istan_bull
istan_bull (üye)
İstanbul / Amatör

Lomo Smena 8m Ve Lomografi

Selam arkadaşlar. Aranıza yeni katıldım. Birisinden bana lomo makine geldi. Araştırırken lomografiyi öğrendim. Daha sonra da sizin siteden film banyo vs araştırıp biraz bilgi sahibi olduktan sonra önce normal sonrada dia film taktım.
Normal flimle çıkan fotolarım şunlar;
Arkadaşlar

Levent yada başka biryer (:

Ben

Bunlarda Dia Film kullanarak çektiklerim.( Çapraz Banyo Yapılmıştır )

Fotolara yorum yapmanızı rica edicem (: eger bu lomografiyle uğrasan arkadşlar varsa onların fikirlerinede ihtiyacım var. beni pek tatmin etmedi nedense fotolar. şimdiden teşekkürler.

#istan_bull' tarafından 13.07.2009 17:45:50 tarihinde düzenlendi.

#istan_bull' tarafından 13.07.2009 17:49:16 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Temmuz 2009, 19:32 - İp: 85.***.**4.188
istan_bull
istan_bull (üye)
İstanbul / Amatör

Hic ilgilenen yokmu ya arkadaşlar ):

Tarih: 13 Temmuz 2009, 17:18 - İp: 88.***.**8.9
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Işığınız bol olsun, diliyorum..

Sigara sağlığa zararlıdır, fotoğrafdaki arkadaşın kısa zamanda kurtulmasını daha öncelikli şekilde dilerim..

Tarih: 15 Temmuz 2009, 19:21 - İp: 78.***.**8.194
zenit...
zenit... (üye)
Zonguldak / Amatör

Bence fotolar çok tatmin edici,Rus optikleri kompaktlar üzerinde bile oldukça şaşırtıcı sonuçlara imza atarlar.Elinizdeki Smena 8m basit bir kompakt olmasına rağmen ala derinliğine müdahale edebileceğiniz diyafram değerleri ve telemetreli sistem özellikleri gösteren bir makine,kısmi rangefinder makine...
Bende bir Agat 18k,Zenit 12xp ve Lomo fisheye 2, Lubitel2,Fed2 , Fed5b ve bozuk bir Smena 8m var ve renk doygunluğu deyince bu Lomo çokışlı makinelerden aldığım zevki hiç bir makineden almadığımı söyleyebilirim.Hele onlardaki saturation baskın bol kontrast renkler çok başka bir şey...

#Zenit...' tarafından 15.07.2009 21:30:22 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 15 Temmuz 2009, 21:28 - İp: 88.***.**3.29
istan_bull
istan_bull (üye)
İstanbul / Amatör

yorum için çok saol zenit... üstad. samimiyetinize dayanarak şunu sormak istiyorum, bu lomo makinelerde üst üste pozlamada yapılmaktaymış bununla ilgili bilginiz varmı? misal ilk fotorafta bütün değerler aydınlıkmıs gibi ikinci pozda karanlıkmıs gibimi ayarlamak lazım ya da tam tersinimi yapmalıyım ? şimdiden teşekkürler

Tarih: 15 Temmuz 2009, 23:08 - İp: 88.***.**5.165
umitdogan
umitdogan (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba,
Ben de lomografi'yle ilgileniyorum. Türkiye'de bu konuyla ilgilenen bir platfor oluşturulmuş. Fotoğraflar, yazılar ve hatta ürün almak bile mümkün.
Adresi:
www.lomonomo.com

Tarih: 7 Nisan 2010, 13:29 - İp: 212.***.**3.249
  • 1