pixelll
pixelll (üye)
Çanakkale / Meraklı

Nikon F801 Fotoğraf Filmi Hakkında

..Merhabalar ,Size birşey sormak istiyorum mümkünse eğer.Nikon f801 makinada filmi nasıl çıkartıyoruz ? Şimdiden cevap veren herkese teşekkürler..

Tarih: 19 Eylül 2009, 11:52 - İp: 88.***.**5.237
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Bu kullanıcı klavuzu F801'den 2 sene daha yeni model olan F801S modeli için, iki model arasındaki tek fark S'e spot ölçüm de eklenmiş, diğer herşey aynıymış :

http://www.lensinc.net/manuals/Nikon_N8008sL.pdf

Kullanıcı klavuzunun 13.sayfasında (PDF'nin 7.sayfası oluyor) şekil 11'de gösterildiğine göre sol yandaki iki mandalı sıkınca kapak açılıyormuş.

Tarih: 19 Eylül 2009, 13:06 - İp: 88.***.**4.77
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Söylemeyi unutuyordum, kapağı film bitince, makina filmi kartuşun içine sarınca açmalısınız, yoksa film yanar. Klavuzu tamamen okumadım ama muhtemelen makina pozlar bitince otomatik olarak filmi kartuşun içine sarıyordur. Böyle değilse kalvuzun 5.sayfasında (PDF'in 3.sayfası) sağ tarafta, en üstte gösterilen "Film Rewind Button"un ne işe yaradığını okuyun.

Tarih: 19 Eylül 2009, 13:14 - İp: 88.***.**4.77
enopis
enopis (üye)
İstanbul / Amatör

merhaba pixelll,
öncelikle makinanız kapalysa açın. makinanıza tepeden baktığınızda iki kırmızı buton göreceksiniz. filminiz bittiğinde bu iki butona ikisine birden aynı anda basarsanız film geriye sarılmaya başlayacaktır. motor sesi kesildiğinde artık arka kapağı açıp filminizi çıkartabilirsiniz.
saygılar...

Tarih: 20 Eylül 2009, 00:51 - İp: 88.***.**2.99
  • 1