birol43
birol43 (üye)
Kütahya / Profesyonel Fotoğrafçı

Panaromik Zenit

En ucuz panaromik olan noblex 1300 euro civarında . A.B.D de zenit panaromikler 200 ila 1300 euro arası zenit alınırmı ?
panaromik makina body sini aldıktan sonra başka ekstra ne almam gerekir ?
bu makinanın negatifleri farklı mı?
panaromik kullanırken tripod gereklimi?
kısacası panaromik makinalar hakkında ayrıntılı bilgiye ihtiyacım var.
http://www.zenit-camera.com/panoramic-cameras.htm

Tarih: 1 Mayıs 2006, 11:41 - İp: 85.***.**0.178
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

panoramik zenit alacağına panoramamaker programları işini görmezmi?

Tarih: 1 Mayıs 2006, 12:40 - İp: 85.***.**1.129
birol43
birol43 (üye)

Panaromik makina almayı istemem Sayın Adnan Polat Beyin (SANFO) metalik seslenişler kitabını görünce zeniti alıp çekim yapmayı çok istedim. Fakat sizin tavsiyenizle panaroma maker programını bulup kullandım belki baskıda bir makinanın yaptığını kadar iyi olup olmayacağı konusunda baskısını göreceğiz tabiki Kütahya baskı yapmayı becerebilirlerse. Programı tam anlamıyla kullanmayı öğrenme aşamasındayım ve sayenizde şimdilik makina almaktan vazgeçtim belki ileriki zamanlarda olabilir. Tavsiyeniz için teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim

Tarih: 3 Mayıs 2006, 10:16 - İp: 85.***.**3.70
kokopelli
kokopelli (üye)
Kocaeli / Amatör

Zenit'ten kastınız Horizon'lar mı acaba? EBay'de uygun fiyatlı bulunabilir. Bu makina gayet ilginç bir şekilde çalışıyor. 28mm'lik bir lens çekim sırasında dönerek 56mm uzunluğunda bir negatif oluşturuyor. Bu karmaşık mekanikler bir yerden sonra rayından çıkar mı bilmiyorum. Makinanın en önemli özelliği 28mm lens kullanıldığından ultra geniş açı lenslerin distorsiyonunun olmaması ve çekimin sonradan değil, anında birleştirilmesi. Hareketli bir konunun kaliteli panoramasını çekmenin başka yolu yok. (birkaç makinayı aynı anda ateşlemeden veya karmaşık çoklu lens yapıları kullanmadan)

Aşağıdaki sitede makinayla ilgili bir yazı bulabilirsiniz:
http://cameras.alfredklomp.com/horizon202/

Aynı sitedeki aşağıdaki linke bakınca örneklerden makinanın fena iş çıkarmadığını görebiliyorsunuz.
http://cameras.alfredklomp.com/horizon202/photos/

Tarih: 7 Mayıs 2006, 12:06 - İp: 62.***.**2.76
macromurat
macromurat (üye)
İstanbul / Firma

BUNA NE GEREK VAR DAHA UCUZA RUSLARIN PANOROMİK MAKİNALARI VAR HORİZON DİYE AYRICA BURKAYIN DEDİ GİBİ PANORAMA PROGRAMIYLADA YAPMA İMKANIN VAR AMA PROGRAMDA RENK FEKTÖRLERİNİ UNUTMAMAK GEREKİYOR YANİ MAKİNAYLA ÇEKMEK DAHA KALİTELİ SONUÇ VERİR

Tarih: 7 Mayıs 2006, 14:21 - İp: 85.***.**5.105
birol43
birol43 (üye)

Sayın burukay ve kokopelli nicki arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim.
(birkaç makinayı aynı anda ateşlemeden veya karmaşık çoklu lens yapıları kullanmadan) bu konu hakkında biraz bilgi verebilirmisiniz. eski SLR zenir makinalar gibi perdenin raydan çıkma durumu bu panaromik makinalarda da mı luyor.

Tarih: 7 Mayıs 2006, 15:42 - İp: 81.***.**3.188
sonnefes
sonnefes (üye)
Tekirdağ / Amatör

slm arkadaşlar bende bi tane zenit analog makine var.satılı[email protected]

Tarih: 7 Mayıs 2006, 18:53 - İp: 85.***.**1.168
  • 1