mesut88
mesut88 (üye)
Ankara / Amatör

Pozmetre Nedir Ve Nasıl Kullanılır

merhaba arkadaşlar benim eos 3000 v canon makinem var ama elimde kullanım kıllavuzu olmadığı için pozometresini nasıl kullanacağımı bilemiyorum pozometre nasıl çalışır ve bir de foto makinesi manuel ayarındayken enstane ayarını yapabiliyorum ama diyaframı ayarlayamıyorum bu konuda ne yapapabilirim elinizde canon eos 3000v nin kullanım kıllavuzu varsa bana yollayın.selamlarımla mesut

Tarih: 15 Şubat 2009, 18:42 - İp: 88.***.**0.223
hpfkl
hpfkl (üye)
İstanbul / Amatör

http://www.butkus.org/chinon/canon/canon_eos_rebel_ii_sii/canon_eos_rebel_ii_sii.htm

Tarih: 15 Şubat 2009, 19:05 - İp: 85.***.**4.251
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Manuel modda "Exposure Compensation" (pozlama telafisi) düğmesine basmaktayken öndeki tekeri çevirirseniz diafram değişecektir. Pozlama telafisi düğmesi makinanın arkasında, vizörün sağındaki ilk düğme oluyor.

Pozometre manuel modda da aktif, eksik pozlamayı vizörde "-" ile, fazla pozlamayı "+" ile, doğru pozlamyı ise "-+" olarak gösteriyor.

Ama madem pozometre kullanacaksınız, neden manuel moda geçiyorsunuzki ? Bunun yerine P modundayken, denklaşöre yarım basılıyken tekeri çevirerek, pozlamayı bozmadan istediğiniz diafram/enstane kombinasyonuna ayarlayabilirsiniz. (flaşlı çekim hariç)

#antika' tarafından 16.02.2009 00:12:23 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 16 Şubat 2009, 00:09 - İp: 85.***.**8.111
  • 1