aylak74
aylak74 (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon F55

Merhaba,
benim Nikon F55 im var. Ancak ben makinemi yeterli biçimde kullanamıyorum. Daha iyi fotoğraf çekmek için ne yapmalıyım. Biraz karışık bir makine. Fikir verebilirseniz çok sevinirim.

Tarih: 24 Nisan 2007, 19:59 - İp: 85.***.**3.195
ulysses
ulysses (üye)
İstanbul / Amatör

karışık derken elindeki SLR bir makina,yani sadece bas çek değil,özellikle diyafram,enstantane,film hızı bilgileri gerektiren bir makina...bence özellikle internetten bu üçü arasındaki bağlantıları anlatacak dökümanlar bularak iyi fotoğraf çekmek için bir başlangıç yapabilirsin...bunun yanısıra makinanın netleme noktaları üzerinde daha çok durmanı öneririm,çünkü böyle bir makinada net alanlarını kendin seçebilir,istersen fotoğrafın istediğin alanlarını net diğer alanlarını netsiz bırakabilirsin..tabi bol bol çek diyicem ama sonuç itibariyleelindeki filmli bir makina,maliyetlerine katlanmak kolay değildir...

Tarih: 26 Nisan 2007, 15:57 - İp: 85.***.**6.154
aylak74
aylak74 (üye)
İstanbul / Amatör

evet farkındayım. Şu an geliştirmek için çalışıyorum Verdiğin bilgiler için saol. İlgine teşekkürler...

Tarih: 26 Nisan 2007, 16:01 - İp: 88.***.**5.194
mrtgkce
mrtgkce (üye)
Bursa / Amatör

Sana önerebileceğim en değerli ve öğretici kaynak National Geographic Fotoğraf Okulu cdleridir. Eğer dergiyi telefonla ararsan cdleri edinebilirsin. Bu cdler sayesinde fotoğraf makineleri ve fotoğrafçılıkla ilgili herşeyi öğrenebilirsiniz.

Tarih: 29 Mayıs 2007, 17:30 - İp: 88.***.**8.254
girişimci
girişimci (üye)
İstanbul / Meraklı

National Geographic Fotoğraf Okulu cdlerini ögrendigim iyi oldu..tşkler..

Tarih: 31 Mayıs 2007, 10:50 - İp: 85.***.**3.158
  • 1