deepblue
deepblue (üye)
İzmir / Amatör

Nikon F-301 -minolta X-300s

selam;
iki makina arasında karar veremiyorum.Yardımcı olursanız çok sevinirim.
1.ci makina) nikon f-301.
yanında f/ 1:1.8 50mm nikkor objektif, 35-105 tokina zoom tele var.

2.ci makina) minolta X-300s
yanında f/1:1.7 50 mm minolta objektif,28-70 ve 80-200 zoom tele var.

Herkese saygı ve sevgiler....

.

Tarih: 3 Şubat 2005, 15:27 - İp: yok
alito
alito (üye)
İstanbul / Amatör

Minolta'nın yanındaki zoomların markasını yazarsanız değerlendirme yapılabilir.

Tarih: 4 Şubat 2005, 13:14 - İp: yok
deepblue
deepblue (üye)
İzmir / Amatör

Sn.alito
Öncelikle ilginize teşekkürler.
35-70 zoom tele minolta marka
80-200 zoom tele tokina marka...

Tarih: 4 Şubat 2005, 15:18 - İp: yok
alito
alito (üye)
İstanbul / Amatör

İkisi de markalarının ucuz fiyatlı modellerinden ve aşağı yukarı ayni özelliklere sahip.Yani Diyafram öncelikli +manuel pozlama vs.Her ikisinin üstündeki 50mm lik objektifler gayet kaliteli.Minolta ile gelen zoomlarla daha geniş bir odak uzaklığı sınırına sahip olursunuz ama seçim tabii ki fiyat,makinelerin durumları ve herşeyden önce sizin ihtiyaçlarınıza hangisinin cevap vereceğine bağlı.Nikon takımına Nikon objektif eklemeyi düşünmezseniz Minolta zaten bütün ihtiyaçlara cevap verebilecek bir aralıkta görünüyor. Ama ben bir Nikon sahibi olmak isterim de diyebilirsiniz tabi ki.
Bir seçenek de henüz dijitale adım atmadıysanız ve analog fotoğrafta çok derine inmeyi düşünmüyorsanız manuel özellikleri de olan düzgün bir dijital makine edinmek.
Diapozitif veya büyük boy renkli- siyah beyaz baskı işine girilmeyecekse analog makinelere yatırım yapmak bana çok doğru gelmiyor.

Tarih: 5 Şubat 2005, 00:48 - İp: yok
deepblue
deepblue (üye)
İzmir / Amatör

yardımlarınız için çok teşekkür....

Tarih: 5 Şubat 2005, 16:12 - İp: yok
acropolis
acropolis (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Selam.Bende Minolta x-300s kullanıyorum.28-70 geniş açı ve macro objektif ve 70-120 tele ile beraber.çok memnunum.Ama fiyatlarını söylersen sana daha çok yardım edebilirim.Bu arada bende makinemi satıyorum.Haberin olsun.....Birde B moduna dikkat et çünkü minoltaların bazılarında sorunlar yaşayabilirsin.

Tarih: 16 Haziran 2005, 00:46 - İp: yok
  • 1