cise83
cise83 (üye)
Ankara / Amatör

Tavsiyelerinize İhtiyacım Var

slm ben fotoğrafçılıkta yeniyim. elimde kötü bir makina var. iyi bir şey almak istiyorum. ben daha çok insanların yüzlerini çekmeyi seviyorum bunun için nasıl bir makinaya ihtiyacım var ne özellikleri olmalı tavsiyeleriniz için tşk

Tarih: 7 Ocak 2006, 23:00 - İp: yok
burak1978
burak1978 (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba, aslında ihtiyaçlarınızı daha detaylı olarak belirleyebilirseniz öneri de bulunmak da daha kolay olacaktır. Anladığım kadarıyla daha çok portre çalışmak için bir fotoğraf makinesi edinmek istiyorsunuz. Bunun ne tür bir makine olacağını belirtmediğinizden ben günümüzde en çok kullanılan SLR(single lens reflex) tipi makineleri kullanacağınız üzerine öneride bulunacağım.
Sanırım kullanacağınız objektif 75-90 mm (hatta 105mm bile olabilir)olacaktır. Bu objektifler portre fotoğrafları için idealdirler. Marka olarak birşey söylemek istemiyorum çünkü piyasada o kadar çoklar ki, kafanız karışacaktır muhakkak. Herkes farklı bir markanın iyi olduğunu söyleyecektir.(Canon/Nikon/Pentax/Minolta/Leica...vs) En iyisi sizin kendinizi çalışırken en iyi hissettiğinizdir. Burdan şu anlamda çıkabilir, mümkünse makinenizi deneyerek alınız!
Otomatik ya da manuel olması sizin tercihinize kalmış.Ancak bu işi öğrenmeye A'sından başlayayım diyorsanız, manuel almanız birçok şeyi daha hızlı ve net kavramanıza yardımcı olabilir.

Tarih: 8 Ocak 2006, 01:10 - İp: 81.***.**1.41
positif
positif (üye)
İstanbul / Firma

Sevgili cise83, fotoğrafçılıkta yeniysen herhangi bir makineye karar vermeden önce sana Afsad a giderek bir fotoğraf kursuna katılmanı tavsiye ederim. Fotoğrafın inceliklerini orada kavramayı öğretirler ve ona göre KENDİN alacağın makinede öncelikleri belirleyebilirsin. Sevgiler....

Tarih: 9 Ocak 2006, 01:48 - İp: 85.***.**3.31
Film
Film (üye)
İstanbul / Amatör

Eğer kalitede güzel bir fotoraf makinesi istiyorsanız canon eos 300x ile canon eos 3000v yi önerebilirim.

Tarih: 21 Şubat 2006, 18:17 - İp: 85.***.**8.241
  • 1