mete_
mete_ (üye)
Yurtdışı / Amatör

Kaliteli Slr Konusunda Düşünceleriniz

Teknoloji oyuncağı küçük dijital fotoğraf makinalarıyla başladım, Canon Eos 1000D aldım daha yeni. Ve kafamdaki görüntü oluşmaya başladı. Ben bu makinada kendimi iyice geliştirip bir Slr almayı düşünüyorum. Dijital dayatması gereksiz boyutlara ulaştı, bir slr makina alırken nelere dikkat edilmeli ve önerdiğiniz marka-modeller nelerdir? Slr olunca büyük ihtimal 2. el bulmam gerekecek şimdiden bakmaya başlıyım denk gelirse almayı düşünüyorum. Slr makinaların perde çalışma biçimi nasıl onuda bilmiyorum Modelleri ve dikkat etmem gereken unsurları yazarsanız iyice araştırabilme şansım olur. Bence en doğru tercih Dslrda öğrenip Slr-Dslr beraber götürmek

Tarih: 18 Mayıs 2010, 23:22 - İp: 78.***.**1.107
powershot
powershot (üye)
Antalya / Firma

Hız diyorsanız EOS 7D
Kalite Diyorsanız EOS 5D Mark II ama bu cihaz size çok para harcatır çünkü EOS 1000D nin yanında gelen lens EF-S serisi lensse kullanamazsınız kabul etmez

Tarih: 19 Mayıs 2010, 11:17 - İp: 88.***.**3.137
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

aslına bakarsanız başlık çok ilginmi çekti yazmadan geçemedim.

dslrler pahalı ekipmanlardır paranız çok yoksa girişenizi tavsiye etmem.

kaliteli dslr zaten adı üstünde "pahalı" olur.

Tarih: 19 Mayıs 2010, 11:22 - İp: 88.***.**3.124
mete_
mete_ (üye)
Yurtdışı / Amatör

Bir çok hobi gibi bu da pahalı tabi, Dslr aldım artık. Biraz zaman geçsin tam olarak ne istediğime karar verip lens için para biriktireceğim. Ondan önce tripod bakacağım.. Seviyorum fotoğraf çekmeyi, başka hiç bir şey için sabahın köründe uyanıp ördek mördek görmeye gittiğim olmadı :D yalnızlığı sevdiğim tek şey bu diyebilirim.. Güzel bir konuya değinilmiş aynı lensleri kullanmak... Ef-s lensleri kullanamayacağım galiba Slr makinada. Ef lenslerin farkı nedir, 2 makinada kullanmak lens ömrünü nasıl etkiler ? Birde Slr makinaya sadece gövdeye ne kadar para vermem gerekecek aşşağı yukarı söylermisiniz?

Tarih: 19 Mayıs 2010, 13:14 - İp: 78.***.**1.107
kurab_canavari
kurab_canavari (üye)
Aydın / Amatör

burada şu ayrımı yaparak devam etmeliyiz bence.

dslr= dijital fotoğraf makinesi
slr=filmli fotoğraf makinesi.

şimdi siz analog bölümüne slr diye açınca powershotta dslr önermiş bende direk dslerden bahsettim. inşallah burada bir yanlış anlaşılma yoktur.

siz filmli makinamı kullanıyorsunuz yoksa dijital bir bir makinemi kullanıyorsunuz?

eğer filmli bir makina kullanıyorsanız maliyet ucuz olacaktır. ben dslr yani dijital fotoğrafçı olduğum için bu analog sistemlerinden çok iyi anlam. yanlış tavsiye vermek istemem. yok konu karışmış ben dslr den bahsediyoeum derseniz ozaman yardımımız dokunabilir.

Tarih: 19 Mayıs 2010, 14:57 - İp: 88.***.**4.157
mete_
mete_ (üye)
Yurtdışı / Amatör

Dslr kullanıcısıyım bende, tanıdığım tür şu anda dslr, bir tane de slr edinme düşüncem var, bundan dolayı yavaş yavaş slr araştırayım dedim filme çekim yapmanın tadı çok farklı bence bu yüzden model-lens-dikkat edilmesi gereken unsurlar nelerdir kaliteli bir slr yani analog makinada diye açtım başlığı tutkunu çoktur diye düşünmekteyim

Tarih: 19 Mayıs 2010, 17:59 - İp: 78.***.**1.107
glorfindel
glorfindel (üye)
İstanbul / Amatör

Sizi buraya davet edelim o zaman..

http://forum.netfotograf.com/dslr_slrlike_reviews.asp?msg_id=43493

Tarih: 19 Mayıs 2010, 22:45 - İp: 217.***.**2.54
mete_
mete_ (üye)
Yurtdışı / Amatör

Teşekkür

Tarih: 20 Mayıs 2010, 13:02 - İp: 78.***.**1.107