monur
monur (üye)
Ankara / Amatör

Kodak Düşmanlığı???

neden kimse kodak alın demiyor?Bugun şöyle kızılay da etrafıma bakarak yürüdüm kafamı nereye çevirsem KODAK yazıyor burdan c360 alcam diyince hemen alma alma sesleri yükseliyor KODAK düşmanlığı niye???

Tarih: 29 Ocak 2006, 12:44 - İp: yok
meraklisi
meraklisi (üye)
İstanbul / Meraklı

merhaba,

düşmanlık değil, Kodak filmler de marka yaptı, DSLR makinalarını ben beğeniyorum.( KODAK DCS Pro ) beğenmeyen var mı Ama şu da bir gerçek ki o parayı o makinaya vermektense Canon yada Nikon DSLR bir makina tercih ederim. Kodak DSLR haricindeki fotograf makinaları çoğu kullanıcı için tatmin edici sonuçlar vermiyor. Ben Canon Ae1 program kullanıyordum, dijitale başlangıç olsun diye Kodak CX4230 ilk çıktığında aldım. İlk fotograflar gerçekten çok memnun ediyordu, uygun ışık, yakın plan... İlk çektiğim fotograflar ile şimdi çektiğim bir fotografa bakıyorum netleme o kadar iyi değil. bir panaromik fotograf çalışmam var o makinadan öyle bir sonuç aldığıma hâla inanamıyorum. garanti sürecinde iki kez servisine götürmüştüm, hatta mail atmıştım, ortamdaki ışıktan olduğunu söylemişlerdi. Ama ben inanmıyorum... Makinayı Antika diye masamın üzerinde tutuyorum. (Yanlız kodak retina IIIc alırsam kullanacağım) Bir arkadaşımda 7590 vardı o da ilk çıktığı zaman LCD büyük zoom iyi diye almıştı, onda da benzer sorunlar var ve akıllandım tavsiye etmiyorum ama alma da demiyorum...

Tarih: 29 Ocak 2006, 13:04 - İp: 85.***.**8.125
can1
can1 (üye)
Ankara / Profesyonel Fotoğrafçı

Ben size katılamıyorum bu diital teknolojiler biraz şans işidir bendede bi ara canon A80 vardı ve bi turlu objektifin kapanma sorununu çözememişlerdi bu birazda şans işi ayrıca bende kodak z740 kullanıyorum ve allaha şükür bi sorunum yok sorunsuz kullnıyorum ve kullandığım makine http://www.dpreview.com/gallery/kodakz740_samples örnekleri burda ve bu site bu makine 4 yıldız vermişki bu iyibir sonuç demek herkez canon herkez nikon alın demek ne kadar mantıklı başka firmalarda bu firmalar kadar iyi makine uretemezlermi demek bu yanlış hemde çok yanlış.. bence marka bağımlılığından çıkıp işlevselliğe önem vermek lazım netice bu urunleri ureten bi kaç fabrika var sensör objectif VS ve butun firmalar burdan alıyor. ve kodak gibi daha bi çok üretici bu makineleri üretmek için milyonlarca dolar para harcıyor. bu makineler piyasada varlarsa tüm dunyada satılıyorsa demekki kutularında yazan özellikleri bize sağlayabiliyolar demek .. saygılarımla

Tarih: 29 Ocak 2006, 16:43 - İp: 85.***.**6.52
meraklisi
meraklisi (üye)
İstanbul / Meraklı

Canon da A (75,80 vs) serisinde öyle bir arıza olduğunu okumuştum, önceleri yabancı forumlarda, servisler ise cevap vermedi falan diye ama TR de hiç karşılaşmamıştım...

Şans işi dediğin olaya katılıyorum. Sıfır ve TR garantili aldığın ve mağazada kutuyu açtığında (pil takılı)arızalı olan makina ile karşılaştım. Markası Kodak değildi...

Yineliyorum; ben almayın demiyorum, sadece tavsiye etmiyorum...

Bol fotoğraflı günler dilerim...

Tarih: 29 Ocak 2006, 22:59 - İp: 85.***.**5.32
cüneyt
cüneyt (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Selam,

Bende Kodak Z7590 var dijital olarak, acaip memnunum. Resimlerin kalitesi falan cok iyi. Kodak'in DSC serisi, yani dijital SLR modelleri Nikon temelliydi, o yüzden acaip iyiydi, onlari da birkac ay önce üretmeyi biraktilar artik. Genel olarak film üreticilerinin makineleri de iyi olur, millette böyle "kodak adidir, alt siniftir" diye bir kani yerlesmis ama yok böyle bir olay. Bizim millet biraz üründen ziyâde markaya düskündür, "en iyi Kodak olacagina Nikon olsun cöpten olsun" der. Dolayisiyla forumda böyle bir "kodak karsitligi" varsa bu onun yansimasidir. Yoksa Kodak iyi makine. Z7590'in Sony, Canon vs. muâdilleri ile olan Almanca testlerini falan okuyup öyle almistim, gâyet de iyi sonuclari vardi testlerde, ben de pisman olmadim.

Tarih: 29 Ocak 2006, 23:29 - İp: 193.***.**3.9
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Monur,
Şimdi geçmişe yönelik yazılarını okuduğunda senin Kodak alacam nedersiniz soruna senin de bahsettiğin gibi "...burdan c360 alcam diyince hemen alma alma sesleri yükseliyor..." tarzı oyle bir tepkiyle karşılaştığını göremedim yani yok öyle bir şey.Sadece çağlareral sana cevap vermiş o da aynı markanın "onu değil bunu " al tarzı iki model arasında seçenek sunmuş bir de özyalp sana bazı özellikler hakkında bilgi vermiş ama kimse aman ha sakın alma git başka makine al dememiş ????Bu işte bir yanlışlık var.

Ayrıca burada hiç kimse bir markanın borazanlığını yaptığını sanmıyorum senin yazıştığın meraklısı da hakikaten bazı şeyleri iyi bilen ve adı gibi de meraklı bir arkadaş....
Kodak sizin mağazalardan satın aldığınız kompakt makineleri uzak doğuda bizzat ürettirip kendi kalite anlayışına uygun olarak piyasaya süren bir marka tıpkı diğerleri gibi.Bunu Hp de yapıyor sanyo da diğerleride...Senin canın kodak almak istiyorsa kesene de o uygunsa git al...Kimse senin önüne set germiyor..Herkesin doğrusu farklıdır tıpkı senin de doğrularının bizlerden farklı olduğu gibi bu nedenle sana verilen yanıtlar altında buzağı aramanın da bir anlamı yok derim....

Tarih: 29 Ocak 2006, 23:31 - İp: 85.***.**2.246
meraklisi
meraklisi (üye)
İstanbul / Meraklı

merhaba,

ilk yorumuma başlarken düşmanlık değil demiştim ve yineliyorum ben düşmanlık olmadığını düşünüyorum. Bendeki de düşmalık değil kodakın filmlerini kullanıyorum yada kodak kimyasallarını kullanan fotoğrafçılarda baskı yaptırıyorum. Kodak DSLR makinaları beğeniyorum, ama maddiyat ön plana çıktığında daha ucuza bir SLR almayı tercih ederim demek istemiştim.

Burkay Usta hakkımdaki düşüncelerin için teşekkür ederim.

Son paragrafına tamamen katılıyorum:

Kodak sizin mağazalardan satın aldığınız kompakt makineleri uzak doğuda bizzat ürettirip kendi kalite anlayışına uygun olarak piyasaya süren bir marka tıpkı diğerleri gibi.Bunu Hp de yapıyor sanyo da diğerleride...Senin canın kodak almak istiyorsa kesene de o uygunsa git al...Kimse senin önüne set germiyor..Herkesin doğrusu farklıdır tıpkı senin de doğrularının bizlerden farklı olduğu gibi bu nedenle sana verilen yanıtlar altında buzağı aramanın da bir anlamı yok derim....

Tarih: 5 Şubat 2006, 17:07 - İp: 85.***.**6.12
feridunb
feridunb (üye)
Ankara / Amatör

her markanın diğerlerinden üstün modelleri olduğu gibi hiç işe yaramayan modelleride olabilir... ama birde ortalama bir kalite vardır... televizyon alırken markası sony ise başka türlü bir kalite çağrıştırır regal ise başka.... çikolata alırken ülker farklı kalite çağrıştırır saray farklı.... araba da toyota.. mercedes.. başka, tofaş başkadır....
Kodak'ın özellikle son çıkardığı p880 çizgi. ötesi bence mükemmel bir modeli.. bu özellikde slr-like makine daha yok.. ama bundan önce ürettiği modeller nedeniyle pekde iyi olmayan bir ünü var.. Eastman son aylardaki modelleri ile çıtasını yükseltmeye çalışsada.. canon.. nikon gibi markaların yıllardır oluşturduğu imajı.. kaliteyi... satış sonrası servisdeki başarısı... nedeniyle birkaç fırın ekmek yemesi gerekiyor...
ve ben kodak'ı sevmeme rağmen p880 almanın kıyısından döndüm...
bazı markalarda insan kendini daha rahat hisseder.. daha güvende hisseder...
diğerleride boing 747 ile uçmasına rağmen ... hala
THY tercih edilmeye devam ediyor...
marka bağımlılığı kolay edinilmiyor...

Tarih: 5 Şubat 2006, 17:30 - İp: 85.***.**8.129
  • 1