kaktüs
kaktüs (üye)
İçel / Amatör

Manuel Fotoğraf Makinesi

Merhaba,
Sitenizi bir süredir takip ediyorum. Bu tarz soruların çokca sorulduğunun farkındayım ama yine de size danışmak istedim. manuel bir makine almak istiyorum. İnternetten ve sitenizden önerilerinize baktım.en fazla 400 dolar verbilirim ve bu konu hakkında hiç bilgim yok yani özellikleri okusam bile anlamıyorum Ama öğrenmek de kararlıyım. Ayrıca ben KIbrıs tayım ve fazla da makine seçeneğim yok. Yashica FX 3 super 2000 ile 109 MP, bir de Canon ve Nikon u getirtirebileceğimi söylediler. yashica nın türkçe kılavuzu yok alırsam kötü bir tercih mi olur? Cevaplarsanız sevinirim. Teşekkürler

Tarih: 18 Temmuz 2004, 00:11 - İp: yok
freemit666
freemit666 (üye)
İzmir / Haber Fotoğrafçısı

Merhaba.. gerçekten öğnmek istiyorsan Canon veya Nikon dan şaşma. Bu iş kitapl ya da hocayla ögrenilecek bir şey değil, alıcaksın ve cekerek ögreneceksin. İstresen ful mekanik bir makina bulabilirim. manual makina için ve bu işi öğrenmek için 400 dolar çok.

[email protected]

Tarih: 24 Ekim 2004, 16:20 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

her halde bi makina almışsındır bu zamana kadar?aldysan ne marka ve model?memnun musun?

Tarih: 6 Kasım 2004, 21:24 - İp: yok
yakti
yakti (üye)
Bitlis / Amatör

MERHABA KAKTÜS
email'inde yashica fx-3 super 2000 makina alabileceğinden bahsetmişsin. benimde çok acil böyle bir makineye ihtiyacım var. ama piyasada bulamıyorum. eğer elinde varsa veya böyle bir makinaya ulaşabilirsen lütfen bana [email protected]'dan yazarmısın.

Tarih: 15 Şubat 2005, 09:30 - İp: yok
realsanto
realsanto (üye)
Bursa / Amatör

arkadaşlar yeni başlıyorsan eos 300 al diyorsunuz..ben de almışken iyi birtane alayım diye 300v almıştım..bu makina beni ne kadar götürür..şimdi siz böyle söyleyince şevkim kırıldı..kaktüsten de özür diliyorum forumuna kendi sorunumu kattığım için..

Tarih: 15 Şubat 2005, 13:27 - İp: yok
alito
alito (üye)
İstanbul / Amatör

Benim Pentax,Yashica ıvır zıvır zor bulunan objektiflerden uzak dur diyen arkadaşa itirazım var.
Pentax vidalı M42 ve sonraki K mount objektifleri en geniş çeşitliliğe ve uyumluluğa sahip serilerdendir.Yani sadece Pentax değil,Cosina,Ricoh,Chinon vb.markalar yanında Sigma,Vivitar gibi bir sürü bağımsız objektif markası da Pentax K uyumlu objektif imal ettiler.Böyle bir objektif nasıl zor bulunur olur?
Yakti,bir tanıdığımda satmak istediği elden geçirilip yenilenmiş çok iyi durumda bir Yashica FR1 vardı ilgilenirseniz onunla temas ettirebilirim sizi.FR1 Yashica'nın sözü gecen manuel makineleri kadar iyidir, belki daha da iyidir.

Tarih: 15 Şubat 2005, 18:23 - İp: yok
shooternew
shooternew (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba

Pyro arkadasimiz demis gerci ama benimde gozum gibi baktigim bi eos 300 um var daha ust model bi makine almak icin satmak istiyorum seri ilanlarda ilanimda var, ayrica bence de canon baslangic icin cok iyi makine objektif konusunda sıkıntı yasamassın herseyden once ihtiyaclarını cevapla yeetrsiz geldiginde bi baska canonla devam edersin ...

saygılar

Tarih: 16 Şubat 2005, 15:44 - İp: yok
Film
Film (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon f2 yada f3 canon f1

Tarih: 25 Şubat 2006, 21:27 - İp: 88.***.**0.144
baranozis
baranozis (üye)
Bursa / Doğa Fotoğrafçısı

BütçenisorlayarakAlabileceğininEnİyisiniAl.YaniÇokDüşükSeviyededeAlmaKiİyiceÖğrendiğindeSeniDahaFaslaİdareEdebilsinHemenDeğiştirmekSorundaKalmassın.HemİyiBiMakinadaDahaKolayVeÇabukÖğrenirsinDiyeDüşünüyorum.OnunİçinCanon...

Tarih: 5 Mart 2006, 22:49 - İp: 85.***.**5.144
Film
Film (üye)
İstanbul / Amatör

Yashica iyi makinedir ama kullanma kılavuzu yoksa makinenin özelliklerini öğrenmeniz biraz zor olabilir.Size canon eos 3000v yi önerebilirim.

Tarih: 8 Mart 2006, 18:23 - İp: 85.***.**0.194