t_utku
t_utku (üye)
Ankara / Amatör

Yashica Fx-d Quartz

Elimde bir tane fotoğraf makinesi var. Fotoğraf çekmeye daha yeni başlayacağım ama elimdeki makineyi mi kullansam ya da yeni bir makine mi alsam karar veremedim. Elimdeki makine zamanında dedem almış. Makine ve lensleri aşağıdaki gibi ;

--> Yashica FX-D QUARTZ fotoğraf makinesi
--> Yashica ML 50 mm 1:2 lens önünde filtresiyle birlikte
--> Yashica ML ZOOM 42-75 mm 1:3.5-4.5 lens
--> Yashica ML ZOOM 80-200 mm 1:4 lens
--> Yashica FX WINDER Battery Grip
--> Yashica CS-201 auto flaş

Bu makine iyi midir kötü müdür hiç bilmiyorum. Yeni başladığım için hangi marka iyidir onuda bilmiyorum haliyle bu markayı da yeni duydum. Yeni makine almam gerekli mi ? Ya da bu makineyi satabilir miyim onun üstüne para ekleyip yeni makine mi alsam bilemiyorum ?

Tarih: 10 Ocak 2011, 23:12 - İp: 88.***.**5.149
elcezeri
elcezeri (üye)
İstanbul / Amatör

-çok iyi makina...10 yıl önce olsaydı, müşteri olurdum...
-benim de ilk ciddi makinam Yashica idi...ama artık analogların devri geçti sayılır...
-filmli makinaları bilmiyorsanız hiç uğraşmayın...üstüne para verip dijital alın derim...
-ama "ben uğraşmak niyetindeyim" diyorsanız, ekipmanınız çok iyi...

Tarih: 11 Ocak 2011, 15:30 - İp: 78.***.**8.130
t_utku
t_utku (üye)
Ankara / Amatör

Çok teşekkür ederim. Bir şey daha sormak istiyorum acaba yeni alacağım her hangi bir dijital fotoğraf makinesinde bu makinenin objektiflerini kullanabilir miyim, uyumlu mudur acaba ? Kullanırsam da herhangi bir sorun oluşur mu ? Son olarak önerebileceğiniz bir makine var mı ?

Tarih: 11 Ocak 2011, 21:23 - İp: 88.***.**5.149
elcezeri
elcezeri (üye)
İstanbul / Amatör

-elinizdeki lensler manuel...o makina dışında işinize yaramaz...en iyisi satmak...ama Yashicalar pek para etmez...piyasada çok ucuza gider...en mantıklısı internet üzerinden meraklısına satmak...
-önerebileceğim makina tabii ki olur...ama önce yeni makinaya ayıracağınız bütçeyi, fotoğrafa olan ilgi derecenizi bilmek lazım...makinayı satınca karar verirsiniz...

Tarih: 11 Ocak 2011, 21:51 - İp: 78.***.**8.130
t_utku
t_utku (üye)
Ankara / Amatör

Çok teşekkür ederim.

Tarih: 12 Ocak 2011, 10:08 - İp: 88.***.**5.149
  • 1