a_u_fuk
a_u_fuk (üye)
İstanbul / Amatör

Makine Alacagım Ama Nasıl!!

merhaba ben bu sene basın yayın bölümüne baslıycam ve iyi bir analog makine almak istiyorum ama bu konuda cok bilgisizim makine zor olabilir ama zorda olsa iyi bir makine ile baslamak istiyorum.....

Tarih: 4 Temmuz 2007, 10:05 - İp: 85.***.**9.122
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

ben analogun tadını almıs analog kullanmıs ve hala arada kullanan brıyım..
dijitalle baslaman birşeyler ogrenmen için daha kısa zaman harcamanı saglar..
yok kolaycılıga kacarmıssın yok,aynı fotografı on kere sılermıssın vs pek gecerli laflar degil bana gore..
bu kişinin kişiligiyle alakalıdır..kolaycı bır ınsansan "aman hatada yapsam siler tekrar cekerim" dersin,degilsen calısır adam gibi fotograf cekersin..

ayrıca basın yayın bolumunu bıtırdıgınde cevrende analog kullanan cok kişi kalacagını sanmıyorum,,
vakit nakittir ilkesiyle calısır dunya duzeni,analogun sesi baska,zevki baska diye degil...

Tarih: 24 Ağustos 2007, 01:26 - İp: 88.***.**7.246
sahindiric
sahindiric (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

Öncelikle tebrikler..güzel bir heyecan içerisindesin anlaşılan..basın yayında fotoğraf dersleri kaçıncı sınıfta? Benim zamanımda ilk yıl değil, sanırım 2 inci yıldaydı.Eğer 2 inci yılsa acele etmene gerek yok.Belki okul dijital makinalara da sıcak bakıyor olabilir.Önce dersin başlasın, hocanı dinle..
Sonuçta, özellikle leica format analog SLR makina alacaksan 2 marka var: nikon ve canon (leica yi fiyatı nedeniyle sayamiyorum!)..zevkine ve bütçene göre karar verirsin..2 inci elleri de bol bildiğim kadarıyla..makinayı nasılsa yenileyeceksin, en iyisini alman gerekmiyor..önemli olan lenslerin olacak..onlar hep seninle kalacak..bu nedenle Lens'te kaliteden ve markadan şaşma..alacağın lenslerin sonra dijital SLR de de kullanılabilmesi önemli.
İstiyorsan sonra tekrar konuşuruz.
Şahin

Tarih: 31 Ağustos 2007, 12:31 - İp: 88.***.**3.47