speka
speka (üye)
Ankara / Amatör

Nikon F80 mi Almalıyım Yoksa Fm2 Mi

öncelikle konumu okuyan ve cevaplarını eksik etmeyen arkadaşlara şimdiden tesekkür ederim. ben aranıza yeni katılan biri olarak alcagım makinaya karar veremiyorum. forumlardan okuyup edindiğim bilgilere göre servis ve bir cok yonden nikonun daha avantajlı oldugunu dusunuyorum. bu yuzden arastırmalarımı daha çok bu marka üzerinden yaptım ve nikon f80 ile fm2 arasında kaldım. sizce hangi makina benim için daha avantajlı olur?? nikon f80 alırsam 50mm 1.8 objektifle baslamayı dusunuyorum. ama burda bi fotografcı bana fm2 gosterdi ve onu gordugumden beri aklımı ondan alamıyorum.sesi hala kulaklarımda çınlıyo...bu arkadas bana, makine ve 3 objektif dahil 450 tl dedi. objektifler 50 mm 1.2 , 28 mm genis acı zoom ve 35-135 mm orjinal nikon. (umarım yanlıs hatırlamıyorumdur) ayrıca cantası, makinanın sert deri kılıfı ve objektiflerin her birinin sert kılıfı var.tam bir takım yani.makinanında son derce çalısır durumda oldugunu soyluyor. napıyım çok kararsızım. lütfen yardım!!!!

Tarih: 13 Eylül 2008, 13:52 - İp: 88.***.**7.110
kacar1
kacar1 (üye)
Kocaeli / Amatör

bende hem f80 hemde fm2 var f80 i 24 85 lens ile kullanıyorum fm2 yi 50mm ile imkanın varsa iki makineyide al lensler için bi şey diyemicem bana kalırsa sadec body olarak alıp lensleri sonra çekim şartlarına göre alırsın.fm2 ile siyah beyaz f80 ilede renkli negatif çekiyorum

Tarih: 13 Eylül 2008, 18:40 - İp: 81.***.**3.173
speka
speka (üye)
Ankara / Amatör

eywallah!... tesekkur ederim fikir verdiği için

Tarih: 13 Eylül 2008, 20:16 - İp: 88.***.**7.110
xbagcix
xbagcix (üye)
Almanya / Amatör

Sen de benim yakalandığım hastalığa yakalanmışsın.
Bu FM2 insanın aklına girince bidaha çıkmıyor. Hadi sen iki analog makine arasında kalmışsın, ben dijital ararken gördüm ve vuruldum.
Bu forumda benim açtığım " sonunda aldım (FM2)" diye bir başlık var. Onu bir incele derim. F80 hakkında bilgim yok ama FM2 den daha keyifli bir alet yoktur diye düşünüyorum.
Bu arada söylediğin fiyatta emin misin. Çünkü o fiyat sudan ucuzdan bile ucuz. Heleki lensler Nikkor ise. Sadece lensler 450den fazla eder.
Saygılar.

Tarih: 15 Eylül 2008, 10:44 - İp: 81.***.**3.182
speka
speka (üye)
Ankara / Amatör

bagci sen oyle yazınca aradım tekrar sordum. cunku o gun o kadar cok yer gezdim ki karıstırmıs olabılırım dedim ve de oyle olmus zaten. objektifler 50mm 2.0, 28mm 3.5 ve 135mm 3.5 sabit diyaframlı objektiflermiş. ayrıca fiyatta 550 imiş. ben ne var ne yok karıstırmısım yani. :D ayrıca ben bu makineyi almıcam. kursa yazıldıgım yerde 28-80mm objektif ve 1 yıl garanti ile canon eos5 almaya karar verdim fm2 yi isteyen olursa ankara içi yada dısından yardımcı olmaya çalışırım. makina ve objektifler çok temiz ve çok guzel muhafaza edilmiş hepsi mukemmel durumda.

Tarih: 15 Eylül 2008, 19:59 - İp: 88.***.**7.201
speka
speka (üye)
Ankara / Amatör

ayrıca bahsettiğim canon içinde 500tl istiyolar. arastırmadım fiyat nasıl acaba???

Tarih: 15 Eylül 2008, 20:01 - İp: 88.***.**7.201
r.alimete
r.alimete (üye)
Rize / Amatör

nikona makine olarak diyecek yok mükemmel fakat yetkili servisi mamüllerinin arkasında deyil şöyleki şubat ayında kapitöldeki teknosadan almış olduğum makinenin şarj tutmamaya başladı yetkili servisine meyil attım bana durumunuz yetkili brime bildirildi en yakın zamanda size dönülecek diye cevap verildi cevabı beklerken (halen cevap bekliyorum)adaptor hiç şarj etmemeye başladı teknosa aracılığıyla servise gönderdik bir hafta sonra makinenizde arızaya rastlanmadı diyerek geri gönderildi teknosa yetkilileri serviste mamule hiç bakılmayıp aynen geri gönderilmiş olduğunu anlayıp tekrar servise gönderildi bir hafta sonra tekrar aynı durumda geldi beraberinde hiçbir not yok teknosa tarafından birkaç telefon görüşmesi sonucunda adaptörde sıvı teması olduğundan garanti kapsamına girmediğine dair bi faks gönderildi şimdi tüketici mahkemesine dilekçelerimi hazırlıyorum bakalım netice ne olacak alacak olanlara şikayet var sitesindeki şikayetleri okuyup değerlendirme yapmalarını öneririm nikon ya sıvı teması yada kullanım hatası deyip geçiştiriyo...NETİCE ...TÜKETİCİ HAKEM HEYETİ İNCELEME NETİCESİ ÜRÜNÜN AYIPLI ÜRÜN SERVİSİN İSE İLGİLENMDİĞİ KANAATİ SONUCU LEHİME KARAR NETİCESİ ÇOK SEVDİĞİM ÜRÜNÜ SERVİSİN İLGİSİZLİĞİ NEDENİYLE İADE ETTİM ŞİMDİ SERVİS YÜZÜNDEN NE ALACAĞIMA KARAR VERMEKTE ZORLANIYORUM

#r.alimete' tarafından 26.01.2009 13:26:32 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 20 Eylül 2008, 21:35 - İp: 78.***.**1.202
  • 1