dny_z
dny_z (üye)
İzmir / Meraklı

İlk Makina:)

herkese slm. uzun zamandır forumu takip ediyoum sonunda soru sorma zamanım geldi. yarımlarınızı bekliyorum. analog slr makina alıcam canon a1 300x yada 30 v arasında 1 seçim yapıcam yardımlarınızla. 30v biraz zor ama değicekse 1az sıkıntı çekebiliirim herhalde. birde objektif blirtirseniz sewinirim makinayı aldıktan sonra 1 müddet yatırım yapamayacağım. teşekkürler herkese.

Tarih: 26 Mart 2006, 04:15 - İp: yok
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

"Önce Lens" derim....
yazdığın makineler, alt ve orta tabir edeceğim farklı kategoride... Lensleri araştır... kalan bütçene göre makineni seçersin...

bu arada.... Hoşgeldin...

Tarih: 27 Mart 2006, 16:27 - İp: 85.***.**0.173
dny_z
dny_z (üye)
İzmir / Meraklı

sağolun ceap için. bende canon a75 we fed 5 war onları kullanıyorum şu an kullanabildiğim kadar. ben lensten önce makinada karar kılmak istiyorum çünkü sürekli beraber olacağız kendileriyle 30v alamayacağım bu arada pahalı geldi yetmick öğrenci bütçem. 300x le a1 i kıyaslarmısınız. bu arada daha çok manuel özellik daha iyi olur herhalde biraz ilersi için. 300 x de de hem ens. hem diyafram öncelikli çekim warmı?
bu arada kocaman bir hoşbulduk arkadaşlar

Tarih: 27 Mart 2006, 19:23 - İp: 88.***.**8.110
mete007
mete007 (üye)
Kocaeli / Doğa Fotoğrafçısı

Cevaplar bazen günler sonra verilebilir...bunu mazur gör...

A1 ve 300x çok farklı makineler... fd lenslerin yenisini bulman mümkün değil... yani A1 alırsan sadece 2. el bulduklarınla yetinmek zorundasın... Ve 2. elde iyi eos lens seçeneğin daha fazla olabilir.....

ben 300x derim....

Tarih: 28 Mart 2006, 13:02 - İp: 85.***.**5.138
dny_z
dny_z (üye)
İzmir / Meraklı

teşekkürler yanıtlar için. bende biraz daha inceledikten sonra eos 300x de karar kıldım 28-90 lens ile kit olarak alıcam muhtemelen yada biraz daha para ekleyip önerebilirseniz az da olsa daha iyi bir lensle alabilirim.

Tarih: 28 Mart 2006, 13:11 - İp: 88.***.**3.154
fotucu
fotucu (üye)
Düzce / Amatör

slr mi ? dslr mi ? nokia d70 mi ? d50 mi ? yada canon mu hangisi bana uzun yıllar makinelik yapacak. daha önce canon A1 kullandım. zenit'de kullandım. şimdi dslr' ye geçeyimmi yada analog slr'de kalmak dahamı iyi ayda en fazla 1 makara bitirebilirm. bu durumda dslr' ye vereceğim parayla yeni bir objektif almak daha iyi değilmi ? forum açamadığım için bu şekilde soru sormak zorunda kaldım. özelimede yazabilirsiniz teşekkürler

Tarih: 28 Mart 2006, 15:34 - İp: 193.***.**8.2
  • 1