killmypain
killmypain (üye)
Samsun / Amatör

Yardımınıza İhtiyacım Var

Yeni başlıyorum ve makinaya ihtiyacım var.Ne tür bi makina önerirsiniz.Elimde zenit 122 var...Başlangıc içın yeterli ama...

Tarih: 7 Temmuz 2005, 18:16 - İp: yok
ceko
ceko (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

Benim fotoğrafçılığa ilk başladığım makine. yaşım 14-15'di o zamanlar. Aradan yıllar geçti şimdi neler oldu neler. Dijital mi analogmu ona kara ver ilk önce bütçene göre. ondan sonra yardım edelim dimi ama

Tarih: 7 Temmuz 2005, 18:22 - İp: yok
killmypain
killmypain (üye)
Samsun / Amatör

Kesinlikle analog.500 600 TL var elimde.
SAOL....

Tarih: 7 Temmuz 2005, 18:26 - İp: yok
thalassa
thalassa (üye)
İstanbul / Amatör

Bilmem yardımcı olabilir miyim ama, konuya şöyle gireyim..ben de kısa bir süre zenit kullandıktan sonra o yıllar zenitle çektiğim her fotoğafta,denklanşöre bastığım an makinanın sarsıntısından korkardım.90 nın altında titretmeden fotoğraf çekmek olaydı.. Şimdi nasıldır bilmiyorum.Tüm diyeceklerimi elinizdeki bahsettiğiniz rakama göre düşündüm. Aslında bir çok marka fotoğraf analog m. kullanmama rağmen insanın kendi sahip olduğu makinayla yaptığı çekimler hep bir başkadır.Elimde bir ihtiyar canon a1 var..Onu sonradan bir n90s le aldattım..fakat çalınınca n90s tekrar ihtiyara dönmek zorunda kaldık.Bu arada alıştık mı oto focu sa fakat bizim yadigarın n90 s göre bir üstünlüğü vardı o da istediğinin kadar üstüste çekim yapabilmesi idi..Bunu yapan bir nikonyeni makina F4 den başlıyordu ki deli para idi o yıllar. Gerçi başka çareleri de vardı ama üstüste çekim yapmanın filmle, ama ben üşengeç biri olduğumdan uğraşamazdım.Şimdi tüm bunları niye yazdım diye bir soru beliriyordur mutlaka aklınızda; Efendim, siz yeni başladığınızı yazdığınızdan dolayı almak istediğiniz yeni bir makinanın neler yapabildiğine çok dikkat edin..Çünkü bir kere gerekir ve yapamazsanız üzülürsünüz. Uzun yıllar önce bir fotoğraf ustasının yazısında okumustum, insan tüm ömrü boyunca en iyi fotoğrafa bir defa ulaşırmış.Aslında ilk bakışta çok saçma gelse de , biraz düşününce mantıklı geliyor kulağa..

Tarih: 7 Temmuz 2005, 19:57 - İp: yok
thalassa
thalassa (üye)
İstanbul / Amatör

Devam>>ve bir bilgi : perpa da tam noterin karşısında bir f3 nikon üzerinde 1.4 50 mm ile 300 dolara yepyeni görmüştüm o makinayı herkes bilmez ve almaz pazarlık ederseniz daha düşük bir fıyata alabilirsiniz diye düşünmekteyim. Sakın yalnış anlamayın ben sadece tesadüfen gördüm ..merak edip sormuştum.evladiyelik makinadır.. Kolay gelsin.. ha unutmadan bir zamparalık dha ediop d70 alsam da dersimi bu kez iyi aldığımdan ihtiyarı da agır olmasına rağmen yanımda taşıyorum..ne olurrr , ne olmaz))

Tarih: 7 Temmuz 2005, 19:59 - İp: yok
ercii
ercii (üye)
İzmir / Profesyonel Fotoğrafçı

95 yılında basladım ve 8 yıl kadar analog calıstım.ilk makinam CANON AE1 PROGRAM dı.onun gibi makina birdaha cıkarırmı canon bilmem.tabi daha sonra nikon f 800, f 90kullan dım.ama tabi suanda eos 50 var ben de.sunu söyliyim almakta kararlıysan eos 50 tercih et derimn.bunun yanında aıl önemşlisi objektif?makinanın body si kadar objektif secimide önemli unutma.eos 50 alırsan 28-200 bir objktifin olmalıki daha baskasına ihtiyacın olmasın.kolay gelsin.daha ayrıntı istersen
[email protected] dan daha kolay ulasabilirsin...

Tarih: 9 Temmuz 2005, 23:47 - İp: yok
nuri007
nuri007 (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

madem zenitle başladın SLR nin temeli olan pozometre ensantene ve diyaframı öğrenmişsindir netlik yapmaktanda sıkılmış olmalısın size önericeğim makina conon un eos serisi kendini geliştireceğin bütün özelliklere sahip 2.el 100€ yazılı olan adreste bulabilirsin [email protected]

Tarih: 10 Temmuz 2005, 21:52 - İp: yok
  • 1