fotucu
fotucu (üye)
Düzce / Amatör

İllaki Nikon Ama Neden ???

Kime ne sorduysam Nikon'da Nikon diyor. Peki neden ????

arkadaşlar şunu gördümki hiç kimse açık ve net olarak nikon canondan şöle üstündür böle iyidir diyemiyor. Ülkemizde bir nikon hastalığıdır gidiyor. Aynı Nokia cep telefonu yada Reno 12 Toros müdavimleri filan olur ya "kargadan başka kuş tanımam " misali herkes marka bağımlılığı ile hareket ediyor. Ukraynada ki bir arkadaş burada nikonun yüzüne bile bakmıyorlar diyor. Demekki işi bilmekten ziyade marka havası atmak yada bu kadar insanın vardır bir bildiği diye nikon'cular yürüyüp gidiyor. Ne diyelim önemli olan fotoğraf

#fotucu' tarafından 16.12.2008 02:21:18 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 28 Aralık 2006, 21:29 - İp: 212.***.**6.5
mucteba123
mucteba123 (üye)
Amasya / Stüdyo Fotoğrafçısı

yuksek kalıte uygun fıyat ohalde nıkon

Tarih: 17 Şubat 2007, 13:47 - İp: 85.***.**7.7
fotoali
fotoali (üye)
Muğla / Stüdyo Fotoğrafçısı

Makinaların Babası Nikondurda ondan...
17 yıldır fotoğrafçılık yapıyorum.daha başka makina tanımam..gerisi hikaye..
ama şu bi gerçekki eğer stüdyo ortamında kullanmak amaçlı olursa Mamiyadan başka makinada tanımam...

Tarih: 28 Şubat 2007, 10:26 - İp: 88.***.**5.139
barış
barış (üye)
İzmir / Stüdyo Fotoğrafçısı

kargadan başka kuş nikondan başka makine tanımam canon 20 ve 350d de var ama d200 kulanıyorum niye dersen güzel makina kısaca

Tarih: 1 Mart 2007, 15:55 - İp: 88.***.**2.38
hainan
hainan (üye)
Adana / Amatör

Bana göre Nikon değil. Bana sorsaydın Nikon demezdim. Lensi de pahalı kendiside pahalı. Ayrıca D80 çıktı ne ümitlerle bekledi herkes Nikon bir noise reduction kullanmız ayrıntılar softlaşıyor. Ben tam tersi ayrıntıyı keskinliği severim. Canon'ı bu açıdan daha çok tutarım. Ben ne kullanıyorum diye sorarsan 300x Canon film slr kullanıyorum. Arkadaşlarımda canon'da var nikon da herkes birşeyler diyor. benim dijitalde gözlemlediğim bunlar. Film kameralarda bile Canon EOS 1V efsanedir. Nikon F6 lardan bahsedilir ama özellik ve teknolojik bakımından Canon daha başarılı. Neyse canon nikon kavgasına gerek yok. Al adam gibi kesene uygun makina kullan arkadaşım. Ben body yerine lense para yatıran ve filmin kokusunu bile seven kısıtlı imkanlarla fotoğrafçılığını geliştirmeye çalışan biriyim. Sende elinden gelen imkanlar neyse ona göre hareket et.

Şunu unutma Body'den önce Kalite Lenslerini al.

Tarih: 2 Mart 2007, 15:05 - İp: 213.***.**9.178
hindoglu
hindoglu (üye)
İstanbul / Amatör

SLR makinalarda marka takıntısı kulüp taraftarlığına benzer.Mesela NIKONcular la CANONcular gibi.hangi makinayla başlarsan öyle devam edersin içgüdüsel olarak.Ben bir NIKONcu olarak elime en kral CANONu aldığımda dahi NIKONun tadını alamıyorum.Bilmem anlatabildim mi?

Tarih: 30 Mart 2007, 22:46 - İp: 88.***.**1.63
osmanuzel
osmanuzel (üye)
Adana / Doğa Fotoğrafçısı

bu iki makineyi kıyaslamak hata. ikiside çok iyi profesyonel. neden sorusuna benim vereceğim yanıt canon hayalettiğini çeker nikon gördüğünü. nikon gerçekçidir canon hayalperest

Tarih: 30 Nisan 2013, 16:24 - İp: 176.***.**1.136
kty
kty (üye)
Yurtdışı / Firma

6 yıl 1 aydır kimse tartışmamış zaten

Tarih: 1 Mayıs 2013, 18:36 - İp: 94.***.**6.220
sesvenefes
sesvenefes (üye)
İstanbul / Meraklı

En iyi fotoğrafı makinası senin makinandır gerisi reklam ve teferruattır...

Tarih: 4 Mayıs 2013, 13:53 - İp: 176.***.**6.215
fotucu
fotucu (üye)
Düzce / Amatör

Ağzımda emzik fotoğrafçılığa agu-gugu diye ilgi gösterirken açtığım konuya bu gün cevaplar azılıyor olması çok keyif verdi açıkçası. ama bu konunun hala tartışılıyor olması da bir o kadar ilginç... Tabi ben o kadar zamandır soruya cevap bekleyip makinası mı ? kaldım. Tabii ki hayır. Kısıtlı imkanlarla 2. elden önce Canon 40D sonra da 50D ile yola girdim baya da bir yol aldım. Özetle şunu öğrendim.

Canon'un rengi, Nikon'un keskinliği....

Tarih: 6 Mayıs 2013, 00:22 - İp: 94.***.**5.136
turntablism
turntablism (üye)
Yurtdışı / Meraklı

Analog forumuna acilmis konu madem isler biraz daha farkli demektir..

Tarih: 9 Mayıs 2013, 23:27 - İp: 46.***.**1.144