kerci
kerci (üye)
İstanbul / Amatör

Yardım Ve Tavsiyeye İhtiyacım Var

saygılar sevgiler.sizlerden bir iki konuda yardımınızı ve tavsiyenizi isteyeceğim.
elimde şöyle bi kit var

-minolta x-500
-1 adet minolta 35 mm 1:2,8 objektif
-1 adet tokina 80-200 mm 1:4 objektif
-haze 55mm uv filtre
-metz 30BCT4 flaş

gelelim konuya.birincisi metz flaş hakkında hiç bilgim yok,daha önce harici flaşla çekim yapmadım,nasıl kullanılır bilmioyurm.üzerindeki ayarlar ne yapar ne işe yarar çözemedim.internette araştırdım ancak türkçe veya ingilizce bi açıklama bulamadım.
bunun dışında analog makinayla çekim yapmayı ne kadar sevsem de öğrenci bütçesini oldukça zorladığını sanırım anlatmam gerekmiyor.bu nedenle elimdeki bu seti satıp dijital bir DSLR almak istiyorum.ancak iyi bi makina almak istediğimden alacağım DSLR'de 2. el olucak haliyle.sıfır almaya gücüm yetmez.şu an sahip olduğum kiti ne kadar fiyatla satabilirim bu da ikinci sorum.2. el DSLR fiyatlarını biraz araştırdım ancak oldukça farklılıklar var,elimdekileri satıp üzerine biraz daha ekleyip d70 veya eos 300D(350D) almak istiyorum.yardımlarınız ve tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Tarih: 2 Ocak 2006, 19:39 - İp: yok
positif
positif (üye)
İstanbul / Firma

Sevgili Kerci, elindeki set eğer temizse 350-450 YTL arasında bir para edebilir diye tahmin ediyorum. Ya gittigidiyor.com veya bu sitede seri ilanlar bölümünde bir ilan vermeni tavsiye ederim. Sevgiler ve iyi bayramlar...

Tarih: 7 Ocak 2006, 19:10 - İp: 81.***.**1.43
  • 1