ufiser
ufiser (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon Hakkında Bir-iki Soru

merhaba

Ben fotografa yeni baslıycam. Makina olarak nikon almak istiyorum fakat fiyatlar hakkında kafam karısık ve kaynagım yetersiz. İlk etapta f65 almak için araştırma yaptım 350$ a zoom ithalatta buldum. sonra internetten (yılmaz ticaretin sitesinde) f75 i 365$ gibi bir fiyata buldum. almışken iyisini aliyim dedim f80 in fiyatlarına baktım fakat hiçbirşey bulamadım!! (tabii büyük alışveriş sitelerinde hepsi aşırı pahallı )
sizden istedigim acaba f80 de f75 ten kaç dolar daha pahallıdır? fiyatı nedir? nerden iyi fiyata alabilirim. (kit olarak düşünüyorum 28-100 objektifli) yardım ederseniz çok iyi olur teşekkürler.

Tarih: 13 Ocak 2005, 13:10 - İp: yok
umutcan
umutcan (üye)
Ankara / Amatör

ben de 2yıl önce senin sorularınla başlamıştım, f55 65 75 derken f80 aldım. niye, öncelikle bu konularda amatör kararlar çok tehlikeli, iyi ki o makinaları almamışım. eski bir fotoğrafçı arkadaşıma rastladıktan sonra onunla seçim yaptık ve f80 i aldık. 4*4 lük bir tercih yapmış olduğumuzu 6 sonra ancak anlayabildim. sakın diğer serileri alma, plastik yoğun makinalar, tat vermez, bir kere yere düşürmen sonunu getirir.

Tarih: 13 Ocak 2005, 18:02 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili ufiser,
Sirkecide büyük postanenin yanın da "hacı yakup han " var .Yılmaz ticaret orada. Oraya git ve oranın sahibine Çorumdan Samsung servisi Murat Özdemir'in selamı var de ve otur bir bardak çay iç.Sen ısrarcı olmabna gerek kalmadan onlar sana gereken her türlü yardımı yaparlar. Seçimin çok doğru bende senin yerinde olsam senin gibi davranırdım f 75 iyidir.

Tarih: 13 Ocak 2005, 23:39 - İp: yok
ufiser
ufiser (üye)
İstanbul / Amatör

burkay bey gerçekten teşekkür ederim yardımınız için. bugün yarın gideceğime eminim

Tarih: 14 Ocak 2005, 11:13 - İp: yok
maminci
maminci (üye)
Malatya / Doğa Fotoğrafçısı

Size önerim 'photozone.de ' adresinden nikonun modellerinin tüm özelliklerini görerek tercih yapmanız...

Tarih: 14 Ocak 2005, 23:23 - İp: yok
pyro
pyro (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

f80 alırdım yerinde olsam bende. birde hayyamda body fiyatları 400 dolar civarı diye duymuştum

Tarih: 17 Ocak 2005, 14:40 - İp: yok
ercanicke
ercanicke (üye)
İstanbul / Amatör

hiç dusunme f80 al. bende kararsızdım ama f80 aldım cok iyi bir makina ilerde bu makinayı satmana gerk kalmıcak sadece objektif değiştirmek yeterli olacak

Tarih: 8 Ekim 2005, 12:21 - İp: yok
algulumver
algulumver (üye)
İzmir / Amatör

dostum bende yeni f80 aldım 2. el body 300 ytl ye aldım objektifi sıfır almanı öneririm kit halinde gelenler fazla iyi olmuyor diye duydum bende baya bi araştırdım. Ama bu işi öğrenmek için alıyosan f80 sana fazla hantal ve tembelliğe yöneltebilir çünkü çok ara bi model ne tam manuel ne de tam otomatik işi bu fotoğraf makinesinde öğrenmen zor olabilir.eğer hiç bilgin yoksa ve öğrenmeye meraklı ve bu işin eziyetini çekecem diyosan al bitane zenit m122 kafyı tırmalaya tırmalaya öğretir sana bu işi temiz 2. elleri baya uygun fiyata bulursun

Tarih: 9 Ekim 2005, 00:38 - İp: yok
macromurat
macromurat (üye)
İstanbul / Firma

selam ufiser aradığın nikon marka makinaları sıfır ve ikjinci el olarak www.macrofoto.com.tr den bulabilirsin

Tarih: 15 Ekim 2005, 21:34 - İp: yok
Film
Film (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon f80 sağlam ve iyi bir makinedir fiyatını 700-800 ytl olarak biliyorum (yanılıyor olabilirim) f75 den daha iyi bir makine ve karfo karacasuludan alabilirsiniz.Ama eğer daha sağlam ve manuel bir makine almak istiyorsanız nikon fm3a yı öneririm.

Tarih: 24 Şubat 2006, 15:42 - İp: 85.***.**8.218
  • 1