cagatay
cagatay (üye)
İstanbul / Meraklı

Lutfen!yardım

mrb arkadaslar
ben de bir analog foto. makinesi almak istiyorum. forumu okudum eos 300v almayı dusunuyorum ama daha iyi bir oneriniz var mı? ve en ucuz nerden alabilirim.(fotograf konusunda hic bir bilgim yok yani yeni baslıyorum ve en cok 450-550 ytl arası bir sey alabilirim)yardımlarınızı bekliyorum.simdiden tesekkurler

Tarih: 8 Mart 2005, 22:19 - İp: yok
ahmetyld
ahmetyld (üye)
Tekirdağ / Stüdyo Fotoğrafçısı

Merhaba Cagatay Bey.
Eos 300v bence cok guzel bir makina. ve de fiyatı 450-500 ytl arasında. yani sizin aradığınız gibi. ama eos 300 modelinide inceleminizi tavsiye ederiim. bence en büyük fark olarak aralarında kasa farkı var. bence gidin bir canon bayisine iki modelide elinize alıp bir inceleyin. hangisi daha hosunuza giderse alın. her iki modelde gercekten cok iyi.
seçiminizde bol sanslar.

Tarih: 9 Mart 2005, 01:14 - İp: yok
cakkan
cakkan (üye)
İstanbul / Amatör

Biraz daha bekleyip para bakımından Minolta Dynax 60 alabilirsin . Setiyle ,cantasıyla ,28-100 objektifiyle normal bir fotoğraf makinası satan yerde 600 lira ya alabilrsin

Tarih: 9 Mart 2005, 01:21 - İp: yok
kahraman
kahraman (üye)
İzmir / Amatör

arkadaşlar ben de slr makinelere yeni girecegim.ama param kısıtlı.ucuz slr arıyorum.dynax 60 biraz pahalı gibi.bir de dynax 40 varmış.peki bu makinenin f,yatı performansı nasıl?

Tarih: 15 Mart 2005, 10:35 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

nikon f80 e de bakmanızı öneririm.
bu arada bende eos300v kullanıcısıyım ve memnunum ama benim size tavsiyen kit almayın sadece gövde alın ve kaliteli bir objektif alın..

Tarih: 17 Mart 2005, 19:53 - İp: yok
alevalev
alevalev (üye)
İzmir / Amatör

kahraman bak bende izmirde oturuyorum.eğer makine almayı düşünüyorsan bende REVUE marka 28-70 objektife sahip bir makine var.Makinem temizdir.Tabii AF (auto focus) değil.eğer düşünürsen buraya yada aşağıdaki adrese mesaj at
Email:[email protected]

Tarih: 23 Mart 2005, 16:02 - İp: yok
alevalev
alevalev (üye)
İzmir / Amatör

merhaba cagatay.Canon eos300 v iyi bir makinedir.Fakat mademki 550 ytl'den bahsediyorsun o zaman senin yerinde olsam hiç acele etmezdim.İnan bana ben İzmirde 500 ytl'ye canon Eos 1 buldum.eos 300le kıyas bile kabul etmez.600 ytl'ye ise NikonF4 buldum.F4 nasıl bir makinedir araştırabilirsin.Zaten istanbuldasın zannedersem Hayyam Pasajına bir uğra istersen her türlü makineyi bulabilirsin.Kendine iyi bak.

Tarih: 23 Mart 2005, 16:12 - İp: yok
erotomania
erotomania (üye)
Samsun / Amatör

selam hemen konuya girmek istiyorum,öncelikle fotografa başlamak için analog bir makina ile başlama isteğini tuttum
sana tavsiyem eos serisi yani canon düşünürsen serinin 2haneli modelleri bence daha makbuldür,nicon düşünürsen onunda f60 üzeri olabilir ama benim sana tavsiyem illada outo focus olsun demiyorsan bir canonA1 veya ayarı bir nicon,
alabilirsin temiz bulabilirsen tabi!özellikle geçenlerde kısa süreliğine kullandığım canonA1 den çok memnun kaldın canon sevmem aslında ama A1,in ayrı bir yeri var bende,birde düşürebilirsen nicon F4 leri tavsiye ederim herhalde analog bir makina olarak sana hayatın boyunca yeterde artar bile.sevgilerimle kolay gelsin sana...

#erotomania' tarafından 26.04.2005 10:28:06 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 26 Nisan 2005, 10:26 - İp: yok
cagatay
cagatay (üye)
İstanbul / Meraklı

tesekkur ederim arkadaslar fakat bir ay önce bir nikon f65 aldım.aslında canon eos300 veya 300V almayı düsünüyodum ama son anda nikon almaya karar verdim.(biraz acele oldu belki)tekrar sagolun

Tarih: 28 Nisan 2005, 01:05 - İp: yok
ddc5252
ddc5252 (üye)
İstanbul / Meraklı

arkadasımnıkon f 65 2.el al..
450 ytl cıvarı bır degerı var..

Tarih: 11 Haziran 2005, 15:21 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

al 300v yi kurtul.Ama kit alma.

Tarih: 12 Haziran 2005, 19:02 - İp: yok