smthng
smthng (üye)
İstanbul / Amatör

İki Makine Arasında Kaldık

Merhaba, forum epey kaliteli. İşinin ehli kişiler var, o yüzden buradan da fikir almam gerekli. Önceden açılmış olabileceği aklıma geldi ama nasıl arayacağımı bulamadım, şimdiden özür dilerim.

Amatörüm ilk başta. İlk makinemi alıyorum ama kararsızlık had safhada tahmin de edeceğiniz gibi. Fotoğraf çekmekten de zor Şakayı bir yana itekleyerek sorumu sorayım;

Canon Eos 300x mi yoksa Nikon F80 mi tavsiye olunur? Analog SLR makine istiyorum. Fiyatları uygun geldi bu iki modelin de. İşimi de göreceğini öğrendim birkaç kişiden.

Bir de kodak film üretimini durdurdu mu? Veya öyle bir ihtimal var mı? Yok diyin lütfen.

Tüm cevaplara + okumalara teşekkürler.

Tarih: 25 Ekim 2006, 20:12 - İp: 88.***.**8.17
ceberhan06
ceberhan06 (üye)
Ankara / Amatör

Selam.Gerçekten zor karar ancak sana Nikon F80'i Tavsiye ederim.

Tarih: 25 Ekim 2006, 22:16 - İp: 88.***.**8.40
dogan foto
dogan foto (üye)
Yurtdışı / Firma

Sevgili arkadaşım;

Sana birilcil tavsiyem dijital slr alman olacak ancak halen daha film çeken makina almakta ısrarlı ises bizim aldıgımız duyumlara göre kodak film üretimini birkaç sene içerisinde son verecekmiş...
makineler arasında bencede tabiiki nikon F80 (ama D-80 i de unutmagelecege yönelik düşünmen senin için daha iyi olacak)

Tarih: 26 Ekim 2006, 08:53 - İp: 82.***.**9.90
merson
merson (üye)
Manisa / Amatör

Nikon iyidir. Film üretimi devam ediyor ama gelecek dijital fotoğrafçılığın. Amatör çektiklerinizi banyo edilip beklemektense digital fotoğrafı düşünürseniz daha iyi olur.
Bilgisayarla aranız varsa dijital fotoğraf makinası için bir daha düşünün derim.

Tarih: 26 Ekim 2006, 08:58 - İp: 81.***.**0.34
smthng
smthng (üye)
İstanbul / Amatör

Aslına bakılırsa d-slr modellerinden biz de düşündük fakat 1000-1500 YTL arasından başlayan fiyatları yüzünden erteledik. Bu arada da kendimi analog slr ile geliştirip işin tam anlamıyla zevkine ve her adımına tanık olmak istiyorum.

Tabi ki bir sonraki adım d-slr olmalı. Bizim düşünce de budur. Ayrıca film üretimi bitene kadar d-slr'ye terfimi gerçekleştirmiş olurum diye umuyorum zaten

Tüm yorumlar için teşekkür herkese, Nikon önde gidiyor kafamızda. Hem buradaki hem başka yerlerdeki sorduklarımıza göre.

Tarih: 26 Ekim 2006, 09:35 - İp: 85.***.**4.157
hünkar
hünkar (üye)
İstanbul / Amatör

fotoğrafa bkış açın önemli olan bence. Makinayı hobi ve ileri içinmi düşünüyorsun veya bas çekmi kullanacaksın. Sadece fotoğraf olsun diye makina alacaksan digital tabi. ama bu işi hobi veya zevk için yapacaksan analog makinanın yerini hiç bir tutmaz emin ol. Digitaller çok hızlı çoğaldı ve dolyısıyla analogların fiyatıda düştü tam alma zamanı Bunun için sana tavsiyem Nikon f55 f65 f80 veya Canon da da EOS 500N EOS 300 EOS 3000N ile başlayabilirsin.

Tarih: 3 Kasım 2006, 20:10 - İp: 85.***.**4.165
hünkar
hünkar (üye)
İstanbul / Amatör

ha bu arada f 80 ve eos 300x başta pahalı olur onuda belirteyim

Tarih: 3 Kasım 2006, 20:11 - İp: 85.***.**4.165
  • 1