r4mms3s
r4mms3s (üye)
Bursa / Amatör

Minolta X-700 Yardım !

Öncelikle herkese merhaba;

Foruma yeni katılıyorum, diğer konuları inceledim yararları oldu teşekkürler.

Fotoğrafçılığa karşı hep bir ilgim vardı, bu sıralar dahada bir ilgilenmeye başladım ve bu sayede amcamın zamanında dünya para verdim dediği makinesini ben devraldım )

Fakat daha yeni olduğum için makineyi ve elimdeki ekipmanları nerelerde, nasıl kullanıcağımı pek bilmiyorum, bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

1) MINOLTA X-700 – Fotoğraf makinesi
2) MINOLTA – MD 50mm 1:1.7 Ø49mm - Lens
3) SIGMA – MINI-WIDE 1:2.8 f:28mm MULTI-COATED Ø52mm - Lens
4) AUTO MAKINON – MC - ZOOM 1:3.5 – 5.5 f:28-105mm Ø72mm - Lens
5) SKYLIGHT 1A (LA+10) M72 - Filtre
6) SUNPAK – Auto 36 FD / THYRISTOR – Flaş

Şimdiden herkese çok teşekkür ederim, Yardımlarınızı beklicem...

Bursa'dan Selamlar...

Tarih: 15 Temmuz 2010, 03:55 - İp: 78.***.**1.101
handsome
handsome (üye)
İstanbul / Amatör

..merhabalar..
aldığınız makine bir 35 mm.slr.manuel ve otomatik kullanıma uygun.sakın d-slr ler ile karıştırmayın bu bir analog fotoğraf makinesi.35 mm.negatif ya da pozitif filmlere fotoğraf çeker,tab ettirir,tarama yaptırarak cd den pc nize aktarabilirsiniz.md 50 mm.lens,minoltanın standart kit lensi.manzaradan tutun portre,vs.gibi fotoğrafları çekebilirsiniz.28 mm.bir geniş açı lens..piyasada ençok ve ucuza bulunan lens.manzara,doğa vs.fotoğrafları çekmeye uygun.28-105 mm.lens güzel bir aralığa sahip hem geniş açı hemde zoom kullanımına uygun bir lens.filtre bu lense ait.flaş ise bence hiç ihtiyaç duymayacağınız amatör yapıda bir flaş..kısaca bunlar söylenebilir.fotoğraf çekmek için asgari bilgileri ise biraz araştırarak pekçok portalda bulabilirsiniz.kolay gelsin..(not:belli bir bilgi birikimi edininceye kadar (diyafram,enstantane,ışık...vs)makinayı auto modunda kullanmanızı tavsiye ederim..manuel modda hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz..)

Tarih: 15 Şubat 2011, 15:15 - İp: 178.***.**8.110
  • 1