım bir süre stüdyocu arkadaşlarla görüşeceğiz sanırım

Tarih: 30 Nisan 2008, 23:14 - İp: 78.***.**5.170
turntablism
turntablism (üye)
Yurtdışı / Meraklı

valla arkadasim :D ben zenitilme yattim ilk aldigim zamanlarda ne yalan ssolyliyim .. sarildim uyudum resmen :D

Tarih: 30 Nisan 2008, 23:15 - İp: 213.***.**4.203
last hope
last hope (Objektif)
Amasya / Meraklı

keşke yanımda olsa da bende sarılsam

Tarih: 30 Nisan 2008, 23:31 - İp: 78.***.**5.170
turntablism
turntablism (üye)
Yurtdışı / Meraklı

su fotoraf makinasinin insana verdigi huzur gibisi yok.. elinde demir bir makina olunca seni hicbir zaman yuzustu birakmiycani bilirsin , tum mekanii parcalari snein icin calisir herseyini iblirsin oda seni bilir tabi. iki arkadas gibi su istemez ekmek istemez hep yaninda ne guzle sey ya simdi gidip zenitimi alcam elime

Tarih: 30 Nisan 2008, 23:44 - İp: 213.***.**4.203
sabanersan
sabanersan (üye)
Bursa / Meraklı

makinaya dia taktım,tarihi epeyden fazla geçmiş ama hiç bozulmamış..daha önce denedik..arkadaştan canon uda alacağım..kısmetse yarın şöyle bir kurtlarımı dökmek istiyorum..practica dan çok memnunum..bununla beraber ilk fırsatta uygun bir nikon f3 bulabilirsem alacağım...yarın-öbürgün filim bulamazsakta,hatıra olarak kalır...aslında analogla çekmek daha kolay ?!

Tarih: 3 Mayıs 2008, 23:48 - İp: 88.***.**2.79
  • 1