tutatsuta
tutatsuta (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Yashica Analog Makineler

Merhabalar. Öğrenci olduğum ve çok fazla bütçem olmadığı için belki de analog makinelere yönleneceğim. Burada (KKTC'de) bir fotoğrafçıda Yashica marka analog fotoğraf makineleri buldum. Fiyatları da çok uygun. Bu makineler hakkında ne yazarsınız? Almaya değer mi? MSN üzerinden görüşmek isterseniz MSN adresimi de verebilirim.

Teşekkürler.

Tarih: 17 Nisan 2008, 16:51 - İp: 212.***.**4.35
sercan85
sercan85 (üye)
İzmir / Amatör

Hehe babam da kıbrısta askerliği sırasında almış yashica fx3ü.

Zenit dışında diğer markaları bilmiyorum ama şunu söyleyebilirim güzel makina.

Tam mekanik, fx3 ise pazometresi çok kolay tek tuşla pozun doğru olup olmadığına bakıyor.

Deklanşör sesi gayet güzel ,o fotoğrafçılık keyfini veriyor.

Ben zenitlerden çok daha fazla seviyorum daha kaliteli.

Tarih: 17 Nisan 2008, 19:17 - İp: 85.***.**0.38
tutatsuta
tutatsuta (üye)
Yurtdışı / Meraklı

120 YTL body - 80 YTL de 70-200 objetif ama bilemiyorum elimde kalır mı makine ve objektif?

Tarih: 17 Nisan 2008, 19:26 - İp: 212.***.**4.35
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

elinizde kalır buyuk ihtimalle kalmasada bu verdiginiz paranın yarısına bile satmanız sans olur.
cokk buyuk bir para degil,dandik bir dijital kompakttansa tercih edilebilir.ama 120 ytl body biraz fazla geldi bana acıkcası.

Tarih: 17 Nisan 2008, 21:04 - İp: 78.***.**9.94
tutatsuta
tutatsuta (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Elimde kalırdan kastım yani kırılır bozulurmuydu. Yani en azından işin inceliklerini iyice kavrayana kadar beni idare eder mi?

Tarih: 17 Nisan 2008, 22:57 - İp: 82.***.**1.39
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

mekanık makine bunlar,elinde kalmaz..
kalırsada acar içini tamır edersin az bu işlere elin yatkınsa..

alırken calısır durumda oldugundan emin ol gerisi onemli degil,daha 50 yıl calısır onlar.

Tarih: 18 Nisan 2008, 00:42 - İp: 78.***.**9.94
sercan85
sercan85 (üye)
İzmir / Amatör

Yok canım yashica dandik bir marka değil ki kolay kolay bozulmaz gayet sağlam makina.

Tek sorunu gövdesindeki kaplamanın çabuk çıkması ki bendeki soyulmuş çoktan (babam kullanırken) ama onun dışında gözdesi tabii ki sağlam.

Tarih: 18 Nisan 2008, 01:16 - İp: 85.***.**6.154
medjal
medjal (üye)
Şanlıurfa / Amatör

merhabalar,
benim yashica mf-2 super marka eski bir makinem var.acab buna zoom takabilme olanağım var mı(yani bu makinenin boyle bir ozelliği var mı)..bilgilendirirseniz sevinirim..

Tarih: 10 Ağustos 2008, 14:25 - İp: 85.***.**7.132
  • 1