abraham
abraham (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon D70s

arkadaslar bu makineyi kullananlar varsa lutfen performans bilgilerini benimle paylasabilirmi

cunku bende d70s almayi dusunuyorum

simdiden tesekkurler

#abraham' tarafından 25.09.2005 17:45:38 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 25 Eylül 2005, 17:44 - İp: yok
ceko
ceko (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

İyi makinedir tavsiye edilir. Forumda bir çok konu başlığı altında bulabilirsin. Paran varsa al hiç durma

Tarih: 25 Eylül 2005, 17:56 - İp: yok
hyildiz
hyildiz (üye)
İstanbul / Meraklı

Evet SAyın ceko'nun da dediği gibi iyi makinedir.Fiyat Performans oranı iyidir.Gerçi D70s kullanmaya yeni başladım.(5-6 ay)Ama çok memnunum.Manuel kullanımda çok güzel seçenekler sunuyor.Dolayısıyla istediğiniz fotografı yapabilmenize olanak sağlıyor.
Bu arada fotograf konusunda daha deneyimli ve bilgili diğer arkadaşların Nikon mu Canon mu konusu hakkında fikirlerini öğrenmek isterdim.

Tarih: 25 Eylül 2005, 18:21 - İp: yok
dadanagast
dadanagast (muhtar)
Yurtdışı / Amatör

bence 350D daha iyi bir makinedir.. paran varsa hic durma 350D al derim..
ha bu arada forumda bircok baslik altinda bu konu ile ilgili konusuldugunu gorebilirsin..

Tarih: 25 Eylül 2005, 19:36 - İp: yok
ceko
ceko (üye)

Nikon mu Canon mu sorusunun cevabını vermek istedim..

NİKANON

Tarih: 25 Eylül 2005, 19:50 - İp: yok
hyildiz
hyildiz (üye)
İstanbul / Meraklı

Anlaşıldı...

Tarih: 25 Eylül 2005, 20:05 - İp: yok
eco
eco (üye)
İstanbul / Meraklı

bence nikon mu cacnon mu diye sormanın anlamı yok. bmw de iyi arabadır mercedes te ikiside biribirine karşı üstün yanlara ve zayıf yanlara sahiptir.
doğal olarak insanlar kendi kullandıkları şeyleir övme eğiliminde oldukları için nikoncular nikon tercih etmeni canon cularda canon tercih etmeni isteyecektir(bir nevi iktidar mücadelesi). ama nikon kazanacaktır

Tarih: 26 Eylül 2005, 11:19 - İp: yok
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Bu güzel makinenin bir diğer güzelliği de sb800 kablosuz flaş ile kullanılabilmesi.

Tarih: 26 Eylül 2005, 19:21 - İp: yok
ceko
ceko (üye)

Canon'da kullanılıyor Sigma'da Pentax'ta Minoltada tepe flaşlarını kablosoz kullanırlar. Buna niye bu kadar şaşırdınki. Ayrıca Sadece SB 800 ile değil SB 600 ile de kullanılır. Bunada şaşır bakalım

Tarih: 26 Eylül 2005, 21:09 - İp: yok
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Ceko şaşırmadım güzel bir özellik olarak gördüğüm için söyledim. Benim kablosuz dediğim olay, flaşı makinenin tepesine takmadan, makineden ayrı yada uzak bir konumdaykende çalışabilmesiydi. Sb600 de çalışabilir tam bilmiyorum, ben bir arkadaşımda sb800 ü gördüğüm için onu belirttim sadece. Canon yada diğer makinelerdeki durumu bilmiyorum, tabiki onlarda yok anlamında da söylemedim.

Tarih: 27 Eylül 2005, 13:45 - İp: yok
ceko
ceko (üye)

Küçük bir espiriydi zaten: ahklısın makine ile bağlantısı olmadan kullanılabiliyor. Bence fotoğrafçılığa gelen en büyük icatlardan biri. Düşünsenize 3 tane SB 800 aynı anda tek objeye, birde yumuşattın mı ışığı al sana stüdto çekimi. Teknoloji ne kadar gelişmiş. Ne kadar şanslı çocuklarız biz be))

Tarih: 27 Eylül 2005, 16:55 - İp: yok